31 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Słynni władcy Bestii zamienili się w gwiazdy rocka, by wzbudzić zainteresowanie historią Polski – First News

Każdy z rockowych teledysków w stylu MTV opowiada historię władców dynastii Bestii we wczesnym średniowieczu.
Muzeum Początków Państwa Polskiego w David Stoop / Gnisnow

Słynni polscy władcy Bestii zamieniają się w gwiazdy rocka w serii teledysków mających na celu wzbudzenie zainteresowania opinii publicznej wczesnymi etapami polskiej historii.

Rockowe teledyski w stylu MTV są częścią projektu Beast Superstars z Muzeum Polskiego Pochodzenia w Genesis.

Każdy film opowiada historię władców dynastii Bestii we wczesnym średniowieczu.

Pierwszy film „Do Konoproska!”Muzeum Początków Państwa Polskiego w David Stoop / Gnisnow

Dr Marcin Vaikoviak z Muzeum powiedział TFN: „Zdecydowaliśmy się wykorzystać gatunek muzyki rockowej i teledysków do popularyzacji wczesnej historii Polski, szczególnie skupiając się na życiu i dokonaniach jej pierwszych władców”.

„Klipy muzyczne pokazują nie tylko daty i wydarzenia serialu, ale także wyzwania, przed którymi stoi każdy władca” – dodał.

Do tej pory powstały dwa teledyski. Opowiada historię ekspansji Polski na wybrzeże Bałtyku pod rządami Rzymian Bolezza III Rhymewood na początku XII wieku.

W teledysku Bolessa, którą charakteryzuje Marek Picorsic, śpiewa: „Naszym przodkom wystarczyła sól i pachnąca ryba.Muzeum Początków Państwa Polskiego w David Stoop / Gnisnow

W teledysku Bolessa, którą charakteryzuje Marek Picorsic, śpiewa: „Naszym przodkom wystarczyła sól i pachnąca ryba.

„Zaczęliśmy od ostatniego władcy wczesnych Bestii, Bolessy III, ponieważ wiedzieliśmy o nim i jego wyczynach więcej niż inni” – powiedział dr Vaskovic.

Bolessa III była ostatnim władcą, zanim historycy nazwali Polskę kawałkiem ziemi, a kraj został podzielony na Holendrów, aby zapobiec wzajemnemu zabijaniu się przywódców kraju i rozdzieleniu go między synów Bolassa.

Strategia zawiodła dramatycznie i Polska musiała poczekać do XIV wieku.

Muzeum Początków Państwa Polskiego w David Stoop / Gnisnow

W drugim filmie Dariusz Malezonek to słynny pierwszy władca Polski Mieszko I.Muzeum Początków Państwa Polskiego w David Stoop / Gnisnow

Film został wyświetlony w czwartek na YouTube i Facebooku.

Tymczasem w sobotni wieczór zostanie wyemitowany drugi film z udziałem słynnego pierwszego władcy Polski Mieszka I.

Jeszcze przed słynną chrystianizacją Miasco w 966 r. „Czy powinienem wejść do wody”, która skierowała Polskę na drogę chrześcijaństwa rzymskiego.

To nie tylko osobista decyzja Mieszka, ale także walka z nim jako jedna z najważniejszych dla Polski.

Dr Vaskovic powiedział: „Czasy się zmienią, ale wyzwania i wybory, przed którymi stoją ludzie, zawsze będą takie same. Widać to wyraźnie w wyborach, których musiały dokonać wczesne Bestie.

Muzeum planuje nakręcić teledyski o wszystkich władcach Polski, niektórych szlachcie i niektórych królach, aż do Bolassa III i niektórych atrakcyjnych kobietach, które pomogły ukształtować los Polski.

Dotychczasowa reakcja użytkowników mediów społecznościowych była pozytywna. Użytkownik YouTube Alexandra Cross-Mycologic napisała: „Świetna robota 🙂 Nie mogę się doczekać kolejnej”. Kolemmolem po prostu napisał: „Kozak !!!”

Muzykę i teksty do dwóch pierwszych piosenek napisali Tomas Sidak i Mike Plas z Muzeum w Gwinei.

Muzeum planuje nakręcić teledyski o wszystkich władcach Polski, niektórych szlachcie i niektórych królach, aż do Bolassa III i niektórych atrakcyjnych kobietach, które pomogły ukształtować los Polski.Muzeum Początków Państwa Polskiego w David Stoop / Gnisnow

Niektóre słowa zaczerpnięto jednak z anonimowości Calla, pierwszego historyka wczesnej Polski na dworze Bolassy III.

W projekt zaangażowani są znani polscy muzycy, m.in. Darius Malejonek z Malio Recke Rockers, wokalista i autor tekstów Marek Pikarsik oraz Eva Pitura z folkowo-rockowego zespołu Percival Shootenbach.

Zdjęcia do teledysku o Bolonii III odbyły się na plaży Kolosov, a do filmu o Misko I w Teatrze Fredry w Gwinei.

READ  Polacy, którzy pacyfikują należącą do USA sieć telewizyjną, sprzeciwiają się ustawie