23 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Spiker Johnson powiedział, że Izba zamierza w przyszłym tygodniu głosować nad samodzielnym projektem ustawy o pomocy Izraelowi

Spiker Johnson powiedział, że Izba zamierza w przyszłym tygodniu głosować nad samodzielnym projektem ustawy o pomocy Izraelowi

Waszyngton – Izba Reprezentantów zamierza w przyszłym tygodniu głosować nad odrębnym projektem ustawy o pomocy Izraelowi, oznajmił spiker Mike Johnson w sobotnim liście do kolegów, opisując nowy plan głosowania w sprawie pomocy zagranicznej.

To nowa inicjatywa, która stanowi swego rodzaju sprzeciw ze strony Republikanów z Izby Reprezentantów, którzy się spóźnili W zeszłym roku zatwierdził ten plan Co zapewniło izraelską pomoc w wysokości miliardów dolarów, ale także zmniejszyło fundusze dla IRS. the Poprzedni plan był w listopadzie Wykluczyli finansowanie Ukrainy i innych priorytetów bezpieczeństwa narodowego.

Następnie Johnson zdecydował się przedstawić węższy projekt ustawy, który nie zyskałby poparcia Demokratów, zamiast większego pakietu, który poparłoby wielu członków po drugiej stronie korytarza.

Demokraci w Izbie Reprezentantów wezwali członków do głosowania przeciwko poprzedniej ustawie, twierdząc, że „zrywa ona z długotrwałym ponadpartyjnym precedensem” poprzez uwzględnienie cięć wydatków w pakiecie pomocy nadzwyczajnej. Powiedział Nie myślano wówczas o wsparciu pakietu. Przywódca większości w Senacie Chuck Schumer powiedział, że w ustawie pominięto pomoc dla Ukrainy i finansowanie pomocy humanitarnej dla Strefy Gazy, a także inne priorytety w zakresie finansowania i uwzględniono w nim ponadpartyjny projekt ustawy o pomocy.

W sobotnim liście Johnson obwinia Demokratów i Senat o zmuszenie Partii Republikańskiej w Izbie Reprezentantów do zmiany dotychczasowej strategii. Zaatakował przywódców Senatu za to, że nie włączyli przywódców Izby do negocjacji w sprawie planu awaryjnego, który obejmuje spodziewaną wkrótce pomoc dla Ukrainy i Izraela.

„Biorąc pod uwagę fakt, że Senat nie przyjął w odpowiednim czasie odpowiedniego ustawodawstwa, oraz opłakane okoliczności, w jakich znajduje się obecnie Izrael, Izba będzie nadal przewodzić” – napisał Johnson.

W sobotnim oświadczeniu Biały Dom oświadczył, że współpracuje z ponadpartyjną grupą senatorów nad porozumieniem o bezpieczeństwie narodowym, które „zabezpiecza nasze granice i zapewnia wsparcie narodowi Ukrainy i Izraela” oraz że „zdecydowanie sprzeciwiamy się temu wyczynowi”. ” Przez Republikanów w Izbie Reprezentantów.

„Bezpieczeństwo Izraela musi być święte, a nie grą polityczną” – stwierdzono w oświadczeniu, dodając, że Republikanie w Izbie Reprezentantów muszą „pracować w sposób ponadpartyjny”.

Johnson twierdzi, że nowy pakiet pomocowy nie będzie obejmował cięć w innych programach. Chce, aby Izba Reprezentantów miała w krótkim czasie gotowy pakiet pomocowy dla Izraela.

„Zaakceptujemy i zgodzimy się na czysty, niezależny pakiet dodatkowy dla Izraela” – napisał Johnson.

—Katherine Watson przyczyniła się do powstania tego raportu.

READ  Urzędnicy z Tajwanu i USA spodziewali się, że Pelosi odwiedzi Tajwan