18 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Sony wyłącza serwery LittleBigPlanet 3 i Nuking Fan Creations

Sony wyłącza serwery LittleBigPlanet 3 i Nuking Fan Creations

Sony wyłączyło na czas nieokreślony serwery PlayStation 4 dla platformówki z łamigłówkami Mała Wielka Planeta 3Firma ogłosiła w Aktualizacja jednej ze stron wsparcia. Trwałe wyłączenie następuje zaledwie kilka miesięcy po tymczasowym wyłączeniu serwerów z powodu bieżących problemów. Fani obawiają się teraz, że setki tysięcy dzieł graczy, które nie zostaną zapisane lokalnie, mogą zostać utracone na zawsze.

„Ze względu na ciągłe problemy techniczne, które w styczniu 2024 r. tymczasowo spowodowały wyłączenie serwerów LittleBigPlanet 3 na PlayStation 4, podjęto decyzję o pozostawieniu serwerów w trybie offline na czas nieokreślony” – napisało Sony w aktualizacji. Po raz pierwszy zauważony przez Usunięte gry. „Wszystkie usługi są dostępne online, łącznie z dostępem do dzieł innych graczy Mała Wielka Planeta 3 „Nie dostępny.”

Kontynuacja z 2014 roku, w której wystąpił Sackboy i inne ręcznie wykonane stworzenia, została ukochana ze względu na kreatywność i elastyczność, jaką oferowała graczom w tworzeniu własnych poziomów platformowych. Funkcje gier offline będą nadal dostępne, podobnie jak zawartość tworzona przez użytkowników i przechowywana lokalnie. Gracze nie będą jednak mogli ich udostępniać ani uzyskiwać dostępu do żadnych danych przechowywanych na serwerach Sony, które prawdopodobnie będą stanowić większość zawartości gry generowanej przez użytkowników.

Podczas gdy serwery gry w wersji na PS3 zostały pierwotnie wyłączone w 2021 r. z powodu trwających ataków DDOS, serwery na PS4 pozostały otwarte do stycznia 2024 r., kiedy to zostały złośliwie zmodyfikowane. Zagrożone bezpieczeństwo gry. „Bierzemy temp Mała duża planeta „Serwery są offline, podczas gdy badamy szereg zgłoszonych nam problemów” – podano na koncie gry na Twitterze ogłoszone wówczas. „Jeśli te problemy dotykają Cię, możesz mieć pewność, że jesteśmy o nich świadomi i pracujemy nad ich rozwiązaniem dla wszystkich, których dotyczą”.

READ  Jeden z najlepszych budżetowych telewizorów do gier na PS5 lub Xbox Series X jest w sprzedaży w ten Czarny piątek

Niektórzy gracze obawiali się, że lokaut może stać się trwały. Teraz okazuje się, że mieli rację.

„Prawie 16 lat treści tworzonych przez użytkowników, miliony poziomów, niektóre z milionami ulepszeń i serc” – napisała jedna z długoletnich graczy, Winnie Tortellini, na Reddicie w styczniu. „Wszystkie poziomy są zablokowane na zawsze i nie ma możliwości ponownego ich wypróbowania. Dla mnie zamknięcie serwerów jest tego dużą częścią”. Mała duża planetadata. Osobiście mam wiele poziomów, które przeszedłem jako dziecko. Cyfrowe artefakty, które uczyniły mnie twórcą, którym jestem dzisiaj, a jedyny dostęp do tych poziomów odbywa się za pośrednictwem serwerów. Byłbym zdruzgotany, gdybym nie mógł tego jeszcze raz doświadczyć.

Trwałe zamknięcie następuje po wycofaniu usług online w wielu innych starszych grach. Na początku tego miesiąca Nintendo wprowadziło tryb wieloosobowy online dla gier Wii U i 3DS w trybie offline, co miało wpływ na gry takie jak łyżka I Zwierzę przechodzące przez nowy liść. W zeszłym tygodniu Ubisoft znalazł się w ogniu krytyki za to, że nie zamknął serwerów dla tej gry wyścigowej, która jest zawsze dostępna online załogaAle Odebranie graczom PC licencji na samą grę Również.

„To oczywiście bardzo smutny dzień dla wszystkich zaangażowanych Mała duża planeta Nie wątpię, że wiele osób ma podobne odczucia. ćwierkanie Menedżer społeczności Steven Isbell. „Nadal jestem tutaj, aby was wszystkich wysłuchać, a w nadchodzących tygodniach poświęcę trochę czasu, aby dotrzeć do społeczności i usłyszeć od każdego, kto chce porozmawiać”.

.