12 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Disney ogłasza mobilną grę Pixel RPG

Disney Interactive i GungHo Entertainment ogłosiły premierę gry RPG Disney Pixel.

Gra, która będzie darmowa, będzie dostępna po rejestracji dla graczy posiadających japońskie konto Apple oraz w sklepie Google Play. Obecnie nie wiadomo, kiedy gra będzie dostępna do rejestracji wstępnej dla graczy spoza Japonii.

To normalne, że gry mobilne są uruchamiane w wersji próbnej w wybranych regionach, zanim zostaną udostępnione na całym świecie.

„Nagle w świecie gry, w którym żyją postacie Disneya, pojawia się nieznany program i zaczyna niszczyć świat!” Tak napisano w akapicie na stronie gry w języku japońskim.

„Z powodu dziwnego zjawiska światy gier, między którymi nie powinno być możliwości podróżowania, zostały teraz połączone, co powoduje chaos wśród postaci Disneya!”

Serwis zauważa też, że choć gra będzie free-to-play, za niektóre elementy będzie trzeba zapłacić, co wskazuje, że w grze będą dostępne mikrotransakcje.

Potwierdzonymi postaciami w grze opartej na lokalizacji są Puchatek z Kubusia Puchatka, Dżin z Aladyna, Księżniczka Aurora ze Śpiącej Królewny, Stich z Lilo i Stich, Maleficent ze Śpiącej Królewny i Ariel z Małej Syrenki.

W grze pojawią się także klasyczne postacie Disneya, takie jak Myszka Miki i Kaczor Donald. Gracze zaprojektują własnego awatara, korzystając z elementów kostiumów inspirowanych postaciami Disneya.