23 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Setki pracowników Amazona protestują przeciwko wpływowi firmy na klimat, nakazując powrót do biura

Setki pracowników Amazona protestują przeciwko wpływowi firmy na klimat, nakazując powrót do biura

SEATTLE (AP) – Wzywając dyrektorów generalnych do „większego wysiłku”, setki pracowników Amazon protestowało przeciwko temu, co nazwali brakiem postępów firmy w osiąganiu celów klimatycznych i niesprawiedliwym mandatem powrotu do biura podczas demonstracji w porze lunchu w siedzibie głównej w Seattle w środę.

Protest nastąpił tydzień po dorocznym zgromadzeniu akcjonariuszy Amazona i miesiąc po wejściu w życie polityki wymagającej od pracowników powrotu do biura trzy dni w tygodniu.. Wcześniej liderzy zespołów mogli decydować o tym, jak będą działać ich przesyłki.

Pracownicy wyrażali swoją frustrację tempem wysiłków firmy zmierzających do ograniczenia emisji dwutlenku węgla — „emisja w górę, czas do pracy” — i namawiali Amazon do przywrócenia władzy liderom zespołów, jeśli chodzi o miejsce pracy.

Ubrany w czarny piracki kapelusz i czerwony trencz Church Hindley, inżynier ds. zapewnienia jakości, powiedział, że praca z domu pozwoliła mu żyć lepiej i zdrowiej.

„Po prostu nie nadaję się do biura” — powiedziała Hindley. „Zajmuję się depresją i stanami lękowymi i udało mi się odstawić leki przeciwlękowe i zacząć żyć własnym życiem”.

w obecnej sytuacjiAmazon powiedział, że wspiera prawa pracowników do wyrażania swoich opinii.

Od środy rano ponad 1900 pracowników zobowiązało się wyjść na zewnątrz na całym świecie, z czego około 900 w Seattle, według Amazon Employees Climate Justice, grupy zajmującej się zmianami klimatycznymi, założonej przez pracowników Amazon. Wielu uczestniczyło zdalnie, ale setki zebrały się w regionach Amazonii – Czteropiętrowy budynek w centrum Seattle wygląda z zewnątrz jak trzy połączone ze sobą szklane kule.

„Dzisiaj wydaje się, że może to być początek nowego rozdziału w historii Amazon, kiedy pracownicy techniczni wychodzący z pandemii wstali i powiedzieli:„ Nadal chcemy poznać opinię na temat tej firmy i kierunku, w jakim zmierza ta firma ”- powiedziała Elisa Ban , były pracownik Amazona i współzałożyciel Amazon Employees Climate Justice.

READ  Władze USA skupiły się na stabilizacji I Republiki podczas posiedzenia Rezerwy Federalnej

A Amazon, który polega na paliwach kopalnych do zasilania samolotów, ciężarówek i furgonetek wysyłających paczki na całym świecie, ma ogromny ślad węglowy. Pracownicy Amazon głośno krytykowali niektóre praktyki firmy.

W corocznym oświadczeniu skierowanym do inwestorów Amazon powiedział, że zamierza wdrożyć 100 000 elektrycznych pojazdów dostawczych do 2030 r. i osiągnąć emisję dwutlenku węgla netto do 2040 r. Aktywiści utrzymują jednak, że firma musi zrobić więcej i zobowiązać się do zerowej emisji do 2030 r.

„Chociaż wszyscy chcemy dotrzeć tam jutro, w przypadku firm takich jak nasza, które są bardzo energochłonne, mają bardzo duże zasoby transportowe i pakujące oraz fizyczne aktywa budowlane, zajmie to trochę czasu” – powiedział Brad Glaser, rzecznik Amazona w oświadczenie.

Glaser powiedział, że odkąd więcej pracowników wróciło do biura, w kampusie firmy South Lake Union oraz w innych ośrodkach miejskich pojawiła się dobra energia. Jednak ponad 20 000 pracowników podpisało petycję wzywającą Amazon do ponownego rozważenia swojego mandatu powrotu do biura.

W notatce z lutego dyrektor generalny Amazon, Andy Jassy, ​​powiedział, że firma podjęła decyzję o powrocie pracowników firmy do biura co najmniej trzy dni w tygodniu po zaobserwowaniu, co działało podczas pandemii. Powiedział, że między innymi kierownictwo wyższego szczebla monitorowało wydajność pracowników i rozmawiało z liderami w innych firmach. Powiedział, że doszli do wniosku, że pracownicy są bardziej osobiście zaangażowani i łatwiej współpracują.

W notatce z prośbą do pracowników Amazona o zadeklarowanie udziału w strajku organizatorzy stwierdzili, że firma „musi przywrócić autonomię swoim zespołom, które najlepiej znają swoich pracowników i klientów, aby mogły podejmować najlepsze decyzje dotyczące pracy zdalnej, osobistej lub hybrydowej, i swoim pracownikom, aby wybrali zespół, który umożliwi im pracę tak, jak potrafią”. Działają lepiej”.

Pamela Hayter, kierownik projektu w Amazon, uruchomiła wewnętrzny kanał Slack o nazwie „Remote Advocacy” po tym, jak firma ogłosiła swoją politykę powrotu do biura. Jej 33 000 członków dzieli się historiami o tym, jak polityka powrotu do biura wpłynęła na ich życie.

READ  Elon Musk ujawnia, kto według niego faktycznie kieruje Partią Demokratyczną

— powiedział Hayter podczas protestu w Seattle, wywołując aplauz tłumu.

Strajk następuje po szeroko zakrojonych cięciach kosztów w Amazon, ze zwolnieniami dotkniętymi osobami pracującymi w reklamie, zasobach ludzkich, grach, sklepach, sprzęcie i Amazon Web Services, dziale przetwarzania w chmurze firmy.

Podobnie jak inne firmy technologiczne, w tym matka Facebooka Meta i matka Google Alphabet, Amazon zwiększył zatrudnienie podczas pandemii, aby zaspokoić popyt ze strony Amerykanów pozostających w domu, którzy coraz częściej robią zakupy online, aby chronić się przed wirusem.

Siła robocza Amazona w magazynach i biurach podwoiła się do ponad 1,6 miliona w ciągu około dwóch lat. Ale popyt spadł, gdy najgorsze z pandemii ustąpiło. Firma w zeszłym roku zaczęła wstrzymywać lub odwoływać plany rozbudowy magazynów lub redukcji 27 000 miejsc pracy od listopada.