18 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Plan Modiego dotyczący produkcji chipów słabnie, ponieważ firmy mają trudności ze znalezieniem partnerów technologicznych

Plan Modiego dotyczący produkcji chipów słabnie, ponieważ firmy mają trudności ze znalezieniem partnerów technologicznych

  • W Indiach Modi chce uczynić z kraju centrum przemysłu chipów
  • Firmy mają trudności z realizacją planów zaopatrzenia
  • Umowa Intel-Tower zakłóca plany dotyczące chipsetów
  • Ogromny projekt Vedanta-Foxconn również idzie powoli

NEW DELHI/OAKLAND, KALIFORNIA, 1 czerwca (Reuters) – Główne firmy, w tym spółka joint venture Foxconn, która złożyła ofertę motywacyjną w wysokości 10 miliardów dolarów na wykup półprzewodników w Indiach, borykają się z problemami z powodu braku partnera technologicznego, co jest poważnym niepowodzeniem dla ambicji prezydenta Minister Narendra Modi w branży chipów.

Trzy osoby bezpośrednio zaznajomione z tą strategią powiedziały, że planowana fabryka półprzewodników o wartości 3 miliardów dolarów w Indiach przez konsorcjum chipów ISMC, które uważało izraelskiego producenta chipów za partnera technologicznego, została wstrzymana z powodu trwającego przejęcia firmy przez Intela.

Drugi ogromny plan budowy układów scalonych o wartości 19,5 miliarda dolarów lokalnie za pośrednictwem spółki joint venture między indyjską Vedanta i tajwańskim Foxconn również postępuje powoli, ponieważ ich rozmowy o europejskiej firmie STMicroelectronics (STMPA.PA) jako partnerze utknęły w ślepym zaułku, czwarte źródło z pierwszym- — powiedziała wiedza ręki.

Modi uczynił przemysł chipowy najwyższym priorytetem strategii gospodarczej Indii, ponieważ chce „wykorzystać w nowej erze produkcji elektroniki” poprzez przyciągnięcie globalnych firm.

Indie, które spodziewają się, że ich rynek półprzewodników będzie wart 63 miliardy dolarów do 2026 roku, otrzymały w ubiegłym roku trzy zamówienia na utworzenie fabryk w ramach programu motywacyjnego. Byli z Vedanta-Foxconn JV; ISMC Global Alliance, którego partnerem technologicznym jest Tower Semiconductor (TSEM.TA); To IGSS Ventures z siedzibą w Singapurze.

Fabryka Vedanta JV ma być zlokalizowana w stanie Gujarat w Modi, podczas gdy ISMC i IGSS przeznaczyły po 3 miliardy dolarów na fabryki w dwóch oddzielnych południowych stanach.

READ  Ropa osiąga 120 USD, gdy lipcowa podwyżka cen w Arabii Saudyjskiej wyprzedza transakcję OPEC+

Te trzy źródła podały, że plany dotyczące zakładu produkującego chipy ISMC o wartości 3 miliardów dolarów są obecnie wstrzymane, ponieważ Tower nie może przystąpić do podpisywania wiążących umów, ponieważ sprawy są nadal analizowane po przejęciu przez Intela za 5,4 miliarda dolarów w zeszłym roku. Transakcja oczekuje na zatwierdzenie przez organy regulacyjne.

Mówiąc o ambicjach Indii w zakresie półprzewodników, wiceminister informatyki Indii, Rajeev Chandrasekhar, powiedział Reuterowi w wywiadzie z 19 maja, że ​​ISMC „nie może kontynuować” z powodu przejęcia Tower przez Intela i że IGSS „chciał ponownie wprowadzić (prosić)” w celu uzyskania zachęt . „Oboje musieli zrezygnować” – powiedział, nie rozwijając tematu.

Dwa źródła podały, że Tower prawdopodobnie ponownie oceni swoje zaangażowanie w projekt w zależności od tego, jak zakończą się rozmowy z Intelem.

Partnerzy konsorcjum ISMC Next Orbit Ventures nie odpowiedzieli na prośbę o komentarz. Tower i Intel odmówiły komentarza. IGSS z siedzibą w Singapurze i federalne Ministerstwo Technologii Informacyjnych Indii nie odpowiedziały na prośby o komentarz.

Cofnij wedantę

Większość światowej produkcji chipów ogranicza się do kilku krajów, takich jak Tajwan, a Indie są spóźnione. We wrześniu z wielką pompą firma Vedanta-Foxconn JV ogłosiła plany produkcji żetonów w Gudżaracie. Modi nazwał plan o wartości 19,5 miliarda dolarów „ważnym krokiem” w zwiększaniu ambicji indyjskiego przemysłu chipów.

Ale sprawy nie potoczyły się gładko, ponieważ spółka joint venture próbuje znaleźć partnera technologicznego. Vedanta-Foxconn połączył siły z STMicroelectronics, aby uzyskać licencję na tę technologię, powiedział czwarte źródło, ale rząd indyjski zacytował, że chce, aby STMicro miało „więcej do powiedzenia w grze” – na przykład udział w partnerstwie .

Źródło dodało, że STMicro nie jest tym zainteresowany i że rozmowy wciąż są w zawieszeniu. „Z punktu widzenia STM ta propozycja nie ma sensu, ponieważ chcą, aby rynek India First był bardziej dojrzały” – powiedziała osoba.

READ  Powell twierdzi, że Fed „nie jest daleko” od punktu obniżki stóp procentowych

Wiceminister technologii informatycznych Chandrasekhar powiedział Reuterowi podczas wywiadu 19 maja, że ​​Vedanta-Foxconn JV „obecnie walczy o współpracę z partnerem technicznym”.

STMicro odmówił komentarza.

W oświadczeniu dyrektor generalny Vedanta-Foxconn JV, David Reid, powiedział, że ma umowę z partnerem technologicznym na transfer technologii z licencjami, ale odmówił dalszych komentarzy.

W posunięciu postrzeganym jako ożywienie zainteresowania inwestorów, Ministerstwo Technologii Informacyjnych Indii poinformowało w środę, że kraj rozpocznie ponowne składanie wniosków o zachęty dla przemysłu chipów. Tym razem firmy mogą składać wnioski do grudnia przyszłego roku, w przeciwieństwie do początkowej fazy, w której było tylko 45-dniowe okno.

„Oczekuje się, że niektórzy obecni kandydaci złożą wniosek ponownie, a nowi inwestorzy również złożą wniosek” – napisał minister Chandrasekhar na Twitterze.

Dodatkowe raporty Adityi Kalry i Munif Vengatil w New Delhi i Jane Lanhi Lee w Auckland; Dodatkowe raporty autorstwa Stephena Scheera. Montaż autorstwa Nicka Ziemińskiego

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Moncef Fengatel

Thomsona Reutera

Munsif Vengatil jest korespondentem Reutera ds. technologii w Indiach z siedzibą w New Delhi. Śledzi, w jaki sposób kształtowanie polityki wpływa na branżę technologiczną w Indiach oraz w jaki sposób kraj ten agresywniej konkuruje, aby stać się siłą w globalnym łańcuchu dostaw elektroniki. Regularnie informuje również o wielkich gigantach technologicznych, takich jak Facebook i Google, oraz o ich strategiach i wyzwaniach na kluczowym rynku indyjskim.

Jane Lee

Thomsona Reutera

Raporty na temat światowych trendów w informatyce od pokrycia półprzewodników i narzędzi do ich produkcji po obliczenia kwantowe. Ma 27 lat doświadczenia w reportażu z Korei Południowej, Chin i Stanów Zjednoczonych, a wcześniej pracował dla ASEAN Wall Street Journal, Dow Jones Newswires i Reuters TV. W wolnym czasie studiuje matematykę i fizykę w celu zrozumienia fizyki kwantowej.