31 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Selena FM SA: Zielonym Czempionem Polskiej Gospodarki

Komunikat prasowy

Wrocław, 15 grudnia 2021

Selena Zielonym Czempionem Polskiej Gospodarki

Grupa Selena, światowy producent i dystrybutor chemii budowlanej, jest jednym z liderów rankingów prestiżowych krajowych czempionów. Po raz pierwszy w historii firma zwyciężyła w specjalnej kategorii Zielonych Mistrzów. Sędzia konkursu docenił Selenę za jej kompleksową strategię przeciwdziałania zmianom klimatu i zaangażowanie w ochronę środowiska.

15 grudnia poznaliśmy wyniki IV edycji Rankingu Valuable National Champions Rankings. Wywiad polityczny – Pierwsza w Polsce usługa analizy biznesowej. Rankingi mogą pochwalić się nie tylko znakomitymi wynikami finansowymi, ale także uwzględniają największe polskie firmy wiodące w swoich branżach, aktywnie działające na rynkach międzynarodowych oraz inwestujące w rozwój i innowacje.

Drużyna Seleny została pierwszym zwycięzcą rankingu Green Champions – nowej, utworzonej w tym roku kategorii specjalnej. O nagrodę będą brane pod uwagę tylko firmy, które spełniają wymagania dotyczące ekologicznej świadomości, ekologicznego zarządzania i gospodarki o obiegu zamkniętym. Jednocześnie Selena znalazła się w pierwszej dziesiątce rankingu, zajmując 7. miejsce na 45 nagrodzonych polskich firm, które zakwalifikowały się do mistrzostw kraju. Firma otrzymała specjalną akredytację na działalność za granicą, zajmując 3 miejsce w tej kategorii.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że znaleźliśmy się w pierwszej dziesiątce krajowych czempionów, a tytuł Zielonego Czempiona jest dla nas bardzo ważny, ponieważ kwestie zrównoważonego rozwoju są w naszym długofalowym programie strategicznym. Od ponad 30 lat staramy się, aby nasze działania i rozwiązania produktowe pozostawiały jak najmniejszy ślad ekologiczny oraz promujemy ekologiczne rozwiązania w budownictwie. To nasza odpowiedź na wyzwania współczesnego świata”, Mówi prezes Grupy Selena Jacek Mitchell.

Grupa od lat nieprzerwanie wprowadza na rynek produkty zwiększające efektywność energetyczną budynków oraz poprawiające komfort ich użytkowania. Aby sprostać najbardziej rygorystycznym wymaganiom, Selena opracowała wodoodporną powłokę COOL-R®, która dzięki innowacyjnym technologiom zmniejsza ilość energii potrzebnej do klimatyzacji budynku i obniża koszty nawet o 25%. Rozwiązanie to jest rozpoznawalne na całym świecie – korzystało z niego Międzynarodowy Port Lotniczy Porto Alegre w Brazylii oraz Abbott Laboratories i Centrum Handlowe Vikalvaro w Madrycie. Powłoka COOL-R® jest z powodzeniem stosowana również w Polsce, m.in. Zadaszenie Mazowieckiego Oddziału NFZ w Warszawie oraz zakładu produkcyjnego w Bolesławcu.

READ  Spektakl sceniczny „Żydowski pies” przenosi widzów do Polski 1945 roku oczami psa

W minionym roku Grupa Selena wprowadziła również ekscytujące rozwiązanie systemowe dla profesjonalistów: Titan Vince, standard izolacji i uszczelniania okien na bazie płynnej folii.. Został stworzony przez nasz międzynarodowy zespół R&D we współpracy z użytkownikami. System ten znacznie zmniejsza straty ciepła w budynku mieszkalnym o 30% i zwiększa łatwość użytkowania, ponieważ zapobiega zagrzybieniu i ściskaniu połączeń oraz gwarantuje lepszą izolację akustyczną.– mówi Jacek Michalak.

Komunikat prasowy

Grupa Selena jest również członkiem Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego, zrzeszającego liderów branży. Selena aktywnie angażuje się w działalność firmy i przyczynia się do planu dekorbonizacji budownictwa, wspierając kampanię #BuildingLife, która przyspieszy realizację ambicji Europejskiego Zielonego Porozumienia dla sektora budowlanego i zapewni pierwszą odpowiedź regionu na wizję zerowej emisji dwutlenku węgla . .

Kontakt z mediami:

Ilona Gazevska [email protected]

Patryk Wojcieszek [email protected]502 595 594

Aby uzyskać więcej informacji, przejdź do: selena.comOraz Biuro Prasowe: grupaselena.prowly.com.

Dodatkowe informacje:

Grupa Selena

Grupa Selena jest światowym liderem i dystrybutorem chemii budowlanej oraz jednym z czterech największych producentów pianki budowlanej. Asortyment płyt obejmuje pianki, uszczelniacze, kleje, materiały hydroizolacyjne, uszczelki izolacyjne, mocowania i wypełniacze. Grupa posiada 35 firm w 18 krajach. Zakłady produkcyjne Seleny znajdują się w Polsce, Korei Południowej, Chinach, Rumunii, Turcji, Kazachstanie, Hiszpanii i we Włoszech. Dzięki międzynarodowemu doświadczeniu na wielu różnych rynkach, Grupa Selena może szybko się rozwijać jako innowacyjna firma, która opracowuje nowe rozwiązania w celu zaspokojenia potrzeb użytkowników. W lutym 2021 roku Grupa Selena dołączyła do prestiżowego Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (PLGBC).

Grupa Selena otrzymała kilka nagród w Rankingach Najcenniejszych, m.in.:

  • Tytuł „Inwestor bez Granic”, wyróżnienie prezentowane przez Europejski Kongres Gospodarczy 2020
  • „Teras Bolska” pochwała za klej piankowy TYTAN 60 SEKUND
  • Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP w kategorii „Zrównoważony sukces”
  • Nagroda Theres Polska w kategorii „Inwestycje zagraniczne”
READ  Sezon na lokalne pomidory w Polsce rozpoczął się z miesięcznym opóźnieniem • Drożdże

Nagrody wręczone założycielowi grupy Krzysztofowi Domareckiemu, m.in.:

  • Medal 100. Święta Niepodległości Polski w uznaniu zasług dla polskiej gospodarki;
  • Wektor 2017, Nagroda Pracodawców RP

Wysokiej jakości nowoczesne produkty Seleny są doceniane przez partnerów i klientów grupy w ponad 100 krajach. Portfolio grupy uzupełniają topowe marki: Tytan Professional, Quilosa, Artelit i Cool-R. W kwietniu 2008 roku akcje Selena FM SA, holdingu grupy, zostały dopuszczone do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Odmowa

Selena FM SA Opublikował tę treść 15 grudnia 2021 I ponosi wyłączną odpowiedzialność za informacje w nich zawarte. Dystrybuowane przez Ogólny, Nieedytowane i niezmodyfikowane, wł. 15 grudnia 2021 20:08:08 UTC.

Książka publiczna 2021

Wszystkie aktualności o SELENA FM SA

Wyprzedaż 2020 1 385 m²
338 m²
338 m²
Dochód netto 2020 76,2 m²
18,6 m²
18,6 m²
Kredyt netto 2020 27,4 m²
6,70 m²
6,70 m²
Wskaźnik C/Z 2020 5,41x
Wydajność 2020
Kapitalizacja 548 m²
133 mln
134 m²
EV / Wyprzedaż 2019 0,32x
EV / Wyprzedaż 2020 0,32x
Pracownik NPR 1962
Swobodny ruch 22,0%

Czas trwania:
Czas trwania:

Analiza techniczna Selena FM SA |  Badanie rynku

Ewolucja rachunku zysków i strat