17 maja, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Liga Narodów UEFA: Polska dodana do grupy 4


Polska zmierzy się w przyszłym roku z Belgią, Holendrami i Walijczykami w Lidze Narodów UEFA / PZPN.

Liga Narodów UEFA: Polska dodana do grupy 4


Genewa, Szwajcaria. 16 grudnia (PSN) – Reprezentacja Polski dowiaduje się, kim są jej rywale drużynowe w kolejnej edycji Ligi Narodów UEFA.

Ponieważ w przyszłym roku Belgia zmierzy się z Holandią i Walią, Piolo-Cervoni z pewnością nie będzie miał łatwego zadania.

Polska po raz trzeci z rzędu wraca do ligi A, najwyższej ligi Ligi Narodów UEFA. W poprzedniej edycji konkursu Robert Lewandowski i spółka zdołali zająć trzecie miejsce w swojej grupie, co pozwoliło im znaleźć się w elicie Europy.

Ponieważ bieguny zostały zabrane z puli 3, zapewniono, że nie spotkają się z Anglikami, Szwajcarami ani Chorwatami w fazie grupowej.

Jednak zamiast tego w przyszłym roku zmierzą się z Belgami i Holendrami obok Walijczyków.

Belgia jest obecnie liderem światowych rankingów FIFA. Zajęli trzecie miejsce na ostatnich Mistrzostwach Świata FIFA i zostali wyeliminowani w ćwierćfinale UEFA EURO 2020.

Holandia również jest na 10. miejscu. Przegrali 1/8 finału z Czechami na UEFA EURO 2020, ale teraz ponownie prowadzą go Louis van Gaal.

Z kolei Walia Roberta Page’a zajmuje 19. miejsce (Polska 27.).

Pierwsze mecze Ligi Narodów UEFA odbędą się w czerwcu 2022 roku, z czterema dniami rywalizacji. Resztę zaplanowano na wrzesień, a finał odbędzie się latem 2023 roku.

Harmonogram Ligi Narodów UEFA:

Mecz Dzień 1: 2-4 czerwca 2022
Dzień meczu 2: 5-8 czerwca 2022
Dzień meczu 3: 8-11 czerwca 2022
Dzień meczu 4: 12-14 czerwca 2022
Dzień meczu 5: 22-24 września 2022
Dzień 6: 25-27 września 2022
Finał: 14-18 czerwca 2023

Oto wyniki losowania Ligi Narodów UEFA:

Liga A:

Grupa 1: Francja, Dania, Chorwacja, Austria

READ  Czesi chcą, aby Polska została ukarana grzywną za zignorowanie mojego zakazu

Grupa 2: Hiszpania, Portugalia, Szwajcaria, Czechy

Grupa 3: Włochy, Niemcy, Anglia, Węgry

Grupa 4: Belgia, Holandia, Polska, Walia

Liga B:

Grupa 1: Ukraina, Szkocja, Irlandia, Armenia

Grupa 2: Islandia, Rosja, Izrael, Albania

Grupa 3: Bośnia i Hercegowina, Finlandia, Rumunia, Czarnogóra

Grupa 4: Szwecja, Norwegia, Serbia, Słowenia

Liga C:

Grupa 1: Turcja, Luksemburg, Litwa, Wyspy Owcze

Grupa 2: Irlandia Północna, Grecja, Kosowo, Cypr / Estonia

Grupa 3: Słowacja, Białoruś, Azerbejdżan, Kazachstan / Mołdawia

Grupa 4: Bułgaria, Macedonia Północna, Gruzja, Gibraltar

Liga D:

Grupa 1: Liechtenstein, Kazachstan / Mołdawia, Andora, Łotwa

Grupa 2: Malta, Cypr / Estonia, San Marino

Za łamanie historii i wszystkie wielkie żarty, takie jak my na Facebooku:
facebook.com/psnfutbol