29 lutego, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Samsung Galaxy S24 może nie mieć 12 GB pamięci RAM, podczas gdy Ultra nie ma 16 GB pamięci RAM

Samsung Galaxy S24 może nie mieć 12 GB pamięci RAM, podczas gdy Ultra nie ma 16 GB pamięci RAM

Niecałe dwa miesiące od Samsunga, który zaprezentuje flagowy smartfon nowej generacji. W ciągu ostatnich kilku miesięcy wyciekło kilka funkcji nadchodzących urządzeń. Niektóre plotki głoszą, że Samsung w końcu zmodernizuje pamięć RAM w swoich urządzeniach z najwyższej półki, ale nowa plotka obala te twierdzenia.

Telefony z serii Galaxy S24 będą miały tę samą pamięć RAM, co ich poprzednicy

Zgodnie z niezawodnym nawykiem Przewodnik po lodowym świecie (@UniverseIce), bazowy Galaxy S24 będzie wyposażony w zaledwie 8 GB RAM-u, bez możliwości rozbudowy pamięci droższymi wariantami. Galaxy S24+ będzie miał jednak wariant z 12 GB RAM-u, ale jego podstawowa wersja nadal będzie korzystała z 8 GB RAM-u. Plotki głoszą również, że Galaxy S24 Ultra nadal będzie wyposażony w 8 GB pamięci RAM w modelu podstawowym i 12 GB pamięci RAM w trybie najwyższej specyfikacji.

Jeśli te informacje są prawdziwe, nie wygląda to dobrze dla Samsunga, przynajmniej z punktu widzenia optyki. Konsumentom nie będzie się podobać, że Samsung tnie koszty i nie oferuje większej ilości pamięci RAM w swojej flagowej ofercie smartfonów przez cztery lata z rzędu. Dzieje się tak w momencie, gdy oczekuje się, że urządzenia te wprowadzą sztuczną inteligencję na urządzeniu, która wymaga więcej pamięci. Szczególnie fatalnie to wygląda na tle wszystkich innych konkurencyjnych smartfonów konkurencyjnych marek z Androidem, które oferują 16 GB RAM-u, a w niektórych modelach nawet aż 24 GB RAM.

Sprawdź naszą recenzję Galaxy S23 Ultra jako podsumowanie w poniższym filmie.

Specyfikacje Galaxy S24, S24+ i S24 Ultra

Według doniesień Galaxy S24 i Galaxy S24+ będą wyposażone w procesor Exynos 2400 we wszystkich krajach z wyjątkiem Kanady, Chin i USA. Galaxy S24 Ultra będzie wyposażony w procesor Snapdragon 8 Gen 3 przeznaczony dla Galaxy. Oczekuje się, że wszystkie trzy telefony będą miały aparaty do selfie 12 MP i aparaty ultraszerokokątne 12 MP.

READ  TSMC zabezpiecza zamówienia 3 nm od AMD, Qualcomm i innych, mówi raport

Galaxy S24 Ultra ma główny aparat 200 MP, teleobiektyw 10 MP i teleobiektyw 50 MP. Galaxy S24 i Galaxy S24+ będą miały 50-megapikselowy aparat główny i 10-megapikselowy teleobiektyw. Galaxy S24 Ultra ma rysik S Pen, baterię o pojemności 5000 mAh i szybkie ładowanie 45 W. Galaxy S24 ma baterię 4000 mAh z ładowaniem 25 W, natomiast Galaxy S24+ ma baterię 4900 mAh z ładowaniem 45 W.

Oczekuje się, że wszystkie telefony będą wyposażone w głośniki stereo, 5G, GPS, Wi-Fi 7, Bluetooth 5.4, NFC i port USB typu C.