18 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Sąd upoważnia Departament Sprawiedliwości do ponownego otwarcia śledztwa w sprawie brokerów

Sąd upoważnia Departament Sprawiedliwości do ponownego otwarcia śledztwa w sprawie brokerów

W piątek sąd apelacyjny przyznał Departamentowi Sprawiedliwości (DOJ) uprawnienia do wznowienia postępowania antymonopolowego przeciwko Krajowemu Stowarzyszeniu Pośredników w Obrocie Nieruchomościami (NAR).

Decyzją 2 do 1 panel sędziów Okręgowego Sądu Apelacyjnego Dystryktu Kolumbii uchylił decyzję sądu niższej instancji o „uchyleniu” wezwania dochodzeniowego na rok 2021 wydanego przez Wydział Antymonopolowy Departamentu Sprawiedliwości, wydanego w ramach wcześniej zamkniętego śledztwa w sprawie komisji NAR Według For Piątkowy depozyt.

NAR osiągnęła już porozumienie z Departamentem Sprawiedliwości za czasów administracji Trumpa. Administracja Bidena unieważniła ugodę i zdecydowała się kontynuować dochodzenie do czasu, gdy sąd niższej instancji zablokowa mu taką możliwość w 2023 r. W piątkowej decyzji sądu orzeczono, że sprawa, która została wcześniej zamknięta, nie oznacza, że ​​nie można jej wznowić, co umożliwiło sądowi unieważnić umowę ugodową. Departament Sprawiedliwości będzie kontynuował dochodzenia w sprawie potencjalnych zachowań antymonopolowych.

„Naszym zdaniem prosty język spornego pisma z 2020 r. pozwala Departamentowi Sprawiedliwości na ponowne otwarcie dochodzenia. „W związku z tym unieważniamy orzeczenie sądu rejonowego” – napisała sędzia Florence Pan w piątkowym orzeczeniu większości.

Sednem batalii prawnej przeciwko RTA są wysokie stawki prowizji od sprzedaży domu, płacone przez kupującego, które przyczyniają się do coraz wyższych cen domów.

Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami zgodziło się niedawno zapłacić 418 milionów dolarów w ramach ugody ze sprzedawcami domów w związku ze stawkami prowizji.

W oświadczenie W piątek Departament Sprawiedliwości Jonathan Kanter, zastępca prokuratora generalnego w Wydziale Antymonopolowym Departamentu Sprawiedliwości, powiedział: „[r]Prowizje od nieruchomości w Stanach Zjednoczonych znacznie przewyższają te w jakiejkolwiek innej rozwiniętej gospodarce, a decyzja ta przywraca Wydziałowi Antymonopolowemu zdolność do prowadzenia dochodzeń w sprawie potencjalnie nielegalnego postępowania NAR, które może przyczynić się do tego problemu.

READ  Akcje TSMC spadły w Tajpej o prawie 7% w związku z obawami dotyczącymi globalnych perspektyw chipów

„Wydział Antymonopolowy z zaangażowaniem walczy o obniżenie kosztów zakupu i sprzedaży domu. Chciałbym pochwalić pracowników Wydziału Antymonopolowego i naszych kolegów z Wydziału za osiągnięcie tego ważnego wyniku” – kontynuował Kanter.

Sędzia Justin Walker jako powód swojego sprzeciwu przytoczył poprzednią umowę pomiędzy NAR a Departamentem Sprawiedliwości, zauważając, że NAR „zawarł umowę z Wydziałem Antymonopolowym Departamentu Sprawiedliwości”.

„Jak w przypadku każdego kontraktu, każda ze stron coś zyskała i każda z czegoś zrezygnowała” – powiedział Walker. „Pośrednicy zgodzili się porzucić cztery polityki, które Departament Sprawiedliwości uznał za antykonkurencyjne. W zamian Departament Sprawiedliwości obiecał, że „zamknął” dochodzenia w sprawie dwóch innych polityk.

NAR w oświadczeniu skrytykowała orzeczenie POLITYKAMówi, że rozważa dalsze postępowanie.

„NAR uważa, że ​​rząd powinien przestrzegać warunków swoich umów” – powiedział placówce rzecznik NAR Mantel Williams. „Dokonujemy przeglądu dzisiejszej decyzji i oceniamy kolejne kroki”.

Wzgórze dotarło do NAR.

Prawa autorskie 2024 Nexstar Media Inc. wszystkie prawa są zachowane. Materiał ten nie może być publikowany, emitowany, przepisywany ani redystrybuowany.