22 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Rywal Putina twierdzi, że „cuda” pomogły mu pokonać rosyjskiego przywódcę – POLITICO

Rywal Putina twierdzi, że „cuda” pomogły mu pokonać rosyjskiego przywódcę – POLITICO

Nadieżdin, 60-letni weteran polityczny z wykształceniem fizycznym, Obiecuje położenie kresu „fatalnemu błędowi” Putina na Ukrainie, zaprzestanie mobilizacji i uwolnienie więźniów politycznych, w tym Aleksieja Nawalnego. Zapowiedział także uchylenie przepisów dotyczących cenzury wojskowej i przepisów skierowanych przeciwko LGBT.

Nadieżdin był krytykowany przez niektórych za niejasne informacje na temat statusu Krymu, który Rosja nielegalnie zaanektowała w 2014 r., a także niedawno okupowanego przez siebie terytorium we wschodniej Ukrainie, twierdząc, że decyzję o tym, jakim krajem chcą być, należy pozostawić jego mieszkańcom część. Do. Choć krytykuje wojnę na Ukrainie, uznając ją za „wielki błąd” Putina, nazywa ją „specjalną operacją wojskową” – jest to eufemizm wymyślony przez Putina. Nadieżdin broni tego jako niezbędnego środka ostrożności, aby uniknąć naruszenia przepisów dotyczących cenzury wojskowej.

Nadieżdin musi teraz do końca stycznia złożyć w rosyjskiej Centralnej Komisji Wyborczej 100 tys. podpisów, które muszą być rozłożone w co najmniej 40 obwodach.

W czwartkowej rozmowie telefonicznej z „Politico” Nadieżdin przypisał swój dotychczasowy sukces „wielu cudom” i „rzeczom niesamowitym”.

Po pierwsze, udało mu się przekonać liberalną Partię Inicjatywy Obywatelskiej do poparcia go, co zmniejszyło liczbę przeszkód administracyjnych, z którymi się borykał.

Po drugie, tysiące ludzi zaczęło przekazywać pieniądze i rejestrować się jako wolontariusze.

READ  Najnowsze wiadomości o Rosji i wojnie na Ukrainie