7 grudnia, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Rosyjski dowódca Morza Czarnego pokazano w akcji po tym, jak Ukraina twierdzi, że go zabiła

Rosyjski dowódca Morza Czarnego pokazano w akcji po tym, jak Ukraina twierdzi, że go zabiła

MOSKWA (Reuters) – Wiktor Sokołow, dowódca rosyjskiej Floty Czarnomorskiej i jeden z najwyższych rangą oficerów marynarki rosyjskiej, pojawił się we wtorek na wideokonferencji, dzień po tym, jak ukraińskie siły specjalne poinformowały, że go zabili.

Na filmach i zdjęciach opublikowanych przez rosyjskie Ministerstwo Obrony Sokołow najwyraźniej brał udział w wideokonferencji z ministrem obrony Siergiejem Szojgu oraz innymi wyższymi admirałami i dowódcami armii.

Film został wyemitowany w rosyjskiej telewizji państwowej.

Ukraińskie siły specjalne poinformowały w poniedziałek, że zabili Sokołowa, najwyższego admirała Rosji na Krymie, wraz z 33 innymi oficerami w zeszłym tygodniu w ataku rakietowym na kwaterę główną rosyjskiej Floty Czarnomorskiej w porcie w Sewastopolu.

We wtorek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow odmówił komentarza w sprawie ukraińskich zarzutów, odsyłając dziennikarzy do Ministerstwa Obrony.

W opublikowanym przez ministerstwo filmie Shoigu podał, że we wrześniu zginęło ponad 17 tys. ukraińskich żołnierzy, a zniszczono ponad 2700 sztuk broni, w tym siedem amerykańskich wozów bojowych Bradley.

„Ukraińskie siły zbrojne ponoszą ciężkie straty na całej linii frontu” – powiedział Szojgu, dodając, że ukraiński kontratak nie przyniósł dotychczas rezultatów.

„Stany Zjednoczone i ich sojusznicy w dalszym ciągu zbroją ukraińskie siły zbrojne, a reżim w Kijowie wysyła niewyszkolonych żołnierzy, aby ich mordowali w bezsensownych atakach” – powiedział Szojgu.

Ukraiński kontratak nie przyniósł jeszcze znaczących korzyści terytorialnych przeciwko siłom rosyjskim, które kontrolują około 17,5% uznanego na arenie międzynarodowej terytorium Ukrainy.

Według karty wyników opublikowanej 19 września przez Belfer Center w Harvard Kennedy School, Rosja zyskała W zeszłym miesiącu Ukraina zabrała 35 mil kwadratowych terytorium, podczas gdy siły ukraińskie zajęły siłom rosyjskim 16 mil kwadratowych.

READ  USA twierdzą, że Rosja siłą popchnęła Ukraińców jako pretekst do aneksji większego terytorium

(Raport: Guy Faulconbridge) Redakcja: Mark Trevelyan i Gareth Jones

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Uzyskanie praw licencyjnychotwiera nową kartę