16 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Rosyjski dowódca Morza Czarnego pokazano w akcji po tym, jak Ukraina twierdzi, że go zabiła

Rosyjski dowódca Morza Czarnego pokazano w akcji po tym, jak Ukraina twierdzi, że go zabiła

MOSKWA (Reuters) – Wiktor Sokołow, dowódca rosyjskiej Floty Czarnomorskiej i jeden z najwyższych rangą oficerów marynarki rosyjskiej, pojawił się we wtorek na wideokonferencji, dzień po tym, jak ukraińskie siły specjalne poinformowały, że go zabili.

Na filmach i zdjęciach opublikowanych przez rosyjskie Ministerstwo Obrony Sokołow najwyraźniej brał udział w wideokonferencji z ministrem obrony Siergiejem Szojgu oraz innymi wyższymi admirałami i dowódcami armii.

Film został wyemitowany w rosyjskiej telewizji państwowej.

Ukraińskie siły specjalne poinformowały w poniedziałek, że zabili Sokołowa, najwyższego admirała Rosji na Krymie, wraz z 33 innymi oficerami w zeszłym tygodniu w ataku rakietowym na kwaterę główną rosyjskiej Floty Czarnomorskiej w porcie w Sewastopolu.

We wtorek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow odmówił komentarza w sprawie ukraińskich zarzutów, odsyłając dziennikarzy do Ministerstwa Obrony.

W opublikowanym przez ministerstwo filmie Shoigu podał, że we wrześniu zginęło ponad 17 tys. ukraińskich żołnierzy, a zniszczono ponad 2700 sztuk broni, w tym siedem amerykańskich wozów bojowych Bradley.

„Ukraińskie siły zbrojne ponoszą ciężkie straty na całej linii frontu” – powiedział Szojgu, dodając, że ukraiński kontratak nie przyniósł dotychczas rezultatów.

„Stany Zjednoczone i ich sojusznicy w dalszym ciągu zbroją ukraińskie siły zbrojne, a reżim w Kijowie wysyła niewyszkolonych żołnierzy, aby ich mordowali w bezsensownych atakach” – powiedział Szojgu.

Ukraiński kontratak nie przyniósł jeszcze znaczących korzyści terytorialnych przeciwko siłom rosyjskim, które kontrolują około 17,5% uznanego na arenie międzynarodowej terytorium Ukrainy.

Według karty wyników opublikowanej 19 września przez Belfer Center w Harvard Kennedy School, Rosja zyskała W zeszłym miesiącu Ukraina zabrała 35 mil kwadratowych terytorium, podczas gdy siły ukraińskie zajęły siłom rosyjskim 16 mil kwadratowych.

READ  Jemeńscy rebelianci Houthi wystrzelili rakietę w kierunku amerykańskiego okrętu wojennego, co zaostrzyło najgorszy konflikt na Morzu Środkowym od dziesięcioleci.

(Raport: Guy Faulconbridge) Redakcja: Mark Trevelyan i Gareth Jones

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Uzyskanie praw licencyjnychotwiera nową kartę