24 lutego, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Rosyjski atak rakietowy na Ukrainę niszczy polskie samoloty

Rosyjski atak rakietowy na Ukrainę niszczy polskie samoloty

Dowództwo operacyjne Sił Zbrojnych RP ogłosiło, że w związku z zmasowanym atakiem rakietowym Rosji na Ukrainę ścigano polskie i sojusznicze samoloty.

Źródło: Europejska Prawda; Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych RP (X) na Twitterze

„Informujemy, że samoloty dalekiego zasięgu należące do Federacji Rosyjskiej prowadzą aktywną działalność związaną z przeprowadzaniem ataków rakietowych na terytorium Ukrainy” – czytamy w oświadczeniu.

W związku z tym na Twitterze czytamy, że wdrożono wszelkie niezbędne procedury, aby zapewnić bezpieczeństwo polskiej przestrzeni powietrznej, a dowództwo operacyjne na bieżąco monitoruje sytuację.

„Ostrzegamy, że samoloty polskie i sojusznicze będą bardzo aktywne, co może wiązać się ze zwiększonym poziomem hałasu, szczególnie w południowo-wschodnim regionie kraju” – dodało dowództwo.

Ranek 7 lutego, Rosja Rozpoczął zmasowany atak rakietowy nad Ukrainą.

Tło:

  • Sztab Generalny RP poinformował 29 grudnia, że ​​przestrzeń powietrzna kraju Naruszony przez rosyjską rakietę. Wojsko Polskie został odkryty Pocisk przeleciał na głębokość 40 kilometrów w Polsce i trzy minuty później wrócił na Ukrainę.

  • Następnie rosyjski Charge d'Affaires Wezwany Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych powinno złożyć wyjaśnienia.

  • Polska rozproszyła swoje samoloty podczas kolejnego ataku na dużą skalę.

Wsparcie W GÓRĘ lub SIERPIEŃ Nasz gospodarz!

READ  Yamashita i INOUE obecne w Polsce