5 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kilkusetletnia złota moneta z Holandii została odkryta przez wykrywacza metali w Polsce

Kilkusetletnia złota moneta z Holandii została odkryta przez wykrywacza metali w Polsce

Przedstawiciele muzeum ogłosili na początku tego tygodnia, że ​​ktoś za pomocą wykrywacza metalu znalazł na południowym wybrzeżu Polski wielowiekową holenderską monetę.

Złoty Dukat to moneta pochodząca z Holandii Wpis w mediach społecznościowych Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej. Moneta datowana jest na rok 1777 i została znaleziona na miejscu starożytnego klasztoru dominikanów na południowym wybrzeżu Morza Bałtyckiego.

Wynalazcą tej monety został zidentyfikowany jako Maciej Ruzik z Polski. Rusik jest członkiem Towarzystwa Eksploracji Obszarów i przeczesuje okolicę w poszukiwaniu artefaktów. Odkrycie monety „pokazuje niezwykle bogatą historię miasta” – stwierdziło muzeum. Wiadomość powiedział lokalnej gazecie Był „bardzo wzruszony” odkryciem.

„To wielkie odkrycie” – powiedział.

Awers złotego dukata znalezionego przez osobę korzystającą z wykrywacza metalu w zabytkowym miejscu w Polsce.

Muzeum Historii Ziemi Kamiańskiej


Moneta przedstawia go stojącego z mieczem w jednej ręce i kilkoma strzałami w drugiej. Na awersie monety widnieje rok, a w muzeum znajduje się napis, który oznacza: „Z małych rzeczy rośnie wielka harmonia”.

Muzeum podało, że na rewersie monety znajduje się inny napis, wskazujący prowincję, w której została wyemitowana.

Według muzeum Republika Holenderska działała w latach 1581–1795, co oznacza, że ​​moneta pochodzi z ostatniej dekady istnienia Republiki.

Rewers złotego dukata znaleziony przez mężczyznę korzystającego z wykrywacza metalu w zabytkowym miejscu w Polsce.

Muzeum Historii Ziemi Kamiańskiej


To pierwsza moneta znaleziona w Polsce – powiedział urzędnik. Muzeum twierdzi, że podobne złote dukaty krążyły w Polsce w latach trzydziestych XIX wieku, ale głowę konia na awersie zastąpiono małym polskim orłem. Ogólnie rzecz biorąc, złote dukaty są najsilniejszą walutą stosowaną od wieków w handlu międzynarodowym. Bogato zdobione monety stały się popularne na całym świecie, a Królewska Mennica Holenderska nadal bije je co roku. Strona internetowa organizacji.

Odkrycie następuje miesiąc po odkryciu średniowiecznego miecza z tajemniczym napisem. Dno rzeki PolskiejNiektórzy eksperci uważają, że może należeć do Wikingów.

READ  Polska międzynarodowa modelka otrzymała tytuł Ivy League Valedictorian