22 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Rosja podobno odrzuciła niemieckie taryfy rublowe na gaz po tym, jak odcięła dostawy gazu do Polski i Bułgarii.

Rosja podobno odrzuciła niemieckie taryfy rublowe na gaz po tym, jak odcięła dostawy gazu do Polski i Bułgarii.

Prezydent Rosji Władimir Putin.Michael Svetlov / Getty Image

  • Rosyjski Gazprombank odrzucił opłatę w rublach od niemieckiej firmy handlowej z Moskwy, powiedział Bloomberg.

  • Za niektóre dostawy gazu do Niemiec i Austrii dokonano płatności w kwietniu i maju.

  • W środę Rosja odcięła dostawy gazu do Polski i Bułgarii.

Rosyjski Gazprombank odrzucił rubla od niemieckiej firmy handlowej w Moskwie. Źródła powiedziały Bloomberg.

Według prezydenta Rosji Władimira Putina, chociaż Gosprom Marketing & Trading (GM&T) zaoferował płatność w rublach, cła na niektóre dostawy gazu w kwietniu i maju do Niemiec i Austrii zostały odrzucone. Żądany.

GM&T był wcześniej kontrolowany przez niemiecką spółkę zależną rosyjskiego państwowego Gazpromu, ale Niemcy przejęły jednostkę w kwietniu. Teraz odrzucona opłata w rublach oznacza zamknięcie przez Moskwę kontrolowanego przez Niemcy GM&T.

Źródła powiedziały Bloombergowi, że firma, która jest właścicielem wielu importerów gazu do Niemiec, nadal prowadzi rozmowy z Cosprombankiem, aby przeforsować transakcję.

Takie stanowisko pojawia się, gdy Kreml wykorzystuje eksport energii do zemsty na narodach zachodnich, które nałożyły sankcje na Rosję za jej wojnę z Ukrainą.

W środę Moskwa odcięła dostawy gazu ziemnego do Polski i Bułgarii Ceny gazu w Europie rosną o 28% Putin dodał też, że może celować w inne kraje kontynentu. Gazprom powiedział, że zamknięcie gazu było spowodowane niepłaceniem przez oba kraje w rublach.

W międzyczasie, Czterech europejskich kupców gazu zapłaciło Rosji Według Bloomberga, w rublach podaży, 10 krajów europejskich otworzyło rachunki w Cosprombanku, aby zapłacić rubla, zgodnie z żądaniami Moskwy.

Przeczytaj oryginalny artykuł Insider biznesowy

READ  Greenvolt wygrywa kontrakty na akumulatory o mocy 1,2 GW na polskiej aukcji mocy