24 lutego, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Rosja i Korea Północna prowadzą rozmowy zbrojeniowe, a USA: Ukraina są na bieżąco aktualizowane

Rosja i Korea Północna prowadzą rozmowy zbrojeniowe, a USA: Ukraina są na bieżąco aktualizowane

wideo

Gubernator rosyjskiego miasta Psków zamieścił na swoim koncie w Telegramie klipy wideo, na których widać dym unoszący się z miejskiego lotniska i strzelający kulami w niebo.kredytkredyt…Michaił Wedernikow za pośrednictwem Storyful

Wybuchowe drony zaatakowały w środę wieczorem sześć regionów Rosji i uszkodziły cztery wojskowe samoloty transportowe na lotnisku oddalonym o setki kilometrów od Ukrainy, podali rosyjscy urzędnicy, sugerując, że po miesiącach ciągłych ataków rakietowych i dronów przy niewielkich zasobach Ukraina jest w stanie… Coraz częściej reagują w głąb Rosji.

W wyniku ataku, który wydawał się najbardziej skuteczny, cztery rosyjskie wojskowe samoloty transportowe Ił-76 zostały uszkodzone podczas parkowania w pobliżu pasa startowego na lotnisku w Pskowie, 50 mil od granicy z Estonią, członkiem NATO. Rosyjski gubernator regionalny opublikować Materiał wideo przedstawiający dym unoszący się z lotniska, na którym – jego zdaniem – drony uszkodziły samoloty, choć jego rozmiar nie jest jasny.

W środę Rosja przeprowadziła także falę ataków na Ukrainę, wycelowanych w co najmniej trzy regiony. Ukraińskie siły powietrzne oświadczyły, że zestrzeliły 43 z 44 rakiet i dronów, chociaż urzędnicy w stolicy, Kijowie, podali, że gruz spadający z dronów lub rakiet zestrzelonych przez systemy obrony powietrznej zabiły co najmniej dwie osoby.

Usuwanie gruzu ze zniszczonego apartamentowca po środowym nalocie rosyjskim w Kijowie.kredyt…Laetitia Fancon dla „The New York Times”.
Władze w Kijowie podały, że odłamki spadające z dronów lub rakiet zestrzelonych przez systemy obrony powietrznej zginęły co najmniej dwie osoby.kredyt…Letitia Fancon dla „The New York Times”.

Lokalne władze stwierdziły, że zamach bombowy był najbardziej znaczący w obwodzie kijowskim od miesięcy. Jednak ostrzał dronów, który eksplodował w Rosji, był wyjątkowy i wydaje się być wynikiem długich wysiłków Ukrainy mających na celu reakcję na rosyjskie ataki rakietowe i drony na ukraińskie miasta, infrastrukturę i cele wojskowe.

READ  Ukraina szacuje, że liczba ofiar śmiertelnych w Rosji gwałtownie wzrosła w wyniku wybuchów na Krymie

Chociaż ukraińscy urzędnicy nie przyznali się do nocnych strajków, zgodnie ze swoją praktyką przeprowadzania ataków w Rosji, coraz wyraźniej dawali do zrozumienia, że ​​uważają sprowadzenie wojny do domu zwykłych Rosjan za uzasadnioną taktykę przeciwko inwazji na Moskwę.

„Wszyscy przeszliśmy przez te ataki Rosji” – powiedział w środowym wywiadzie Oleksandr Danyluk, były sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy. „Rozumiemy, jak destrukcyjne są. Ważne jest, abyśmy mogli się zemścić. „

Ataki zniszczyły cenny sprzęt wojskowy, choć w niewielkim stopniu przyczyniły się do znacznego zniszczenia ogólnej siły militarnej Rosji. Ataki te mają także na celu penetrację rosyjskiej propagandy poprzez pokazanie Rosjanom, że ich armia jest słaba, a także podniesienie morale wśród pragnących zemsty Ukraińców.

W środę gubernator obwodu pskowskiego Michaił Wiedernikow zamieścił w aplikacji do przesyłania wiadomości Telegram filmy przedstawiające duży nocny pożar z kłębiącym się dymem i czymś, co wyglądało na ostrzał obrony powietrznej w stronę nadlatujących dronów.

Później napisał, że przeprowadzono przegląd lotniska i „wszystko jest w porządku”, dodając, że działalność zostanie wznowiona w czwartek.

Ministerstwo Obrony Rosji nie odniosło się do wydarzenia w Pskowie. Dodała, że ​​co najmniej osiem ukraińskich dronów zostało przechwyconych w pięciu regionach na południe i południowy zachód od Moskwy. Ministerstwo poinformowało, że drony zostały zestrzelone w obwodach briańskim, orłowskim, kałuskim i riazańskim, a także w obwodzie Ruza na obrzeżach obwodu moskiewskiego.

Na Ukrainie około godziny 5 rano Kijowem wstrząsnęły eksplozje i huk wystrzeliwania rakiet obrony powietrznej, a stolica stała się celem rakiet i dronów w ramach największego ataku od wiosny, powiedział Serhij Popko, szef obwodowej administracji wojskowej w Kijowie, – stwierdził w oświadczeniu.

Dodał, że miasto zaatakowała grad dronów, po czym wystrzelono rakiety, w wyniku których zestrzelono ponad 20 z nich. Według Popko i burmistrza miasta pod gruzami zginęły dwie osoby.

READ  Wojna między Izraelem a Hamasem: Izrael twierdzi, że wideo pokazuje tunel Hamasu pod oblężonym szpitalem

Marka Santorę I Waleria Safronowa Przyczynił się do raportów.