22 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Rosja formalnie przeprasza Polskę za antywojenne protesty w Warszawie

Rosja formalnie przeprasza Polskę za antywojenne protesty w Warszawie

NowyMożesz teraz słuchać artykułów Fox News!

Rosja Formalne przeprosiny w środę Polska I zagroził w przyszłości odwetem za pomalowany na czerwono protest przeciwko ambasadorowi Moskwy w Warszawie.

Ambasador Siergiej Andriejew został zaatakowany przez ludzi protestujących przeciwko rosyjskiej interwencji na Ukrainie, kiedy w poniedziałek udał się złożyć kwiaty na sowieckim cmentarzu wojskowym w Warszawie.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji wezwało do protestu polskiego ambasadora Kristofa Krozhevsky’ego.

Ambasador Rosji w Polsce został pomalowany na czerwono, gdy próbował uczcić Dzień Zwycięstwa Putina

„Rosja oczekuje oficjalnych przeprosin od polskiego kierownictwa w związku z tym incydentem, a bezpieczeństwo ambasadora Rosji i całego personelu rosyjskich firm zagranicznych w Polsce musi być zapewnione” – napisano w oświadczeniu.

„Dalsze działania będą podejmowane w zależności od odpowiedzi Warszawy na nasze żądania”.

Polski minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau powiedział, że Andrews został ostrzeżony przez urzędników obecnych na cmentarzu w poniedziałek, gdy Rosja przypomniała o zwycięstwie Związku Radzieckiego nad nazistowskimi Niemcami. II wojna światowaPaństwowa agencja informacyjna PAP poinformowała, że ​​istnieje ryzyko incydentu.

Ambasador Rosji w Polsce Siergiej Andriejew został pokryty czerwonymi przedmiotami rzuconymi przez protestujących 9 maja 2022 r. w Warszawie, z okazji 77. rocznicy zwycięstwa nad nazistowskimi Niemcami na sowieckim cmentarzu wojskowym.
(Via Sławomir Kamiński / Agencja Wyborcza.pl Reuters)

„Jednak to, co się wydarzyło, w żaden sposób nie zmieniło naszego stanowiska, że ​​przedstawiciele ambasady zagranicznej kwalifikują się do ochrony… bez względu na to, jak bardzo odczuwamy potrzebę zgodzenia się z polityką rządu reprezentowanego przez ambasadora” – powiedział Rao. To było cytowane.

Stosunki między Rosją a Zachodem są napięte odkąd Moskwa wysłała dziesiątki tysięcy żołnierzy. Ukraina Wzywa do „specjalnej operacji wojskowej”, aby 24 lutego rozbroić kraj i chronić go przed „faszystami”.

Rosja 9 maja Dzień Zwycięstwa: Dlaczego ten dzień jest tak ważny dla Putina i jego ambicji?

READ  Polak David Gadzik wygrywa sobotnie zawody slopestyle w Big White - Kelowna News

Do Polski uciekło ponad 3 miliony Ukraińców, którzy nadal przekonywali, że zachodnie sankcje nałożone na Moskwę są surowe i wydalili 45 rosyjskich ambasadorów, wywołując w Moskwie jednoznaczną odpowiedź.

Kliknij tutaj, aby pobrać aplikację Fox News

Ukraina i Zachód twierdzą, że faszystowskie oskarżenia są bezpodstawne, a Moskwa rozpoczęła niesprowokowaną agresję na swoich sąsiadów.