16 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ropa naftowa rośnie o 2 USD za baryłkę z powodu ryzyka związanego z dostawami w związku z trwającą awarią Keystone

Ropa naftowa rośnie o 2 USD za baryłkę z powodu ryzyka związanego z dostawami w związku z trwającą awarią Keystone

  • Harmonogram ponownego uruchomienia Keystone jest niejasny; Handlowcy martwią się o podaż
  • Brent może przekroczyć 90 USD za baryłkę w oparciu o kluczowe zapotrzebowanie Fed i Chin – Bank of America
  • Zapasy ropy w USA – Sondaże spadły w zeszłym tygodniu, a produkty prawdopodobnie wzrosną

NOWY JORK (Reuters) – Ceny ropy ustabilizowały się w poniedziałek na poziomie około 2 dolarów za baryłkę z powodu niestabilności podaży, a główny rurociąg do dostaw do Stanów Zjednoczonych i Rosji został zamknięty, co groziło ograniczeniem wydobycia, mimo że złagodzenie przez Chiny ograniczeń związanych z koronawirusem zwiększyło popyt na ropę. horyzont.

Kontrakty terminowe na ropę Brent zamknęły się po cenie 77,99 USD za baryłkę, co oznacza wzrost o 1,89 USD, czyli 2,5%. Ropa US West Texas Intermediate osiągnęła cenę 73,17 USD za baryłkę, co oznacza wzrost o 2,15 USD, czyli 3%.

W zeszłym tygodniu Brent i West Texas Intermediate spadły do ​​najniższych poziomów od grudnia 2021 r., ponieważ inwestorzy obawiali się, że potencjalna globalna recesja może zaszkodzić popytowi na ropę.

Potencjał przedłużającego się przestoju w TC Energy Corp (TRP.TO) Rurociąg ropy naftowej z Kanady do Stanów Zjednoczonych pomógł Keystone zmienić ceny.

„Wygląda na to, że naprawa rurociągu Keystone trwa dłużej niż oczekiwano (i) zwiększa możliwość pobrania większej ilości zapasów w Cushing”, powiedział Jim Ritterbusch z Ritterbusch and Associates.

Handlowcy martwili się, ile czasu zajmie oczyszczenie i ponowne uruchomienie rurociągu naftowego Keystone po wycieku ponad 14 000 baryłek ropy w zeszłym tygodniu, największym wycieku ropy naftowej w USA od prawie dekady.

TC Energy zamknęła rurociąg po wykryciu wycieku w ubiegłą środę w Kansas. Firma powiedziała urzędnikom w hrabstwie Washington w Kansas, że nie ustalili jeszcze przyczyny ani harmonogramu ponownego uruchomienia. Urzędnicy wiercą wokół linii Keystone o przepustowości 622 000 baryłek dziennie, kluczowego przejścia dla ciężkiej kanadyjskiej ropy wysyłanej do rafinerii w USA i na wybrzeże Zatoki Perskiej w celu eksportu.

READ  Mężczyzna z Orlando żąda 100 000 dolarów po tym, jak eksplodowała w nim toaleta Dunkin' – wynika z pozwu Nowości

Oczekuje się, że awaria zmniejszy dostawy w Cushing, hubie magazynowym w Oklahomie i punkcie dostaw kontraktów terminowych na ropę naftową w USA.

Wstępny sondaż Reutera wykazał, że siedmiu analityków ankietowanych przez Reuters oszacowało, że całkowite zapasy ropy spadły średnio o około 3,9 miliona baryłek w tygodniu kończącym się 9 grudnia.

Bank of America Global Research powiedział, że ropa Brent może odbić się powyżej 90 USD za baryłkę dzięki zwrotom w polityce pieniężnej Rezerwy Federalnej USA i „udanemu” wznowieniu gospodarki przez Chiny.

„Ponowne otwarcie Chin jest zdecydowanie czymś, na czym koncentruje się rynek” – powiedział Phil Flynn, analityk w Price Futures Group.

Chiny, największy na świecie importer ropy naftowej, nadal łagodziły surową politykę przeciwko rozprzestrzenianiu się nowego koronawirusa, chociaż ulice w stolicy Pekinu pozostały ciche, a wiele firm pozostało zamkniętych w weekend.

W poniedziałek przed klinikami gorączki w Pekinie i Wuhan, gdzie COVID pojawił się po raz pierwszy trzy lata temu, utworzyły się kolejki.

Analitycy UBS napisali w notatce: „Rynki ropy naftowej prawdopodobnie pozostaną niestabilne w najbliższym czasie w związku z niepewnością co do wpływu embarga UE na rosyjską produkcję, nagłówkami na temat polityki Chin w związku z koronawirusem oraz posunięciami banków centralnych w USA i Europie”. .

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w piątek, że Rosja może ograniczyć produkcję i odmówi sprzedaży ropy każdemu krajowi, który nałoży „głupi” pułap rosyjskich cen eksportowych.

Minister energii Arabii Saudyjskiej powiedział w niedzielę, że ograniczenia cenowe nie przyniosły jak dotąd wyraźnych rezultatów.

Liczba tankowców oczekujących na przeprawę przez cieśninę Bosfor w Stambule spadła w poniedziałek, co wskazuje na zmniejszenie natężenia ruchu w ostatnim czasie.

„Pojawiające się embargo UE na rosyjską ropę… może dodać umiarkowane ryzyko wzrostu cen energii w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Ale niepewność co do dostaw powinna się zmniejszyć do wiosny 2023 r., po wygaśnięciu embarga na produkty naftowe (5 lutego)” – powiedział Deutsche Bank w notka.

READ  Po kolizjach GM Cruise zmniejszyło flotę robotów o 50% w San Francisco

Dodatkowe raporty Dmitrija Żdannikowa, Florence Tan i Emily Chao w Singapurze. Montaż autorstwa Margarity Choi i Davida Gregorio

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.