24 lutego, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Pamięć ChatGPT dostarcza chatbotowi OpenAI nowe informacje o Tobie

Pamięć ChatGPT dostarcza chatbotowi OpenAI nowe informacje o Tobie

Rozmowa z chatbotem AI może po pewnym czasie przypominać Dzień Świstaka, podczas którego po raz kolejny mówisz, jak lubisz formatować swoje e-maile i inne „zabawne rzeczy do zrobienia w ten weekend”, które masz zamiar zrobić Robiono to już sześć razy. OpenAI próbuje to naprawić i w dużym stopniu dostosować swojego bota. Zostało to podniesione „Pamięć” dla ChatGPTco pozwoli botowi z biegiem czasu zapamiętywać informacje o Tobie i Twoich rozmowach.

Pamięć działa na dwa sposoby. Możesz poprosić ChatGPT, aby zapamiętał coś konkretnego o Tobie: zawsze piszesz kod w JavaScript, Twój szef ma na imię Anna, a Twoje dziecko jest uczulone na słodkie ziemniaki. Lub ChatGPT może po prostu spróbować przechwycić te szczegóły w miarę upływu czasu, przechowując informacje o Tobie, gdy zadajesz pytania i uzyskujesz odpowiedzi. Tak czy inaczej, celem jest, aby ChatGPT czuł się bardziej osobisty i mądrzejszy, bez konieczności ciągłego przypominania.

Każdy dedykowany GPT, którego używasz, będzie miał również własną pamięć. OpenAI Books używa jako przykładu GPT: przy włączonej pamięci może automatycznie zapamiętać, które książki już przeczytałeś i jakie lubisz gatunki. W magazynie GPT jest wiele miejsc, w których można sobie wyobrazić, gdzie pamięć może być przydatna. Tutor Me może na dłuższą metę zapewnić znacznie lepsze obciążenie kursem, gdy wie, co wiesz; Kajaki mogą płynąć bezpośrednio do Twoich ulubionych linii lotniczych i hoteli; GymStreak może śledzić Twoje postępy w czasie.

Pamięć to funkcja, której ChatGPT desperacko potrzebuje i jest kompletnym polem minowym

Pod wieloma względami pamięć jest funkcją, której ChatGPT desperacko potrzebuje. To także kompletne pole minowe. Strategia OpenAI w tym przypadku przypomina sposób, w jaki inne usługi online dowiadują się o Tobie — obserwuje, jak korzystasz z ich usług, dowiaduje się, czego szukasz, klikasz, lubisz lub cokolwiek innego, a następnie z czasem rozwija Twój profil.

READ  Tesla i ARKK szybują w górę, gdy energia 2021 roku powraca na giełdę w 2023 roku

Pamięć jest pełna historii o Tobie i Twoim życiu.
Zdjęcie: OpenEye

Ale takie podejście oczywiście sprawia, że ​​wiele osób czuje się niekomfortowo! Wielu użytkowników już martwi się, że OpenAI będzie animować ich pytania i przemówienia oraz wprowadzać je z powrotem do systemu jako dane szkoleniowe, które pomogą w dalszym dostosowaniu bota; Pomysł „poznania” użytkowników ChatGPT jest zarówno fascynujący, jak i przerażający.

OpenAI twierdzi, że utrzymuje kontrolę użytkowników nad pamięcią ChatGPT i wyszkoliło system, aby nie zapamiętywał wrażliwych rzeczy, takich jak informacje o Twoim zdrowiu. Zawsze możesz zapytać ChatGPT, co o Tobie wie, i albo poprosić bota, aby o czymś zapomniał, albo usunąć to w nowej sekcji zarządzania pamięcią w Ustawieniach. OpenAI promuje także efemeryczny czat jako rodzaj trybu incognito: sposób na szybką rozmowę bez wpływu na wspomnienia ChatGPT. Możesz także całkowicie wyłączyć tę funkcję na całym koncie.

Domyślnie pamięć będzie włączona, a OpenAI twierdzi, że pamięci będą wykorzystywane do uczenia modeli w przyszłości. (Dane firm korzystających z ChatGPT Enterprise i Teams nie będą wysyłane z powrotem do Formularzy).

Na razie pamięć to jedynie test, dostępny dla „małej części” użytkowników, jak podała firma w swoim poście na blogu informującym o tej funkcji. Łatwo jednak sobie wyobrazić, jak szybko może to stać się podstawową częścią naszej interakcji z ChatGPT, na dobre lub na złe. Roboty stają się coraz mądrzejsze i bardzo szybko nas poznają.