9 lutego, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Hindenburg sprzedaje skargi indyjskiej grupy Adani, powołując się na problemy związane z zadłużeniem i księgowością

BENGALURU (25 stycznia) (Reuters) – Hindenburg Research poinformował w środę, że zajmował krótkie pozycje w indyjskiej grupie Adani, oskarżając grupę o niewłaściwie ekstensywne wykorzystywanie podmiotów utworzonych w rajach podatkowych i wyrażając zaniepokojenie wysokim poziomem zadłużenia.

Ten raport pojawia się na kilka dni przed emisją akcji o wartości 2,5 miliarda dolarów przez wiodącą firmę Adani Enterprises (ADEL.NS)Spadły akcje spółek z grupy Adani.

Hindenburg, znany w USA sprzedawca krótkoterminowy, powiedział, że główne firmy wchodzące w skład grupy kontrolowanej przez miliardera Gautama Adaniego mają „znaczące długi”, które stawiają całą grupę w „niepewnej sytuacji finansowej”.

Stwierdzono również, że siedem spółek notowanych na „Adani” miało 85% spadek bazowy z powodu tak zwanej „wysokiej wyceny”.

Rzecznik Adani nie odpowiedział natychmiast na prośbę Reutera o komentarz do raportu, który, jak powiedział Hindenburg, opierał się na badaniach, które obejmowały rozmowy z dziesiątkami osób, w tym byłymi kierownikami Grupy Adani, a także przegląd dokumentów.

Hindenburg powiedział, że utrzymywał swoje krótkie pozycje poprzez obligacje w obrocie amerykańskim i instrumenty pochodne spoza Indii.

Adani wielokrotnie odrzucał obawy dotyczące zadłużenia. Dyrektor finansowy Adani Jugeshinder Singh powiedział mediom 21 stycznia, że ​​„Nikt nie zgłosił naszych obaw dotyczących zadłużenia. Żaden inwestor tego nie zrobił”.

W następstwie Raportu Hindenburga, Porty Adani i Specjalna Strefa Ekonomiczna (APSE.NS) Spadł o 7,3% do najniższego poziomu od początku lipca, podczas gdy Adani Enterprises spadł o 3,7% do najniższego poziomu od trzech miesięcy.

Reuters Grafika Reuters

Firmy cementowe należące do Al-Adani ACC (ACC.NS) i cement Ambuja (ABUJ.NS) spadł odpowiednio o 6,7% i 9,7%.

W raporcie Hindenburga stwierdzono, że pięć z siedmiu głównych spółek notowanych na giełdzie Adani odnotowało wskaźniki bieżącej płynności – miary aktywów płynnych pomniejszonych o zobowiązania krótkoterminowe – poniżej 1. To, jak powiedział krótki sprzedawca, wskazuje na „zwiększone ryzyko płynności krótkoterminowej”.

READ  Akcje azjatyckie przedłużają swoją globalną porażkę, jen rośnie po śladach interwencji

Całkowite zadłużenie brutto Grupy Adani w roku finansowym kończącym się 31 marca 2022 r. wzrosło o 40% do 2,2 bln Rs.

Dane Refinitiv pokazują, że zadłużenie we wszystkich siedmiu głównych spółkach Adani wchodzących w skład Grupy Adani przekracza kapitał własny, z zadłużeniem w Adani Green Energy Ltd (ADNA.NS) Przekroczenie kapitałów własnych o ponad 2000%.

CreditSights, część Fitch Group, we wrześniu ubiegłego roku określiła grupę jako „wysoce zadłużoną” i stwierdziła, że ​​ma obawy dotyczące jej zadłużenia. I chociaż raport później poprawił niektóre błędy matematyczne, CreditSights powiedział, że podtrzymał swoje obawy dotyczące dźwigni finansowej.

Hindenburg jest najbardziej znany z producenta ciężarówek elektrycznych NikolaKorp (NKLA.O) i Twitter, chociaż później zmienił swoje stanowisko na Twitterze.

Akcje Adani Enterprises wzrosły w 2022 roku o 125%, podczas gdy akcje innych spółek z grupy, w tym jednostek energetycznych i gazowych, wzrosły o ponad 100%.

Dodatkowe raporty autorstwa Mary May Day, Chrisa Thomasa i Adityi Kalry; Dodatkowe raporty autorstwa Myung Kim. Montaż autorstwa Dania Ann Topel i Edwiny Gibbs

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.