24 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Reżyser WayForward twierdzi, że Nintendo zmieniło jego sposób patrzenia na branżę gier wideo

Reżyser WayForward twierdzi, że Nintendo zmieniło jego sposób patrzenia na branżę gier wideo

Zdjęcie: Nintendo, WayForward

Wczoraj, podczas swojej niedawnej prezentacji Indie World, WayForward ujawniło Yars Rising – nową grę Metroidvania opartą na klasycznej serii Atari.

Tym nowym projektem kieruje doświadczony projektant gier James Montagna i wydaje się, że ma świeże podejście do projektowania gier po współpracy z Nintendo przy ubiegłorocznej premierze Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp.

To niesamowite przeżycie, jakie zapewnili mu twórcy gier Nintendo (Przez plik gry):

„To jakby zobaczyć kolor, który nie istnieje. Na przykład nie ma nazwy dla tego koloru. Nie mogłem sobie tego wcześniej wyobrazić. Ale kiedy już na ciebie to wpłynie i to zobaczysz, to tak, jakbyś tego nie widział w jakikolwiek inny sposób.”

Wielu programistów wspominało, jak dorastali jako fani gier Nintendo i ubóstwiali znane twarze, takie jak Shigeru Miyamoto, więc zawsze dobrze jest słyszeć takie historie. Nie dalej jak w zeszłym roku zespół MercurySteam z Metroid Dread opisał współpracę z Nintendo jako „doświadczenie zmieniające zasady gry”.

Yars ma pojawić się jeszcze w tym roku w sklepie internetowym Switch, a Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp można kupić już teraz.

READ  The Magseeker: A League of Legends Story zadebiutuje 18 kwietnia