24 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ghost of Tsushima to pierwsza gra na PlayStation obsługująca Puchar PC

Ghost of Tsushima to pierwsza gra na PlayStation obsługująca Puchar PC

Zespół Nixxes Software ustalił wymagania systemowe i cross-play dla Ghost of Tsushima Director's Cut na PC. Opisano także szczegółowo nową opcjonalną nakładkę interfejsu PlayStation na PC i wszystko wygląda całkiem fajnie.

Ghost of Tsushima na PC będzie pierwszą grą, w której wykorzystana zostanie nowa nakładka, która umożliwi graczom dostęp do takich funkcji, jak lista znajomych, ustawienia i profil.

Aha, i co być może najbardziej ekscytujące dla łowców trofeów, ten interfejs użytkownika zawiera także trofea, przy czym zarówno wersja Ghost of Tsushima Director's Cut na PlayStation 5, jak i PC ma wspólną listę trofeów. Ta wersja na PC zapewnia także pełną obsługę osiągnięć w Steam i Epic Games Store, więc nie obawiaj się.

Recenzja wideo Ghost of Tsushima od Eurogamer.Obejrzyj na YouTube

Nowa funkcja nakładki „jest dostępna na komputerze z systemem Windows i można uzyskać do niej dostęp z menu gry, a w przypadku graczy na klawiaturze – po naciśnięciu skrótu «SHIFT + F1» na klawiaturze” – wyjaśnił zespół w nowym oświadczeniu. Blog o PlayStation.

Oprócz powyższego potwierdzono także możliwość rozgrywki międzyplatformowej w trybie wieloosobowym Legends w trybie współpracy online w grze Ghost of Tsushima. Ogólnie rzecz biorąc, zainteresowani będą musieli zalogować się na swoje konto PlayStation Network, aby uzyskać dostęp do tego trybu.


Źródło obrazu: Sony

Zespół Ghost of Tsushima podzielił się także wymaganiami sprzętowymi na PC, które możecie zobaczyć w poniższej tabeli:

Przygotowany Bardzo niski Mediacja wysoki bardzo wysoko
Średnia wydajność 720p przy 30 kl./s 1080p przy 60 fps 1440P przy 60 kl./s / 4K przy 30 kl./s 4K przy 60 kl./s
Uzdrowiciel Intel Core i3-7100AMD Ryzen 3 1200 Intel Core i5-8600AMD Ryzen 5 3600 Intel Core i5-11400AMD Ryzen 5 5600 Intel Core i5-11400AMD Ryzen 5 5600
Grafika Nvidia GeForce GTX 960 4 GB AMD Radeon RX 5500 XT Nvidia GeForce GTX 2060 AMD Radeon RX 5600 XT Nvidia GeForce RTX 3070AMD Radeon RX 6800 NVIDIA GeForce RTX 4080AMD Radeon RX 7900 XT
pamięć 8 GB 16 giga bajtów 16 giga bajtów 16 giga bajtów
składowanie 75 GB miejsca na dysku twardym (zalecany dysk SSD) 75 GB miejsca na dysku SSD 75 GB miejsca na dysku SSD 75 GB miejsca na dysku SSD
system operacyjny Windows 10 64-bitowy Windows 10 64-bitowy Windows 10 64-bitowy Windows 10 64-bitowy
READ  Apple ogłosiło zupełnie nową aplikację Home na WWDC

„W Nixxes i Sucker Punch byliśmy przytłoczeni pozytywną reakcją społeczności PC na nasze pierwsze ogłoszenie” – zakończył blog. „Wielu z Was nie może się doczekać poznania historii Jina i wzięcia udziału w kooperacyjnym trybie wieloosobowym Legends i nie możemy się doczekać, aż stanie się to możliwe po premierze gry”.

Jeśli przegapiliście wydarzenie, odbędzie się ono 16 maja. Więc nie ma wiele do czekania.

Oprócz debiutu na PC, Ghost of Tsushima jest także w trakcie przekształcania w film w reżyserii Chada Stahelskiego, reżysera Johna Wicka. W zeszłym roku reżyser oznajmił, że w tej adaptacji chce „przesunąć paletę kolorów”, mówiąc: „Już po filmach z Johnem Wickiem widać, że kocham kolor i kompozycję. Aby naprawdę spróbować nie tylko trafić w sedno, ale również.” „Wyjście poza to, co gra zrobiła z grafiką, jest dla mnie absolutnie fascynujące”.