30 września, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ratchet & Clank: Rift Apart zmierza na PC – i będzie to artefakt popisowy

Ratchet & Clank: Rift Apart zmierza na PC – i będzie to artefakt popisowy

Ratchet & Clank: Rozłam Sony ogłosiło, że będzie to kolejna gra PlayStation Studios w drodze na PC post na blogu Wtorek. Gra, która zadebiutowała w 2021 roku, zadebiutuje na nowej platformie 26 lipca.

Chociaż Sony już od jakiegoś czasu ma zwyczaj wydawania swoich dużych ekskluzywnych gier PlayStation na PC na długo po debiucie na konsolach, jest kilka rzeczy, które sprawiają, że to ogłoszenie jest szczególnie interesujące.

Po pierwsze, jest to pierwsza gra Ratchet & Clank wydana na PC – po 16 wydaniach na konsole domowe i przenośne od czasu wydania pierwszej gry na PlayStation 2 ponad 20 lat temu.

Na szczęście, pomimo swojej pozycji jako najnowszej gry na osi czasu Ratchet & Clank, rozdzielić się Całkiem dobrze sprawdza się jako samodzielna historia. Gracze na PC, którzy nie grali w poprzednie 15 gier, mogą przegapić część wewnętrznego żartu, ale nie zgubią się w śledzeniu historii lub postaci. Jednak nadal wydaje się niezwykłe, że szesnasta gra z serii jest pierwszym portem na PC.

Dla wielu bardziej interesujący jest aspekt technologiczny. rozdzielić się Wyprodukowane przez Insomniac Games — twórców ostatnich gier Spider-Man, serii strzelanek pierwszoosobowych Resistance na PlayStation 3 oraz wczesnych gier Spyro the Dragon z ery PlayStation 1. Po stosunkowo niedawnym przejęciu firmy Insomniac przez Sony, Rift Apart miała być techniczną demonstracją sprzętu PS5.

W szczególności gra opiera się na założeniu poruszania się po różnych wymiarach i planetach o bardzo różnym pochodzeniu przez portale bez czasów ładowania, co było możliwe tylko dzięki ultraszybkiemu dyskowi SSD PS5 i powiązanemu sprzętowi. Wewnętrzny dysk PS5 ma prędkość odczytu/zapisu 5500 MB/s, czyli znacznie szybciej niż większość dysków PC w momencie premiery konsoli. Sony wymaga również dodatkowej pamięci PS5, aby spełnić wymagania dotyczące minimalnej prędkości.

READ  Zapomnij o nowym MacBooku Pro, Apple ma coś znacznie lepszego

Od jakiegoś czasu dostępne są szybsze dyski SSD do komputerów PC, ale są one drogie, a większość ludzi (nawet zwykli gracze) nie ma teraz tak szybkich dysków, więc ciekawie będzie zobaczyć, jak Sony radzi sobie z wolniejszymi komputerami. napędy. Natychmiastowa podróż przez te portale nie jest miłym dodatkiem; Jest integralną częścią prezentacji i wrażeń z gry i jest jednym z powodów, dla których wersja na PlayStation 4 nie istnieje rozdzielić się.

Ciekawe, że Sony nie poruszyło tego tematu w swoim poście na blogu, chociaż wspomniało o innych technicznych cechach gry. Jak Wersja na PS5Wersja na PC rozdzielić się Będzie obsługiwał odbicia ray tracingu, chociaż Sony zauważa, że ​​będzie „różne poziomy jakości do wyboru”. Wersja na PC otrzyma również kilka rzeczy, których nie miało PS5: cienie ray tracingu i obsługę ultraszerokiego ekranu. Wersja na PC będzie również obsługiwała Nvidia DLSS 3, AMD FSR 2 i Intel XeSS, a także Nvidia Reflex i Nvidia DLAA. Oczywiście będzie też pełna obsługa klawiatury i myszy.

Zwiastun Ratchet & Clank: Rift Apart na PC

Jest jeszcze trzeci powód, dla którego powinniśmy skupić się na tej grze: jest to ulubiona gra dwóch pracowników Ars, w tym mnie. Przez lata grałem we wszystkie gry Ratchet & Clank, a obietnica nowej gry na PS5 była jednym z głównych powodów zakupu tej konsoli. To samo dotyczy współpracownika. Udało mi się zdobyć dwa PS5 w pierwszym tygodniu od premiery, a drugi podarowałem współpracownikowi, który również chciał mieć niestandardowy PS5 dla Ratchet & Clank. Szybko stała się jedną z moich ulubionych gier od lat. Z drugiej strony redaktor Ars Games, Kyle Orland, nazwał to dobrą grą w swojej recenzji, ale miał pewne zastrzeżenia – więc przebieg może się oczywiście różnić.

To świetne gry, z dobrą mieszanką akcji i historii, i absolutnie żadne z gier-as-a-usług, które tak często widzisz w grach trylogii. Po tylu latach byłoby wspaniale zobaczyć te gry na PC, biorąc pod uwagę ich głęboki rodowód na konsole.

Ratchet and Clank: Rift Apart na PlayStation 5

(Ars Technica może otrzymać wynagrodzenie za sprzedaż z linków w tym poście przez Programy partnerskie.)

rozdzielić się Skończyło się na przyzwoitym wpisie w serii, ale być może nie najlepszym; Nadal czekamy na pecetową wersję przyszłych tytułów, które pierwotnie ukazały się na PS3, czyli prawdopodobnie w czasach serii Halcon. Nawet jeśli nie jest to absolutny szczyt wpisów franczyzowych, rozdzielić się Ma jeszcze jedną zaletę: jest świetną graficznie grą. Jedyną inną grą, w którą ostatnio grałem, która z nią konkuruje, była Film o Cyberpunku 2077 na bardzo zaawansowanym komputerze, rozdzielić się Warto grać tylko na tej podstawie. Sony twierdzi, że będzie dostępna na Steamie i Epic Games Store.

Obraz aukcji ze strony Sony