18 maja, 2024

Rangersi zebrali się, aby wywołać serię stadionów, w której Islanders strzelili zwycięzcy po dogrywce, a siatka spadła

Gracze Rangers świętują zwycięstwo po dogrywce na oczach prawie 80 000 fanów. (Al Bello/Getty Images)

Niedzielne widowisko przypadło do gustu fanom hokeja w Nowym Jorku.

Rangersi odrobili stratę trzech bramek bramką na wyjeździe w pierwszych sekundach dogrywki i zwyciężyli z Islanders 6:5 na oczach prawie 80 000 fanów na stadionie MetLife.

Wynik meczu Stadium Series wymagał ponownej analizy, ponieważ strzał Artemiego Panarina nadgarstkiem przekroczył linię bramkową, a siatka poszła w swoją stronę. Władze ostatecznie uznały, że gol był dobry i zapewnił Rangersom zwycięstwo. Dodatkowa sesja nie odbyłaby się bez rajdu Wild Rangers.

Rangersi wymusili dogrywkę, strzelając dwa gole w ostatnich pięciu minutach regulaminowego czasu po przewadze 4:1 na początku drugiej połowy. Chris Kreider strzelił gola z rzutu karnego na 4:08 przed końcem trzeciej tercji i zmniejszył prowadzenie Islanders do 5-4. Następnie Mika Zibanejad strzelił szybko gola na 1:29 przed końcem regulaminowego czasu gry i zremisował na 5:5.

Potem przyszło ostatnie 10 sekund chaotycznego meczu.

Środkowy Islanders Bo Horvat wygrał dogrywkę, a obrońca Noah Dobson kontrolował krążek, płynąc tyłem w kierunku siatki Islanders. Ale wyspiarze nie utrzymali kontroli długo.

Dobson posłał błędne podanie do Mathew Barzala, które Panarin z łatwością przechwycił i kontrolował przed siatką. Następnie Panarin spojrzał na Ilyę Sorokina, po czym bramkarz Islanders przewrócił się na plecy i trafił w nadgarstek, który powoli przeleciał nad linią bramkową.

Zanim piłka przekroczyła linię bramkową, Dobson wrzucił ją do siatki i odbił. Panarin strzelał, gdy członek drużyny broniącej upuścił siatkę. Z tego powodu sędziowie potwierdzili bramkę, a Rangersi zostali ogłoszeni zwycięzcą.

Kiedy urzędnik Jake Brink ogłosił decyzję, obecni na stadionie fani Rangersów wybuchli okrzykami radości. Zwycięstwo zapewniło Rangersom passę do siedmiu zwycięstw w NHL, a zwycięstwo nad nowojorskimi rywalami było jednym z najważniejszych wydarzeń sezonu.

READ  Wyjściowy skład na mecz Phillies vs. Braves NLDS 1 i pojedynek pitchingowy 2023

Rangers poprawili swój bilans do 36-16-3 (75 punktów), a zwycięstwo zwiększyło przewagę Metropolitan Division nad Carolina Hurricanes do sześciu punktów. Islanders spadli do 22-18-14 (58 punktów), tracąc 17 punktów do Rangersów zajmujących piąte miejsce w lidze.