28 września, 2024

Ralf Rangnick zastępuje zwycięstwo Austrii z Polską na Euro 2024

Jeśli nie jesteś jednym z największych narodów piłkarskich, elitarny talent, jaki masz do dyspozycji, ogranicza się do garstki graczy. Tak więc, gdy przychodzisz na ważny mecz, a twoja gwiazda i rekordzista wszechczasów Lewandowski (35 l.) wypada z boiska z powodu kontuzji ścięgna podkolanowego, perspektywy mogą wydawać się ponure.

Polska potrzebowała innych, aby zapewnić sobie przewagę w ataku, którą Lewandowski zapewniał im od lat.

Napastnik Barcelony miał opuścić mecz otwarcia Polski na Euro 2024 (z Holandią 16 czerwca), ale nadal nie kwalifikuje się do rozpoczęcia tego starcia z Austrią.

Adam Buksa objął prowadzenie w pierwszym meczu i zdobył bramkę dla Polski. To nie wystarczyło (Holandia wygrała 2:1), ale do zdobycia gola Wouda Wekhorsta w końcówce meczu brakowało im jednego punktu.

W meczu z Austrią kolej na gola zdobył Krzysztof Piątek, a Buxa miał mniejszy wpływ. 28-latek wyrównał z bliskiej odległości po tym, jak piłka wpadła do niego w pole karne.

Pierwszą połowę Lewandowski mógł jedynie oglądać z ławki rezerwowych, aż do swojego wprowadzenia w 60. minucie, starając się przekazać swoje przemyślenia sztabowi trenerskiemu. Mecz był wyrównany, ale nie mógł zapewnić dodatkowej iskry, której potrzebował, gdy Polska przegrała drugą z rzędu porażkę 2:1, która stawia ją na krawędzi spadku.