12 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dom w San Francisco jest wystawiony na sprzedaż za 488 000 dolarów, ale kupujący będą musieli poczekać 30 lat, aby się do niego wprowadzić

Dom w San Francisco jest wystawiony na sprzedaż za 488 000 dolarów, ale kupujący będą musieli poczekać 30 lat, aby się do niego wprowadzić

Ten krok może zająć trochę czasu.

Dom w ekskluzywnej dzielnicy San Francisco, w którym nieruchomości zwykle sprzedają się za miliony, trafia na rynek po oszałamiającej cenie, ale potencjalni właściciele nie będą mogli się do niego wprowadzić przez prawie 30 lat.

Nieruchomość, położona dwie przecznice od North Shore, została wystawiona na sprzedaż 6 czerwca za 488 000 dolarów i stanowi „doskonałą okazję inwestycyjną dla odpowiedniego nabywcy”. Według Zillow.

Ten dom w stylu edwardiańskim z 3 sypialniami i 2 łazienkami położony jest przy ślepej uliczce w modnej dzielnicy Russian Hills.

Potencjalnych właścicieli domów zainteresowanych nieruchomością należy ostrzec, że dom jest zamieszkany przez najemcę, a osoby w nim mieszkające powołują się na „status klasy ochrony najemcy miasta SF” – czytamy w ogłoszeniu.

Dom w ekskluzywnej dzielnicy San Francisco, w którym nieruchomości zwykle sprzedają się za miliony, trafia na rynek po oszałamiającej cenie, ale potencjalni właściciele nie będą mogli się do niego wprowadzić przez prawie 30 lat. mapy Google

Obecni najemcy mogą również mieć prawo do użytkowania przez następne 29 lat, co oznacza, że ​​kupujący będą mogli oficjalnie wprowadzić się do domu w 2053 roku.

„Wydaje się, że obecna umowa najmu najemcy mocno ogranicza wysokość długoterminowego czynszu, niekonwencjonalną metodę płacenia czynszu i potencjalne prawa do najmu do 2053 r.” – czytamy w ogłoszeniu.

Niekonwencjonalna metoda płatności nie została ujawniona, ale najemca twierdzi, że płaci bieżący miesięczny czynsz w wysokości 416,67 dolarów.

„Nie wiem, co z tym zrobić” – powiedział sąsiad Elijah Smith – powiedział ABC30. „Trzydzieści lat. Nie sądzę, że dożyję tego”.

Pozostałe domy w ślepej uliczce są obecnie wyceniane na 1,44 miliona dolarów, 2,93 miliona dolarów i 1,92 miliona dolarów. mapy Google

Jak wynika z wykazu, płacą także za własne śmieci, comiesięczną wodę oraz miesięczny gaz i prąd.

Zarówno sprzedawca, jak i agent nie mogą zagwarantować, że nowy właściciel będzie miał dostęp do domu.

W wykazie dodano, że poprzedni właściciel domu zmarł z przyczyn naturalnych w domu w wieku 100 lat.

Dom wolnostojący o powierzchni 1100 stóp kwadratowych został wybudowany w 1924 roku i obejmuje podjazd, garaż i ogrodzone podwórko na działce o powierzchni 3262 stóp kwadratowych.

READ  Cryptoverse: Ogień NFT

Ogłoszenie, które obecnie ma oczekującą transakcję, wyświetlono prawie 43 000 razy zaledwie dwa tygodnie po opublikowaniu na Zillow.

Strona internetowa poświęcona nieruchomościom podaje aktualną szacunkową kwotę 526 500 dolarów na czerwiec 2024 r., co oznacza gwałtowny spadek w porównaniu z wyceną domu na 1,5 miliona dolarów w zeszłym miesiącu.

„To oferta dla bardzo, bardzo wyjątkowego nabywcy, który chce znacznej zniżki – może dwóch trzecich” – powiedział placówce prawnik Stephen MacDonald. „Być może zapłacisz 1 milion dolarów za dom za 3 miliony dolarów i poczekasz 20–30 lat, zanim będziesz mógł się wprowadzić”.

Pozostałe domy w ślepej uliczce są obecnie wyceniane na 1,44 miliona dolarów, 2,93 miliona dolarów i 1,92 miliona dolarów.

Niedaleko schroniska dla najemców luksusowy dom został sprzedany w zeszłym roku za 10 milionów dolarów, co stanowiło wyjątkową okazję, ponieważ został zakupiony za połowę ceny wywoławczej.

Ten dom w stylu edwardiańskim z 3 sypialniami i 2 łazienkami położony jest przy ślepej uliczce w modnej dzielnicy Russian Hills. mapy Google

Leslie Stritch, dyrektor generalny firmy Medallia, zajmującej się oprogramowaniem do obsługi klienta, w zeszłym miesiącu obniżył cenę o 50% po zapłaceniu w styczniu 2020 roku 20 milionów dolarów za dom z czterema sypialniami i ośmioma łazienkami przy 2626 Larkin Street w dzielnicy Russian Hill. Prawdziwa okazja wspomniany.

Firma Stretch kilkakrotnie obniżyła cenę, zanim anonimowy kupujący kupił ją po obniżonej cenie 9,9 mln dolarów na początku listopada 2023 r.