Zgodnie z nowym raportem Instytutu Energetyki Odnawialnej (IEO), całkowita zainstalowana moc fotowoltaiczna w Polsce osiągnęła 12,4 GW do końca 2022 roku.

Systemy fotowoltaiczne generacji rozproszonej odpowiadają za około 9,3 GW tej mocy, podczas gdy naziemne elektrownie słoneczne dostarczają kolejne 3,1 GW. Z raportu wynika, że ​​kraj w Europie Wschodniej dodał około 4,7 GW nowych systemów fotowoltaicznych w poprzednim roku.

Do końca pierwszego kwartału tego roku skumulowana zainstalowana moc fotowoltaiczna przekroczyła już 13 GW. Firma poinformowała, że ​​w tym roku Polska może dodać kolejne 6 GW systemów fotowoltaicznych, zwiększając całkowitą moc fotowoltaiczną do ponad 18 GW.

Według IEO polski rynek fotowoltaiki ma w obecnej dekadzie silnie rosnąć i osiągnąć 30 GW mocy zainstalowanej do końca 2030 roku.

Ta zawartość jest chroniona prawem autorskim i nie może być ponownie wykorzystana. Jeśli chcesz z nami współpracować i ponownie wykorzystać niektóre z naszych treści, prosimy o kontakt: [email protected].