30 września, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ceny domów spadną, nieruchomości komercyjne upadnie

Ceny domów spadną, nieruchomości komercyjne upadnie

Elona Muska.
Tesli na YouTube

  • Przygotuj się na silną presję na nieruchomości komercyjne, która przełoży się na ceny domów, mówi Elon Musk.
  • „Nieruchomości komercyjne szybko się załamują. Wartości domów” – napisał miliarder technologiczny na Twitterze.
  • Inwestorzy martwią się o nieruchomości w okresie rosnących stóp procentowych i zaostrzenia akcji kredytowej.

Elon Musk po raz kolejny alarmuje o amerykańskim sektorze nieruchomości.

„Nieruchomości komercyjne szybko się załamują” – powiedział szef Tesli i SpaceX. „W takim razie wartości domu”. ćwierkanie w poniedziałek.

Miliarder technologiczny skomentował to w odpowiedzi na tweet założyciela Craft Ventures, Davida Sacksa, który zauważył, że duża część zadłużenia z tytułu nieruchomości komercyjnych wkrótce się zapadnie.

Musk ostrzegał wcześniej o możliwości pojawienia się pęknięć na rynkach nieruchomości po zawirowaniach w sektorze bankowym. Na przykład pionier czystej energii powiedział, że nieruchomości komercyjne „są zdecydowanie najpoważniejszym problemem pojawiającym się na horyzoncie” i ostrzegł, że banki regionalne mogą stanąć w obliczu fali niewypłacalności z powodu ich ogromnej ekspozycji na ten sektor.

Branża napędzana długiem trzymała inwestorów w napięciu w ostatnich miesiącach, biorąc pod uwagę, że stoi w obliczu wielu przeciwności. Należą do nich wyższe stopy procentowe, surowsze warunki kredytowania i trendy biznesowe w domu.

JPMorgan oszacował, że około 450 miliardów dolarów kredytów na nieruchomości komercyjne, które wygasają w tym roku, może zostać niewypłacone. Tymczasem Morgan Stanley Wealth Management powiedział, że ceny nieruchomości komercyjnych mogą spaść nawet o 40% od szczytu, biorąc pod uwagę problemy sektora.

Amerykański rynek mieszkaniowy również boryka się z podobnymi problemami, co prawdopodobnie wyjaśnia pogląd Muska, że ​​ceny mają się załamać. Według Morgan Stanley sprzedaż domów spadła do rekordowo niskiego poziomu, ponieważ wyższe koszty kredytu hamowały popyt, a eksperci ostrzegali przed 15% do 20% szans na spadek w cenach.

READ  Kontrakty terminowe na ropę spadły o 1% w związku z obawami o wzrost stóp procentowych w USA

W odpowiedzi na historyczną inflację, Rezerwa Federalna podniosła stopy procentowe z prawie zera do nieco ponad 5% od wiosny ubiegłego roku. I chociaż tempo wzrostu cen spadło, bolesna kombinacja rosnących kosztów finansowania zewnętrznego i rosnących cen zagraża popytowi i wzrostowi gospodarczemu.

Co więcej, kredytodawcy wycofują się, przygotowując się do większej liczby wypłat z banków po tym, jak fala wypłat depozytów znokautowała w marcu Silicon Valley Bank i Signature Bank. Siły te wywierają presję na obniżenie cen aktywów, zwiększając obawy, że ceny domów i powierzchni komercyjnej mogą ucierpieć.