31 maja, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Publikowanie zdjęć z koronacji króla Karola: poznaj fotografa

Londyn Zrobiono oficjalne zdjęcia Koronacja króla Karola III i królowej Camilli Poniedziałkowa ceremonia została wydana przez brytyjską rodzinę królewską. Pierwsze zdjęcia, opublikowane na oficjalnej stronie rodziny królewskiej na Twitterze, pokazują monarchę, który został oficjalnie koronowany w sobotę, siedzącego w ceremonialnych szatach z berłem monarchy w jednym i kulą w drugim.

Brytyjski król Karol zostaje sfotografowany w pełnym stroju formalnym w sali tronowej Pałacu Buckingham w Londynie. Król nosi królewską szatę, cesarską koronę państwową i dzierży Kulę Władcy oraz Berło z Krzyżem.

Hugo Brennan/Royal House 2023/Materiały informacyjne za pośrednictwem Reuters


Jako oficjalny fotograf koronacyjny, Hugo Bernand został poproszony o wykonanie portretów pary królewskiej, które na zawsze zaznaczą początek panowania Karola. Ale Bernand powiedział CBS News, że ciężar tej odpowiedzialności będzie ostatnią rzeczą, o której myśli, gdy spojrzy przez kamerę, aby ocenić członków rodziny królewskiej.

W wywiadzie przed sobotnią ceremonią koronacji w londyńskim Old Westminster Abbey, Hugo powiedział CBS News, że jednym z sekretów stojących za podjęciem tak monumentalnego zadania są staromodne dobre relacje osobiste – takie jak jego związek z królem i królową.

W głębi duszy chodzi o emocje i dostaje Właściwe emocje, muszę posiada „Właściwa emocja” – powiedział Bernand w rozmowie z CBS News. „Jeśli myślisz za dużo, twój umysł jest rozproszony i nie możesz połączyć się z osobą”.

Król Wielkiej Brytanii Karol i królowa Camilla na zdjęciu w sali tronowej Pałacu Buckingham w Londynie, 8 maja 2023 r.

Hugo Brennan/Royal House 2023/Materiały informacyjne za pośrednictwem Reuters


Podkreślił, że samo skupienie się na ogromie zadania „nie zadziała”.

„Pozostaję wierny sobie i mojej relacji z nim przez kamerę i ufam, że to działało historycznie” – powiedział.

Bernand spędził lata fotografując elitę brytyjskiej śmietanki towarzyskiej, prezentując swoje rzemiosło na imprezach i przyjęciach dla magazynu Tatler. Jego częste ocieranie się o siebie górnymi warstwami ciała ostatecznie doprowadziło go do roli Camilli Parker Bowles – kiedy jej jedynym nagłówkiem było „Miss”.

Brytyjska królowa Camilla na zdjęciu w zielonym salonie Pałacu Buckingham w Londynie, ubrana w tiarę królowej Marii i suknię posiadłości, 8 maja 2023 r.

Hugo Brennan/Royal House 2023/Materiały informacyjne za pośrednictwem Reuters


Jego reputacja królewskiego fotografa ugruntowała się, gdy w 2005 roku poproszono go o sfotografowanie ślubu ówczesnego księcia Karola i Camilli. Była to praca definiująca karierę, którą prawie odrzucił, ponieważ przebywał wówczas w Ameryce Południowej ze swoim rodziny i skradziono im wszystkie paszporty.

Bernand opisał przyprowadzenie swojej matki, która jest również fotografem, jako „pierwszego asystenta” w wielki dzień pary królewskiej. Powiedział, że okoliczności towarzyszące sesji ślubnej okazały się konieczne do umocnienia jego relacji z rodziną królewską.

„Od tego momentu mamy związek, który jest czymś więcej niż tylko fotografem” – powiedział.


Więc kiedy zapytałeś mnie: „Jak to jest patrzeć przez obiektyw i widzieć króla Karola III?” „Oczywiście zauważam, na co patrzę” — powiedział Burnand. „Jesteśmy razem w tym dość słodkim związku tak długo, że widzę kogoś, kogo znam naprawdę dobrze”.

Król Wielkiej Brytanii Karol III i królowa Camilla są przedstawieni z „pracującymi” członkami rodziny królewskiej: księciem Kentu, księżną Gloucester, księciem Gloucester, wiceadmirałem Sir Timem Lawrence, księżniczką królewską, królem Karolem, królową Camillą, księciem Walii, Księżniczka Walii, Księżna Edynburga, Księżniczka Aleksandra, Wasza Wysokość. Lady Ogilvie, książę Edynburga. Data zdjęcia: poniedziałek, 8 maja 2023 r. Hugo Burnand/Royal Household 2023/Materiały za pośrednictwem

Hugo Brennan/Royal House 2023/Materiały informacyjne za pośrednictwem Reuters


Budowanie zaufania rodziny królewskiej dało mu również możliwość sfotografowania ślubu księcia Williama i Kate, obecnie księcia i księżnej Walii, w 2011 roku. Jedno ze zdjęć, z którego jest najbardziej dumny, to nowożeńcy otoczeni przez druhny w zabawnych i zrelaksowane pozy podczas bardzo oficjalnej imprezy.

„Prawdziwe osobowości wszystkich przeszły w tym momencie” — powiedział z dumą Bernand. To, co widzisz na tym zdjęciu, to prawdziwe życie.

Ale niezależnie od tego, jak ważne były jego osobiste relacje z poddanymi, kolejnym sekretem jego sukcesu jako królewskiego fotografa było staranne planowanie Bernanda.

Pragnąc, aby jego najlepsi klienci nigdy nie czekali, ćwiczy każdy etap sesji zdjęciowej, przeprowadzając próby generalne na stoperze, posuwając się nawet do tego, że personel wkracza i gra każdego z członków rodziny królewskiej. Powiedział, że celem jest przygotowanie się na wszystkie ewentualności i zapewnienie jak najpłynniejszego przebiegu procesu. Przywiózł nawet części zamienne do każdego elementu wyposażenia, który mógł ulec awarii.

„Przeszkoliliśmy się nawet w zakresie wkładania części zamiennych [light] Powiedział: „Chcę tylko zobaczyć, jak zareaguję i jak wpłynie to na czas wszystkiego”.

Bernard powiedział, że musi wiedzieć, kiedy robić zdjęcia, na których naprawdę mu zależy. Powiedział, że pstryknął palcami naturalnie, gdy poczuł, że osiągnął to, czego szukał – i to był moment, w którym nie mógł się doczekać dnia koronacji.

READ  Noel Gallagher uważa, że ​​Harry Styles nie jest prawdziwym autorem piosenek