18 sierpnia, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Mariella Moon

PS5 w końcu otrzymuje obsługę 1440p

The PlayStation 5 Teraz obsługuje 1440p, przynajmniej dla graczy, którzy mają dostęp do jego programu beta. Podczas gdy konsola od początku obsługiwała wyjście 1080p i 4K, obsługa 1440p jest nadal bardzo pożądaną funkcją przez graczy, którzy używają monitorów, a nie telewizorów. W końcu oferuje środek między Full HD a 4K i jest popularnym wyborem dla graczy, którzy grają również na swoim komputerze. Testerzy, którzy otrzymali najnowsze oprogramowanie PS5 beta, zobaczą teraz opcję wyprowadzania wideo HDMI 1440p jako dodatkowego ustawienia wizualnego podczas korzystania z konsoli z kompatybilnym wyświetlaczem.

Oczywiście mogą w pełni korzystać z wyświetlacza 1440p, jeśli gra, w którą grają, obsługuje rozdzielczość. Ale jeśli grają w grę, która obsługuje 4K, mogą również skorzystać z tej funkcji, ponieważ opcja próbkuje w dół obrazy do 1440p, co daje wyraźniejsze obrazy. takie jak VG247 Uwagi jednak, Zmienna częstotliwość odświeżania (VRR), który został wprowadzony na konsolę w kwietniu i jest dostępny tylko w jakości 1080p i 2160p. VRR daje monitorowi możliwość synchronizacji częstotliwości odświeżania z częstotliwością odświeżania gry, aby zapewnić płynniejsze wrażenia, i nie jest do końca jasne, dlaczego nie ma wyjścia 1440p.

Oprócz obsługi 1440p, najnowsza wersja beta oferuje również użytkownikom możliwość tworzenia list gier w swojej bibliotece gier, dzięki czemu mogą lepiej organizować wszystkie posiadane tytuły. Gracze mogą stworzyć do 15 menu gier po 100 gier każdy. Ich bieżące działania będą teraz wyświetlane w widocznym miejscu w górnej części centrum gry po wznowieniu gry, a teraz mogą poprosić członków grupy o udostępnienie swoich ekranów, aby mogli zobaczyć, jak grają. Dodatkowo, gdy wejdą do grupy, a członek zagra w grę, do której może dołączyć, otrzyma teraz alert, a następnie dołączy do gry bezpośrednio z tego powiadomienia.

Sony wprowadziło więcej funkcji beta w nowej wersji beta i uwzględniło je wszystkie w Blog PlayStation.

READ  Apple Insider potwierdza nową wersję iPhone’a 14 Pro

Wszystkie polecane przez Engadget produkty są starannie dobierane przez naszą redakcję, niezależnie od firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki afiliacyjne. Jeśli kupisz coś przez jeden z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską.