24 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Przewodnik po ustawieniach demonstracyjnych Stellar Blade

Przewodnik po ustawieniach demonstracyjnych Stellar Blade

Następna gra akcji Gwiazdkowe ostrze Premiera gry zaplanowana jest wyłącznie na PS5 26 kwietnia 2024 r. Niedawno wydano Developer Shift Up Wydaj wersję demonstracyjną Aby dać nam wszystkim pojęcie, czego się spodziewać po premierze. Jak dotąd tak jest Zapowiada się obiecujący tytuł roboczy Z ciekawymi opcjami projektowania postaci.

Czytaj więcej: Gwiazdkowe ostrzeKombinezon można łatwo otworzyć (w wersji demonstracyjnej)

Gwiazdkowe ostrze Zawiera także dużą liczbę ustawień, które możesz dostosować, od prostych, ale potężnych opcji trudności, po ustawienia wyświetlania HUD i nie tylko. Zebrałem kilka polecanych ustawień, które warto rozważyć w celu dostosowania Gwiazdkowe ostrze Jak chcesz, od ustawień rozgrywki po poprawki wizualne.

Obowiązkowe: włącz automatyczne zdobywanie przedmiotów

Gwiazdkowe ostrzeZawiera sporo przedmiotów, które będziesz musiał podnieść ze skrzyń. Domyślnie musisz przytrzymać R2, aby go przechwycić. To jest niedorzeczne; Nie rób tego.

Zamiast tego wybierz w menu Ustawienia > Rozgrywka i włącz opcję Automatyczne zdobywanie przedmiotów.

Objaśnienie pomocy w trybie fabularnym

Przeddzień, Gwiazdkowe ostrzeGłówny bohater, ma Mnóstwo Kombinacje i złożone ruchy bojowe. Tryb fabularny to najłatwiejszy poziom trudności w grze i zawiera opcję pomocy o nazwie Pomoc akcji. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z grami akcji, możesz pozostawić tę opcję włączoną. Po aktywacji otrzymasz okrągły komunikat, który spowalnia czas w niektórych momentach walki, umożliwiając dokładniejsze planowanie ruchów.

GIF-y: Shift Up / Claire Jackson / Kotaku

Jeśli chcesz po prostu przewinąć poziom trudności z normalnego za jednym dotknięciem, aby opanować grę przed przejściem do normalnego poziomu trudności (który możesz zmienić w dowolnym momencie, co powoduje powrót do ostatniego zapisu), zalecam wyłączenie Pomocy akcji.

Sterowanie głośnikiem

Pewne dźwięki Gwiazdkowe ostrze Uruchomi się z kontrolera DualSense przy ustawieniach domyślnych. Jeśli chcesz, aby Twój gamepad zachowywał się jak gra Fisher Price, nie ma problemu. W przeciwnym razie możesz to wyłączyć, ponieważ podczas walki będą odtwarzane różne dźwięki miecza, co może Cię rozpraszać. Przejdź do Ustawienia > Dźwięk > Głośnik kontrolera, aby to zmienić.

Czytaj więcej: Yoko Taro wyjaśnia, dlaczego jest zazdrosny Gwiazdkowe ostrze I jego menadżer

A propos, możesz także wyłączyć wyzwalacze adaptacyjne w ustawieniach sterowania, jeśli ich opinie rozpraszają cię.

Ustawienie wibracji

Gwiazdkowe ostrze Bardzo lubi wibrować kontroler DualSense. Chociaż to może być zabawne, znalazłem to trochę Bardzo rozpraszało mnie w czasie oglądania wersji demonstracyjnej. Zdecydowałem się obniżyć wibracje do 7. Suwak wibracji znajdziesz w Sterowanie > Wibracje.

Warto dostosować inne ustawienia kontrolera

Istnieje wiele innych ustawień kontrolera, z którymi możesz chcieć pokombinować, w tym suwak korekcji celowania i przełącznik „automatycznej blokady przy ataku” (wolę zostawić tę opcję włączoną).

Czytaj więcej: Gwiazdkowe ostrze Z zapowiedzi wynika, że ​​to więcej Cyceron z Bayonetta

W obszarze Dostępność przewijanie w dół ujawnia również opcję automatycznego wykonywania zdarzeń Quick Time (QTE). Aktywuj tę opcję, ponieważ jest rok 2024.

Opcje HUD-u

Masz trzy główne możliwości pokazania HUD-u Gwiazdkowe ostrze: Całkowicie wyłączone, włączone w określonych momentach i zawsze włączone. Silniejsi gracze mogą chcieć uruchomić to drugie. Nie zalecałbym jednak całkowitego wyłączania HUD-u. Dynamiczny (który jest ustawieniem domyślnym) to idealne ustawienie.

Ale to nie wszystko! Możesz zmienić rozmiar HUD-u, a nawet zastosować cień. Jeśli grasz na dużym ekranie, zalecam ustawienie HUD na „Duży”. Nie zajmuje dużo miejsca i dzięki temu jest łatwiejszy do odczytania.

Porównaj opcje graficzne

Większość ludzi będzie zadowolona z domyślnych ustawień graficznych Gwiazdkowe ostrze. Po wyjęciu z pudełka gra pozostawi Cię w „Trybie zrównoważonym”, który ma na celu uzyskanie liczby klatek na sekundę na poziomie 60 klatek na sekundę przy rozdzielczości od 1080p do 1440p. Należy pamiętać, że nie jest to idealnie stabilny obraz przy 60 klatkach na sekundę. Zdarzają się spadki, ale biorąc pod uwagę to, co jest aktualnie dostępne w wersji demonstracyjnej, przez większość czasu wrażenia utrzymują się na poziomie zbliżonym do 60 klatek na sekundę.

Trzy ułożone w jednej linii obrazy pokazują różnice w opcjach graficznych w Stellar Blade.

Zrzut ekranu: Shift Up / Claire Jackson / Kotaku

W trybie wydajności uzyskasz rozdzielczość do 1440p przy około 60 klatkach na sekundę. Może to być świetna opcja, gdy pojawi się pełna wersja gry i chcesz po prostu skupić się na swoich umiejętnościach walki, ale grafika wydaje mi się trochę zbyt miękka jak na mój gust, szczególnie w przypadku pierwszego doświadczenia.

Wreszcie tryb rozdzielczości zwiększy gęstość pikseli telewizora 4K, ale skutkuje wydajnością 30 klatek na sekundę. Gwiazdkowe ostrze Prawdopodobnie nie jest to rodzaj gry, dla której chcesz poświęcić liczbę klatek na sekundę. A w szarym, mrocznym otoczeniu wersji demonstracyjnej niska liczba klatek na sekundę wygląda jeszcze gorzej.

Jednak opinie na ten temat mogą się zmienić, kiedy to nastąpi PS5Pro Wreszcie nadchodzi.

Warto dostosować inne ustawienia wizualne

Możesz także dostosować rozmycie ruchu i długość kucyka Eve. Chociaż Eve ma niesamowicie długie włosy i wyglądają całkiem fajnie, mogą też trochę rozpraszać. Nie wspominając o tym, że jest zbyt spójny. Dziewczyna potrzebuje nowego rodzaju odżywki. Opcje włosów Ewy znajdziesz w Ustawieniach > Rozgrywka.

Lubię też nieco zmniejszyć rozmycie ruchu. Znajdziesz to (plus suwak intensywności drgań aparatu) w Ułatwieniach dostępu.


Gwiazdkowe ostrzeWersja demonstracyjna gry jest bardzo krótka, ale daje niezły wycinek tego, czego można się spodziewać, gdy gra pojawi się pod koniec kwietnia. Zaktualizujemy te ustawienia, aby odzwierciedlały pełną wersję gry w momencie premiery. Jako ostateczną wskazówkę dotyczącą konfiguracji, radzę całkowicie wyłączyć muzykę w tej grze i, nie wiem, posłuchać jej W tym roku praca jest dla Kowbojów Albo coś zamiast tego.

READ  Visions of Mana przypomina powrót do starej ery RPG