24 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Przeprowadzka drużyny Oakland Athletics do Las Vegas została zatwierdzona przez właścicieli ligi MLB

Przeprowadzka drużyny Oakland Athletics do Las Vegas została zatwierdzona przez właścicieli ligi MLB

ARLINGTON, Teksas – Drużyna Oakland Athletics wciąż nie wie dokładnie, gdzie będzie grać przez kilka następnych lat, ale w 2028 roku stanie się pierwszą drużyną Major League Baseball w Las Vegas.

W czwartek rano właściciele ligi MLB jednogłośnie zagłosowali za przyjęciem propozycji właściciela drużyny A, Johna Fishera, polegającej na przeprowadzce z Oakland do Las Vegas, stając się tym samym trzecią profesjonalną franczyzą sportową, która opuściła Oakland w ciągu zaledwie ostatnich pięciu lat.

Zespół A’s nadal ma umowę najmu na grę w Oakland Coliseum w 2024 r., ale stały dom otrzymają dopiero w 2028 r., kiedy to mają przenieść się do wartego 1,5 miliarda dolarów obiektu przy Las Vegas Strip.

„A” powiedzieli MLB, że do czasu przeprowadzki planują grać w zmieniających się lokalizacjach, powiedział USA TODAY Sports jeden z właścicieli MLB, pod warunkiem zachowania anonimowości, ponieważ komisarz MLB Rob Manfred nie odniósł się jeszcze publicznie do tych planów. Zagrają w Summerlin w stanie Nevada, siedzibie drużyny A’s Triple-A, oraz w Oracle Park w San Francisco, gdzie gra San Francisco Giants, a być może także w Coliseum.

Plan jest podobny do tego, co drużyna Toronto Blue Jays przetrwała podczas pandemii, kiedy większość meczów u siebie rozgrywała w Buffalo.

Chociaż oczekuje się, że wartość franczyzy A wzrośnie wraz ze sprzedażą apartamentów, reklamami i przychodami z biletów w kasynach i kurortach w Las Vegas, właściciele ligi MLB zamieścili w umowie wiążącą klauzulę ochronną przed wyrażeniem zgody na transakcję. Według innego właściciela, który rozmawiał z USA TODAY Sports, jeśli Fisher zdecyduje się sprzedać franczyzę wkrótce po przeprowadzce do Las Vegas w celu uzyskania natychmiastowego zysku, zostanie obciążony wysokimi podatkami od sprzedaży, które zostaną podzielone pomiędzy innych właścicieli ligi MLB. pod warunkiem zachowania anonimowości.

READ  Scott Henderson z Trail Blazers i Amin Thompson z Rockets nie zagrają w Lidze Letniej z powodu kontuzji

Głosowanie w sprawie przeniesienia zakończy 55-letni pobyt rodziny A w Oakland po tym, jak władze miejskie i Fisher nie byli w stanie osiągnąć porozumienia po prawie 18 latach poszukiwań nowego boiska w Bay Area.

Lekkoatletyka: Protestujący fani spotykają się z właścicielem Johnem Fisherem przed głosowaniem w Las Vegas

„Kwestia Oakland nie jest trwała” – powiedział prezes Dodgers Mark Walter. „Pracowali nad tym przez długi czas. Nie można grać na tym boisku. Nie mogli uzyskać zgody. Próbowali. To nie była fałszywa główka. To nie była szybka decyzja”.

To posunięcie pozwala rywalizującym Giants mieć Północną Kalifornię dla siebie, podczas gdy drużyna A odsunie się od silnej bazy fanów Dodgersów w Las Vegas, ale Walter upiera się, że posunięcie A leży w najlepszym interesie gry.

„Jesteśmy zespołem nr 1 pod względem przychodów w Lidze Narodowej” – powiedział Walter. „Nie jestem przeciwny zarabianiu pieniędzy przez Giants. …

„Mam nadzieję, że to dobre dla fanów, prawda? Wiele osób może powiedzieć: «Hej, powinniśmy pojechać na weekend do Vegas i zobaczyć, kto zagra»”.

Najsmutniejszy aspekt tej przeprowadzki, jak wszyscy właściciele powiedzieli w tym tygodniu na swoich spotkaniach, dotyczy zagorzałych fanów A’s. Ich liczba mogła być niewielka, ale ich entuzjazm był ogromny. Fisher rozmawiał w tym tygodniu z trzema protestującymi, którzy mocno naciskali na przetrwanie zespołu, wysyłając nawet płyty DVD i listy od burmistrza Oakland na osobiste karty baseballowe właścicieli.

Stu Sternberg, główny właściciel Tampa Bay Rays, twierdzi, że z pewnością ma utożsamienie się z tą sytuacją. The Rays od prawie dwudziestu lat próbują osiągnąć porozumienie z urzędnikami Tampa Bay w sprawie budowy nowego stadionu i mają już uzgodnioną umowę dotyczącą wartego 1,3 miliarda dolarów obiektu w Sankt Petersburgu w 2028 roku.

„Uwierz mi, nie zawsze jest to łatwe” – powiedział Sternberg. „Nie mogę postawić się na ich miejscu. Wiem, że bardzo się starali. Każdy próbowałby uniknąć tego, przez co musieli przejść. Jest to trudne lub trudne”.

READ  Proces gwiazdy golfa Scottiego Schefflera został odroczony po jego aresztowaniu podczas mistrzostw PGA

Dave Stewart, legendarny miotacz i MVP World Series, który urodził się i wychował w Oakland, mówi, że współczuje wszystkim członkom tej społeczności. Chciał kupić znak A, gdyby Fisher chciał go sprzedać, i próbował kupić ziemię w Oakland Coliseum od Rady Miejskiej Oakland, planując zagospodarowanie tego terenu, a może nawet budowę boiska dla A. Teraz go nie ma i stara się stworzyć zespół ekspansyjny w Nashville w stanie Tennessee, przy czym oczekuje się, że liga MLB powiększy się o dwa zespoły do ​​2028 lub 2029 roku.

„ [Oakland] „Rada Miejska ponosi za to taką samą winę jak A” – Stewart powiedział USA TODAY Sports w wywiadzie telefonicznym. „Jeśli umieścisz w pokoju dwie strony, powinieneś być w stanie coś osiągnąć, a po tych wszystkich latach nic się nie zmieniło. Musiał być kompromis. Zawsze czułem, że mogą coś osiągnąć, i po tych wszystkich latach nic się nie stało.” .

„Byłoby to niezwykle niszczycielskie dla miasta Auckland. Miasto Oakland jest w bardzo złej kondycji ekonomicznej z powodu przestępczości i bezdomności. Potrzebowali ekonomicznego silnika, takiego jak A. Widziałem, jak najeźdźcy odchodzili, i [Golden State] Wojownicy odchodzą, ale myślałem, że elita zostanie tam na zawsze.

„To dla mnie łamiące serce, po prostu łamiące serce”.

Śledź Nightengale na X: @Bnightengale