16 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Stan Oregon, stan Waszyngton Omów sojusz z Mountain West: źródła

Stan Oregon, stan Waszyngton Omów sojusz z Mountain West: źródła

We wtorek stany Oregon i stan Waszyngton wygrały wstępne orzeczenie sądu, które potwierdziło ich roszczenia do bycia jedynymi członkami rządzącymi Pac-12. Teraz szkoły mają nadzieję sfinalizować ustalenia dotyczące przyszłego harmonogramu zajęć, być może w ciągu najbliższych kilku dni.

Na stole leży wiele możliwości, ale należy odpowiedzieć na wiele pytań dotyczących ich wykonalności. Spotkanie szefów Mountain West zaplanowano na czwartek.

Według trzech źródeł biorących udział w dyskusjach najbardziej nieuchronną możliwością jest, aby obie szkoły pozostały członkami Pac-12, ale utworzyły sojusz w sprawie harmonogramu meczów piłkarskich z Mountain West. Drużyny Beavers i Cougars nie będą kwalifikować się do tego turnieju konferencyjnego, ale większość meczów będą rozgrywać przeciwko sobie i różnym szkołom MWC przez rok lub dwa. Szkoły będą wprawdzie działać pod „parasolem” Pac-12, ale nie będą podejmować prób organizowania dla siebie mistrzostw konferencji.

Głębiej

Stan Oregon wydał Wazzu wstępny nakaz przejęcia kontroli nad Pac-12

Źródło zaangażowane w dyskusje stwierdziło, że ostatnio „dialog nasilił się” między PAC-2 a Mountain West. NCAA zezwala na dwuletni okres karencji dla konferencji FBS w celu powrotu do wymogu ośmiu szkół.

W ramach omawianego modelu inne szkolne drużyny sportowe rywalizowałyby jako „członkowie stowarzyszeni” MWC i innych konferencji I ligi, takich jak Big West czy WCC. W tych dyscyplinach sportowych mogą oni grać zgodnie z pełnym harmonogramem konferencji i kwalifikować się do turniejów tych lig, a także automatycznie brać udział w turniejach NCAA.

„Naszym pragnieniem jest gra o mistrzostwo” – powiedziało źródło szkolne. „Oczywiście skupiamy się na Zachodzie, ale być może niektóre dyscypliny sportowe będą musiały wystąpić na innej konferencji”.

Jeśli sojusz z Mountain West zakończy się niepowodzeniem, szkoły zidentyfikowały wystarczającą liczbę przeciwników, aby stworzyć własne harmonogramy rozgrywek piłkarskich na przyszły rok, umieszczając jednocześnie inne dyscypliny sportowe w odrębnych konferencjach, podają dwa źródła.

READ  Anioły osiągają najdłuższy home run Shohei Ohtaniego w sezonie MLB 2023

Aby jednak móc uczestniczyć w wielu konferencjach, obie szkoły będą potrzebować innych stowarzyszeń chcących zająć się sportami innymi niż piłka nożna, a te inne konferencje będą potrzebować zachęty, aby to zrobić. Szkoły mogą również potrzebować w tym celu zwolnienia NCAA.

Ogłoszenie może nastąpić pod koniec tego tygodnia, chociaż drugie źródło zaangażowane w dyskusje przewidywało, że sfinalizowanie szczegółów może zająć do Święta Dziękczynienia. powiedział AD Scott Barnes, dyrektor stanu Oregon We wtorek mieszkający w Portland pisarz sportowy John Canzano„Przekażemy im wszystkie informacje, gdy (trener) Jonathan (Smith) spotka się twarzą w twarz z zawodnikami” po sezonie zasadniczym. Portal transferowy piłki nożnej zostanie otwarty 4 grudnia, ale portal piłki nożnej kobiet już ruszył, a portal piłki nożnej mężczyzn 20 listopada.

Stan Oregon i stan Waszyngton „utrzymają Pac-12 otwarty” jako całość, aby chronić własność intelektualną ligi i, co ważniejsze, jej aktywa. Oprócz praw medialnych i innych przychodów za zeszły rok istnienia ligi składającej się z 12 szkół, obaj spodziewają się otrzymać przyszłe strumienie przychodów, takie jak jednostki z turniejów NCAA, które liga już zarobiła (szacunkowo 60 milionów dolarów), a pozostałe dwa lata ich Róża. Kontrakt Bowl (około 80 milionów dolarów) i kolejne dwa lata dystrybucji CFP (każdy Power 5 otrzymał w zeszłym roku 79 milionów dolarów, choć nie ustalono, czy dwuosobowa Pac-12 otrzyma tę samą kwotę).

„Oceny (Pac-12) w naszej dziedzinie w ogóle się nie zmienią” – podało drugie źródło szkolne.

Ale te dyskusje są ulicą dwukierunkową. Konferencja Mountain West i/lub inne konferencje będą musiały wyciągnąć coś z partnerstwa. Kilka dodatkowych meczów piłkarskich i dodatkowe zasoby w innych dyscyplinach sportowych prawdopodobnie nie wystarczą, aby znacząco zwiększyć przychody z telewizji. Liga nie chciałaby zapewniać półetatowego domu stanom Oregon i Waszyngton tylko po to, by za kilka lat mogły napaść na MWC. Będziesz potrzebować pewnego rodzaju długoterminowego zaangażowania. O sprawie poinformowało Yahoo Sports na początku tego tygodnia Pas Słońca przyjął propozycję Pac-2 Scheduling AllianceI nie widzi w tym żadnej korzyści.

READ  College Football Playoff: Michigan Wolverines i Washington Huskie awansują do mistrzostw krajowych

Według źródła ligowego targi MWC nie przyznają żadnych praw i uważają, że wysokość opłat za wyjście będzie obowiązywać bezterminowo. Oznacza to, że członek odchodzący z wyprzedzeniem krótszym niż roczny będzie kosztować co najmniej 17 milionów dolarów lub co najmniej 35 milionów dolarów, jeśli odejdzie z wyprzedzeniem krótszym niż roczny, niezależnie od statusu jego umowy telewizyjnej obowiązującej na lata 2025–2026.

Możliwość wykorzystania przez stany Oregon i Waszyngton środków Pac-12 do uiszczenia opłaty za wyjazd była nieformalnie omawiana, ale nie jest jasne, jak pożądana jest taka opcja ani kiedy dokładnie szkoły uzyskają pełną kontrolę nad tymi funduszami. Szkoły Pac-2 oświadczyły, że planują utrzymać swoje budżety na poziomie Power 5 i będą potrzebować do tego znacznej kwoty tych pieniędzy.

Nie jest też jasne, czy któraś ze szkół MWC chce odbudować Pac-12. Niektórzy członkowie byli sfrustrowani brakiem proaktywnych działań w ramach MWC, takich jak zezwolenie Amerykańskiej Konferencji Lekkoatletycznej na aneksję kilku szkół w Teksasie w 2021 r. Jednak dołączenie do Pac-2 wiązałoby się z wieloma niewiadomymi. Poza pozostałymi funduszami i poważnie uszczuploną marką nie jest jasne, jakie będą z tego korzyści, zwłaszcza że w przyszłym roku College Football Playoff ma przejść do modelu 5+7 z 12 drużynami. (Uwaga: Prezydent WSU Kirk Schultz musi zatwierdzić tę zmianę, aby mogła ona nastąpić, jako przedstawiciel Pac-12 CFP. Wykazał chęć negocjacji.)

Głębiej

Komisarze zalecają model 5+7 dla WPRyb w 2024 r

Pac-2 również nie ma umowy dotyczącej praw medialnych na przyszły rok, a nazwa konferencji była wymieniana w kilku procesach sądowych i toczącej się sprawie przed Krajową Radą ds. Stosunków Pracy. Co sprawia, że ​​liga jest na tyle atrakcyjna, że ​​szkoły MWC mogą uiścić opłatę za wyjście lub podjąć próbę rozwiązania MWC, aby pozostawić w tyle kilka wartości odstających?

READ  Warriors pozwolili, aby potencjalne zwycięstwo w Minnesocie wymknęło im się spod kontroli, gdy Steph Curry odpoczywał w decydującym momencie

Stan Oregon i Waszyngton mogłyby po prostu dołączyć do Mountain West i cieszyć się znaczną przewagą finansową, ale fakt, że tak się jeszcze nie stało, wskazuje, jak niepożądana jest dla nich taka opcja. Przynajmniej na razie.

Główne pytanie brzmi teraz: czy stan Oregon i stan Waszyngton mogą po prostu przebywać w czyśćcu przez rok lub dwa w nadziei, że nadejdzie coś lepszego? Czy chodzi o znalezienie sposobu na odbudowanie konferencji, czy nadzieję, że konferencja Power 4 nadejdzie? Być może w najbliższej przyszłości odniosą zwycięstwo w sądzie, ale kończy się im czas, aby poznać przyszłość.

„Są to bardzo wyjątkowe okoliczności, które tak naprawdę nie zostały przetestowane” – podało pierwsze źródło szkolne. „Jest wiele do odkrycia.”

(Zdjęcie: James Snook/USA Today)