18 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Przegląd Mistrza Oświęcimia – Polski bokser walczy o przetrwanie w solidnym dramacie | Film

D.Jego starannie skrojona sztuka z Polski, zgłoszenie Polski do Oscara z pewnością, opowiada prawdziwą historię Tadeusza PietrzykowskiegoPseudonim „Teddy”, (nieżydowski) polski bokser wagi fantomowej, był jednym z pierwszych więźniów Auschwitz. Właściwie na przestrzeni lat powstało kilka filmów o Pietrzykowskim, dlatego scenarzysta-reżyser Maciej Barczewski dokonał tutaj ciekawego wprowadzenia, nie wchodząc w szczegóły, jak Teddy walczył z nazistami. Podczas wojny Oblężenie Warszawy w 1939 r.. Zamiast tego kilka retrospekcji w zwolnionym tempie jest uważanych za wystarczające, aby wylądować w historii, podczas gdy film rozgrywa się w trudnym biznesie, który towarzyszy Teddy’emu, gdy próbuje uciec z obozu, będąc przydzielonym do opisu pracy. Nieuchronnie większość tych prac wiązała się z pozbywaniem się zmarłych, a ponieważ Żydzi zgromadzili się w komorze gazowej, gdy tylko przybyli do obozu, nie słuchali krzyków, które uważano za zbyt słabe do zadań zawodowych.

Kiedy niemiecki oficer rozpoznaje Teddy’ego z przedwojennej bitwy, otwiera się przed nim okazja do walki na prowizorycznym ringu dla rozrywki znudzonych niemieckich żołnierzy. Kiedy przeżył swoją pierwszą bitwę dzięki wyjątkowej umiejętności unikania bicia, zdobył dodatkowe bochenki chleba i zaczął dzielić się nimi z innymi mężczyznami. Chciał nastolatka o imieniu Genek (John Sidlowski), który, podobnie jak Teddy, zaczął uciekać ze szponów śmierci.

Jeśli już wiesz o historii Piatrykowskiego, prawdziwy niepokój budzi fakt, że ten przyzwoity człowiek, który bawił się ogromną siłą fizyczną i cichą godnością Piotra Klokiego, zobaczy to i uwierzy. Istnieją pewne emocjonalne akcenty, zwłaszcza wdrożenie i obowiązkowy zestaw treningowy katolickiego kodeksu hokeja, który w pewnych sytuacjach może być nieco sympatyzujący z niektórymi postaciami nazistowskimi. Niemniej jednak rezultatem jest solidne dzieło, poparte piękną, pełną partyturą orkiestrową.

Mistrz Auschwitz ma wejść do kin 3 września.