16 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Protest Peru w związku z wyciekiem ropy: turyści przetrzymywani jako zakładnicy przez tubylczą grupę uwolnieni, mówi urzędnik

Protest Peru w związku z wyciekiem ropy: turyści przetrzymywani jako zakładnicy przez tubylczą grupę uwolnieni, mówi urzędnikCNN

Grupa turystów podróżuje w Peru Amazon, który został zatrzymany w czwartek przez rdzenną społeczność, aby zażądać działań rządu w związku z wyciekiem ropy, został zwolniony w piątek, według Abla Chirocka, szefa biura Rzecznika Praw Obywatelskich w Loreto.

Chirock powiedział CNN w piątek, że 140 pasażerów zostało zwolnionych.

Wcześniej Wadson Trujillo, lider społeczności Conneco, potwierdził lokalnym mediom w Peru RRP powiedział, że jego społeczność zatrzymała łodzie, aby wywrzeć nacisk na rząd, aby podjął działania w związku z wyciekiem ropy, który zakłócił ich zaopatrzenie w wodę. Zwrócili się do rządu o ogłoszenie stanu wyjątkowego z powodu wycieku ropy.

Wśród turystów wypuszczonych w piątek była Angela Ramirez, 28-letnia kobieta z Trujillo w Peru. Powiedziała CNN w rozmowie telefonicznej, że około 20 obcokrajowców i dziesiątki lokalnych podróżników było przetrzymywanych na łodziach wzdłuż rzeki Marañón w Conneco przez rdzenną społeczność.

Powiedziała, że ​​wszyscy zostaliśmy zwolnieni około 14.00 czasu lokalnego (15.00 czasu wschodniego) i w najbliższych godzinach udaliśmy się do miasta Nauta w hrabstwie Loreto.

„Mamy nadzieję, że dotrzemy tam jutro rano; musieliśmy zmienić łódź, ponieważ łódź, którą podróżowaliśmy, miała szczątki rdzennych grup, ale pozwolono nam odpłynąć na innym statku” – powiedział Ramirez.

Powiedziała, że ​​ich uwolnienie nastąpiło po ponad 28 godzinach negocjacji. „W końcu się skończyło, jestem taka szczęśliwa i taka ulga” – powiedziała CNN.

Ramirez podróżował z grupą turystów składającą się z kobiet, dzieci i obcokrajowców. Dodał, że wśród pasażerów były „dzieci, w tym jednomiesięczne niemowlę, kobieta w ciąży i osoby starsze”.

W piątek wiceminister środowiska Peru, Marilou Chahua, udała się do regionu, aby mediować z grupami tubylców, które od prawie dwóch miesięcy protestują przeciwko wyciekowi ropy wzdłuż rzeki Maraón.

Rząd ogłosił rozszerzenie rozporządzenia w sprawie sytuacji nadzwyczajnych dotyczących środowiska, aby zająć się wyciekiem ropy i przekonać rdzennych mieszkańców do zwolnienia turystów.

READ  Izrael potępia porównanie przez brazylijskiego prezydenta wojny w Gazie do Holokaustu