16 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Producent Animal House, reżyser Ghostbusters, 75 lat - The Hollywood Reporter

Producent Animal House, reżyser Ghostbusters, 75 lat – The Hollywood Reporter

Evan Reitmanwpływowy reżyser i producent stojący za ukochaną komedią Dom dla zwierząt do Pogromcy duchów Zmarł. Miał 75 lat.

Reitman zmarł spokojnie we śnie w sobotnią noc w swoim domu w Montecito w Kalifornii, poinformowała Associated Press jego rodzina.

„Nasza rodzina opłakuje niespodziewaną stratę męża, ojca i dziadka, którzy nauczyli nas zawsze szukać magii w życiu” – powiedzieli we wspólnym oświadczeniu dzieci Jason Reitman, Katherine Reitman i Caroline Reitman. „Czujemy ulgę, że jego praca jako reżysera przyniosła niezliczonym innym na całym świecie śmiech i szczęście. Gdy opłakujemy prywatnie, mamy nadzieję, że ci, którzy znali go z jego filmów, zawsze będą o nim pamiętać.”

Tom Rothman, prezes i dyrektor generalny Sony Pictures Motion Picture Group, powiedział: „Dziś wieczorem Lady Bearing of the Torch płacze, tak jak wszyscy w Kolumbii i fani kina na całym świecie. Evan Reitman jest integralną częścią tego studia. dziedzictwo, ale był bardziej przyjacielem. Wielki talent i wybitny człowiek; będziemy za nim bardzo tęsknić. Przesyłamy wszystkie nasze kondolencje jego rodzinie.

Znany z wielkich komedii punkowych, które uchwyciły ducha czasu swojej epoki, wielki przełom Reitmana nastąpił wraz z hałaśliwym przesłaniem studenckiego bractwa. Narodowa Zwierzętarnia Lampoon, którą wyprodukował. Wyreżyserowany przez Billa Murraya w jego pierwszej głównej roli w kofta Potem znowu w Paskiale najważniejszy sukces przyniósł mu rok 1984 Pogromcy duchów.

Ta lekceważąca nadprzyrodzona komedia z udziałem Murraya, Dana Aykroyda, Harolda Ramisa, Erniego Hudsona, Sigourney Weaver i Ricka Moranisa zarobiła na całym świecie prawie 300 milionów dolarów, ale także zdobyła dwie nominacje do Oscara, dając początek prawdziwej serii, w tym spin-offów, telewizji programy, nowy film i Pogromcy duchów: życie pozagrobowe, Który został otwarty w zeszłym roku i został wyreżyserowany przez jego syna, reżysera Jasona Reitmana.

READ  Sędzia w Tennessee zablokował sprzedaż Graceland po rzekomym oszustwie wnuczki Elvisa Presleya

Evan Reitman powiedział: Hollywoodzki reporter w listopadzie to Pogromcy duchów: życie pozagrobowe Był to dla niego projekt emocjonalny, zwłaszcza widząc jego oryginalne trzy pasma w mundurze. „To było bardzo osobiste, a czasem pełne łez doświadczenie” – powiedział. THR. „W dniu, w którym wszyscy trzej po raz pierwszy pojawili się i sprawdzali rzeczy – to było niezwykłe; po prostu czułem się pobudzony, nie tylko dla mnie, ale poczułem to w obsadzie i obsadzie. Czułem to wszędzie. „

W rozmowie z Scenariusz W zeszłym roku Jason opowiadał o swoich doświadczeniach związanych ze współpracą z ojcem przy filmie. „Nie da się wyjaśnić, jak to jest być obok nie tylko autorytetu numer jeden na świecie Pogromcy duchów Ale jest też jednym z największych gawędziarzy naszych czasów i mogę się do niego zwrócić i zaufać mu podczas kręcenia filmu”.

Zanim syn Jason wszedł na pokład franczyzy w swoim własnym stylu, Evan Reitman początkowo miał wyreżyserować swój trzeci film. Pogromcy duchów film, ale Wycofane Po śmierci oryginalnej gwiazdy Harolda Ramisa i Billa Murraya niechęć do jazdy w tamtym czasie. Skończył jako producent tego filmu, który ostatecznie stał się kierownictwem kobiet w 2016 roku Pogromcy duchów Wyreżyserowane przez Paula Feiga.

„Jestem w całkowitym szoku” Fig ćwierkanie Niedzielna noc. „Miałem przywilej bliskiej współpracy z Evanem i zawsze było to pouczające doświadczenie. Reżyseruje niektóre z moich ulubionych komedii wszechczasów. Każdy z nas w komediach jest mu wiele winien. Dziękuję za wszystko Evan. Naprawdę. „

READ  VINCE MCMAHON PRZECHODZI - World Wrestling Entertainment Inc.

Jeśli chodzi o w dalszej częścipowiedział Evan Reitman Scenariusz Płakał po usłyszeniu pomysłu Jasona, aby kontynuować franczyzę. „Zacząłem płakać w drodze powrotnej, gdy tylko Jason opowiedział mi historię” – powiedział w tym samym wywiadzie. „Kiedy po raz pierwszy dał jasno do zrozumienia, że ​​myślał, że tak” Pogromcy duchów Pomysł, że myślał o zrobieniu tego, opowiedział mi historię, a ja poczułem jej uczucia i jak dobrym pomysłem było kontynuowanie tej historii, którą miałem szczęście zrealizować w 1984 roku”.

w dalszej części Zarobił 128,8 miliona dolarów w kraju i otrzymał pozytywną odpowiedź. Chociaż Sony nie ogłosiło kontynuacji, pozostawiło otwarte drzwi na więcej.

Chociaż Reitman kilkakrotnie współpracował z Murrayem, ich pierwsze spotkanie nie poszło dobrze, Reitman Powiedział W wywiadzie dla PBS z 2016 roku. Reitman powiedział, że ich pierwsze spotkanie odbyło się na próbie Pisownia narodowa Z Murrayem, Johnem Belushi, Gildą Radner, Ramisem i Brianem Doylem Murrayem. Reitman zauważył, że grupa pracowała razem od jakiegoś czasu.

„Popełniłem błąd, mówiąc: „Czy nie byłoby lepiej, gdyby…. „Zrobił kilka sugestii”, powiedział Reitman. „Wszyscy zatrzymują się i patrzą na mnie. Bill, najodważniejszy z grupy, podchodzi do mnie. Owija mój szalik wokół szyi w naprawdę niebezpieczny sposób i mówi:” Hej, dzięki za przybycie, do zobaczenia później „i ciągnie mnie prosto z pokoju.”

Reitman nie mógł się doczekać powrotu do reżyserii i miał plany, aby prowadzić w tym roku Trojaczkijego kontynuacja Bliźnięta, komedia z 1988 roku z Arnoldem Schwarzeneggerem i Dannym DeVito w roli niespodziewanych bliźniaków. Miał wyreżyserować projekt, który miał zostać sfilmowany na początku tego roku w Bostonie, a Tracy Morgan dołączy do serii jako dawno zaginiony brat. To mogła być jego pierwsza reżyserska próba od czasu dramatu sportowego Kevina Costnera z 2014 roku Dzień szkicu.

Wśród innych znaczących filmów wyreżyserowanych przez Reitmana Gliniarz w przedszkolu, Dave, Jr. i Sześć dni i siedem nocy. również produkują Beethoven, stara szkoła i Europodróż, I wiele innych, w tym kilka dla Jasona. Nominacja do Oscara dla najlepszego filmu obok Jasona i Daniela Dubickich wyżej w powietrzu, Wyreżyserowany przez Jasona w 2010 roku.

READ  Nicolas Cage przekazuje wibracje wampirów w Nowym Jorku przed Renfieldem

Reitman był także nominowany do nagrody Emmy dla najlepszego filmu telewizyjnego w 1996 roku, jako członek zespołu producenckiego dla późna zmiana Co wywołało nocną rywalizację między Davidem Lettermanem a Jayem Leno.

Urodził się w Komarmo w Czechosłowacji w 1946 roku, gdzie jego ojciec był właścicielem największej fabryki octu w kraju. Kiedy komuniści po wojnie zaczęli więzić kapitalistów, Rittmannowie postanowili uciec, gdy Rittmann miał zaledwie cztery lata, podróżując barką z pięścią do Wiednia.

Wraz z krewnym w Toronto, Al Rittman pokazał w swoim programie swoje biznesowe tendencje: założenie teatru lalek, zabawę na letnich obozach i granie w kawiarniach z folkową grupą muzyczną. Studiował muzykę i dramat na Uniwersytecie McMaster w Hamilton w Ontario i zaczął kręcić filmy krótkometrażowe.

Ryan Parker, Aaron Koch i Hilary Lewis przyczynili się do powstania tego raportu.