22 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Mickey Gayton pokonuje rasizm, śpiewając hymn narodowy na Super Bowl

Mickey Gayton pokonuje rasizm, śpiewając hymn narodowy na Super Bowl

Jako czarnoskóry artysta, Mickey Gayton spędził ostatni rok na przełamywaniu barier związanych z kolorem – i płcią – w gatunku głównie białych mężczyzn.

Dała solidne wykonanie swojej piosenki „czarny jak ja” Na Grammy była pierwszą Afroamerykanką, która współorganizowała ACM Awards i wstrząsnęła ogromnym afro, gdy Zrobiłam „Kocham moje włosy” w CMA.

Teraz 38-letni piosenkarz – jego debiutancki album, „Zapamiętaj jej imię” Trzy nagrody Grammy w kwietniu – kolejny niezapomniany moment, gdy wykonasz hymn narodowy na niedzielnym Super Bowl.

„To Miesiąc Historii Czarnej, a czarna piosenkarka country może zaśpiewać hymn narodowy na Super Bowl. Wow”, powiedział Guyton gazecie. „To dla mnie wielka chwila. To świetna chwila dla czarnych ludzi. I chcę to reprezentować w najlepszy możliwy sposób”.

Zanim Los Angeles Rams porozumiewa się z Cincinnati Bengals Na stadionie SoFi w Englewood w Kalifornii Gayton planuje zjednoczyć graczy, fanów i cały kraj w jednej piosence.

„Zdefiniowałem Nyami, śpiewając hymn narodowy. Powiedziała:” Cóż, praca zespołowa jest tym, czego naprawdę chcę. „Czułem więc, jak ludzie czuliby się razem, gdybym miał chór, z ludźmi, którzy, jak sądzę, reprezentowaliby Amerykę. I wiesz, mam w tym refrenie wszystkich, od mojej czarnej królowej, przez niedorozwiniętego kowboja, po jednonożną dziewczynę. I to jest Ameryka, z której jestem najbardziej dumny – wszyscy stoimy razem. Wszyscy należymy”.

Mickey Gayton będzie przygotowywać się do trzech nagród Grammy w kwietniu za swój debiutancki album „Remember Her Name”.
Wiktoria Studnia/Inwizja/AFP

Przezwyciężanie rasizmu

Są jednak tacy, którzy nie czuli, że Gayton należy do muzyki country tylko z powodu koloru jej skóry. Nawet po jej przełomowym sukcesie w 2021 roku, pochodząca z Teksasu 2022 r. zaczęła walczyć z jednym z tych rasistowskich trolli, które napisały na Twitterze: „Nie chcemy muzyki country, którą kochasz!” Jaka jest odpowiedź Gaytona? „Błogosław swoje małe serce”.

Mickey Gajton
Mickey Gayton na paradzie z okazji Święta Dziękczynienia Macy’s w listopadzie zeszłego roku.
NHLI przez Getty Images

Powiedziała: „Kiedy widzisz coś takiego, myślisz: 'Ta osoba nawet nie wie, kim jestem i za czym się opowiadam’”. To tak, jakbyś nie mógł nawet walczyć z niektórymi z tych ludzi, ponieważ co wychodzi z ich ust to tylko ignorancja. Jest jak dupek. Z kimś takim nie można się kłócić. „

READ  Powrót Jedi zakończył Gwiezdne Wojny (i nowy początek)

Pomimo tego oporu, Nastąpił ruch Wraz z artystami black country — od Kena Browna i Jimmy’ego Allena po weterana Dariusa Ruckera — poczynili postępy w Nashville. Guyton nie jest jednak zadowolony.

„Chcę zobaczyć więcej kobiet” – powiedziała. „Nie wystarczy stworzyć jedną czarną kobietę w muzyce country – czy gdziekolwiek indziej. To nie wystarczy, nie może być tylko jedna”.

Mickey Gajton
Mickey Gayton pokonał rasizm w zdominowanym przez białych świecie muzyki country.
© Philicia J. Fotografia

Plany dnia gry

Na razie jednak Gayton cieszy się zwycięstwem w nagraniu hymnu narodowego na największej scenie w grze. Jest dumna, że ​​może dzielić pole z kilkoma innymi czarnymi artystami Będzie pokazywany w pierwszej połowie: Kendrick Lamar, dr Dre, Snoop Dogg i Królowa Hip Hopu, Mary J. Blige.

„Myślę, że jestem bardzo podekscytowana, widząc Mary J. Blige wykonującą klasyczny taniec Mary” – powiedziała. „To będzie jeden z najlepszych pokazów w przerwie meczu i nie mogę uwierzyć, że jestem częścią Super Bowl, który to robi”.

Mickey Gayton, futbol amerykański i flaga
Gwiazda muzyki country Mickey Gayton zaśpiewa hymn narodowy na Super Bowl w niedzielę.
Fotomontaż New York Post

Jeśli chodzi o to, kogo będziesz kibicować podczas wielkiej gry – kiedy już zrelaksujesz się przy lampce wina – to barany po drodze.

„mój mąż [lawyer Grant Savoy] Pochodzi z Los Angeles, więc jest fanem Ramsów. Najwcześniej oni przyszli [back] do Los AngelesZrezygnował ze swojej drużyny, która pierwotnie była Philadelphia Eagles” – powiedział Gayton. „Więc zabiłby mnie – albo zastrzelił mnie, nie zabijał mnie – jeśli pójdę dla kogokolwiek innego”.