24 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Procesory graficzne Intel Arc dla komputerów stacjonarnych pojawią się w drugim kwartale, ale nie oczekuj, że zakończą niedobór GPU

Procesory graficzne Intel Arc dla komputerów stacjonarnych pojawią się w drugim kwartale, ale nie oczekuj, że zakończą niedobór GPU

Powiększenie / Procesory graficzne Intel Arc.

Korporacja intelektualna

Procesory graficzne Intel Arc zbliżają się do premiery. Na wczorajszym spotkaniu inwestorskimIntel potwierdził, że dostarczy mobilne procesory graficzne Arc oparte na architekturze Alchemist w pierwszym kwartale 2022 roku, a procesory graficzne do komputerów stacjonarnych pojawią się w drugim kwartale. W trzecim kwartale pojawią się kolejne procesory graficzne do stacji roboczych.

Firma Intel opublikowała kilka oficjalnych informacji na temat konfiguracji lub celów wydajnościowych procesorów Arc GPU Wyciekły specyfikacje i standardy Dało nam to dość szerokie wyobrażenie o tym, czego możemy się spodziewać. Wiceprezes Intela Raja Koduri VP Graphics zamieścił na Twitterze obraz GPU Arc w pliku Zabudowa „Najlepszy Kanion” NUC Biegnij 2018 Shadows of the Tomb Raider, co oznacza, że ​​przynajmniej jeden z GPU będzie wystarczająco mały, aby zmieścić się w tym przypadku. Ale ceny, dostępność, a nawet wygląd kart są nieznane.

Firma planuje sprzedać co najmniej 4 miliony procesorów graficznych w swoich liniach produktów do komputerów stacjonarnych, laptopów i stacji roboczych w 2022 r., ale będzie to tylko niewielka część rynku dedykowanych procesorów graficznych. Dane z Jon Peddie Research (opracowane przez Tom’s Hardware) wskazują, że Nvidia i AMD sprzedały około 47 milionów procesorów graficznych do komputerów stacjonarnych w roku kalendarzowym między czwartym kwartałem 2020 a trzecim kwartałem 2021, przed uwzględnieniem procesorów graficznych do laptopów. Posiadanie innej realnej opcji na rynku GPU byłoby miłe, ale tak mała liczba nie miałaby dużego wpływu na obecny niedobór GPU.

Mapa drogowa architektury procesorów graficznych Intel.
Powiększenie / Mapa drogowa architektury procesorów graficznych Intel.

Korporacja intelektualna

Jeśli chodzi o przyszłość działu graficznego, Intel udostępnił przybliżone harmonogramy wypuszczania architektur GPU następnej generacji Battlemage i Celestial, które ukażą się odpowiednio w latach 2023-2024 i 2024+. Każda architektura ma nieco wyższą docelową wydajność niż poprzednia, chociaż o tym, jak konkurencyjne będą te produkty, zadecydują również procesory graficzne dostarczane przez Nvidię i AMD w ciągu najbliższych kilku lat. Karty graficzne Battlemage zostaną również zintegrowane z procesorami Intel „Meteor Lake”, czyli architekturą, która będzie wykorzystywana w procesorach Intela 14. generacji (zakładając, że nie wystąpią żadne opóźnienia, a obecne konwencje nazewnictwa będą kontynuowane).

READ  Starfield jest zablokowany na 30 klatkach na sekundę na Xbox dla zachowania spójności

Intel ujawnił również tajemniczą inicjatywę związaną z procesorami graficznymi o nazwie „Project Endgame”, usługę, która zapewni procesorom graficznym Arc „usługę zapewniającą zawsze dostępną obsługę obliczeniową o niskim opóźnieniu”. To, czy Endgame jest usługą do gier w chmurze, taką jak GeForce Now firmy Nvidia, czy też usługą większej liczby stacji roboczych, która oferuje moc obliczeniową GPU, dopiero się okaże.