12 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Prezydent Polski na igrzyskach olimpijskich w Pekinie pomimo bojkotu dyplomatycznego USA

Oczekuje się, że prezydent Polski Andrzej Duda weźmie udział w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2022 w Pekinie, pomimo dyplomatycznego bojkotu igrzysk przez administrację Bidena, która jest powiązana z wieloma krajami zachodnimi.

„Polska jest krajem suwerennym i określa własną politykę wobec Chin… Polska jest sojusznikiem Stanów Zjednoczonych, ale Polska ma też bardzo przyjazne stosunki z Chinami” – powiedział Jacques Kumoch, doradca zagraniczny prezydenta RP. Powiedział Reuterowi we wtorek.

Urzędnicy powiedzieli Wire Service, że Polska nie chce już przypodobać się Stanom Zjednoczonym, krytykując Chiny, zauważając, że pogorszyły się stosunki tego wschodnioeuropejskiego kraju ze Stanami Zjednoczonymi. Prezydent BidenJoe Biden Madam Dussets opublikowała nowy bidan, a dane Harrisa budzą obawy USA dotyczące przemieszczenia wojsk rosyjskich na Białoruś Putin testuje model okupacji Ukrainy, wyprzedzając ambasadorów Bidena.Administracja.

W grudniu Stany Zjednoczone Zapowiedział bojkot dyplomatyczny „Toczące się ludobójstwo i zbrodnie przeciwko ludzkości oraz inne naruszenia praw człowieka w Sinkiang” na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2022 r.

Kraje, w tym Wielka Brytania, Dania, Kanada i Australia, przyłączyły się do dyplomatycznego bojkotu Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022. Jednakże Poparcie nie jest powszechne wśród sojuszników AmerykiNiektóre kraje sprzeciwiają się wykorzystywaniu sportu do podkreślania obaw związanych z prawami człowieka.

Według Reutersa, ostatnie relacje Dudy z Chinami były pozytywne. Na szczycie 17+1 z Chinami prezydent Polski wydawał się zaskoczony, gdy inne sąsiednie kraje wysłały urzędników niższego szczebla. Serwis informacyjny poinformował, że Duda wskazał również plany wykorzystania swojego położenia geograficznego do wzmocnienia roli Europy w handlu z Chinami.

READ  Area Roundup: Edward Little / Levitt / Polish knock down Yarmouth / Freeboard w hokeju kobiet