13 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Byli „stażyści” pozywają Trump Media w związku z rzekomym planem rozwodnienia akcji

Byli „stażyści” pozywają Trump Media w związku z rzekomym planem rozwodnienia akcji

Andy Letinsky, Wes Moss (po lewej) i Donald Trump (po prawej).
Dimitrios Kambouris/WireImage dla Vogue za pośrednictwem Getty Images, Justin Sullivan za pośrednictwem Getty Images

  • Założyciele Trump Media and Technology Group oskarżyli spółkę o spisek mający na celu rozwodnienie jej akcji.
  • Andy Letinsky i Wes Moss, byli uczestnicy programu The Apprentice, przedstawiają projekt w 2021 roku.
  • Pozew może skomplikować zbliżające się głosowanie akcjonariuszy w sprawie fuzji, która doprowadziłaby do wprowadzenia spółki na giełdę.

Dwóch współzałożycieli firmy medialnej byłego prezydenta Donalda Trumpa złożyło pozew, twierdząc, że kierownictwo firmy planowało pozbawić ich akcji, które mogłyby być warte setki milionów dolarów przed potencjalną fuzją.

Andy Letinsky i Wes Moss, którzy poznali Trumpa, gdy byli uczestnikami programu The Apprentice, złożyli pozew za pośrednictwem spółki United Atlantic Ventures (UAV).

W pozwie, do którego dotarł „The Washington Post”, zarzucili kierownictwu, w tym Trumpowi, wykorzystywanie… „Godzina jedenasta, manewry korporacyjne przed fuzją”. Aby osłabić ich udziały w biznesie.

Biuro prasowe Trump Media nie odpowiedziało natychmiast na prośbę Business Insidera o komentarz, złożoną poza normalnymi godzinami pracy.

Jest to najnowszy z trzech pozwów, które mogą skomplikować zbliżające się głosowanie akcjonariuszy w sprawie długo oczekiwanej fuzji, która doprowadziłaby do wprowadzenia spółki na giełdę.

W wyniku oferty firma Trumpa, spółka matka jego sieci społecznościowej Truth Social, połączy się z Digital World Acquisition.

Według „The Post” Letinsky i Moss po raz pierwszy zwrócili się do Trumpa w 2021 r. z ofertą utworzenia start-upu medialnego pod marką Trumpa po tym, jak wyrzucono go z Twittera, i zgodzili się na umowę, na mocy której Trump będzie miał 90% udziałów, a UAV 8,6%.

W nowym pozwie zarzuca się, że Trump i inni przywódcy starali się zwiększyć liczbę autoryzowanych akcji ze 120 milionów akcji do 1 miliarda akcji, co zmniejszyłoby udziały Letinsky'ego i Mossa do mniej niż 1% przed fuzją, jak wynika z raportu.

READ  Styczniowa giełda była świetna. Teraz wszystko jest nakarmione.

Według wniosku Komisji Papierów Wartościowych i Giełd złożonego przez Digital World akcje Trumpa będą warte ponad 3 miliardy dolarów po fuzji według czwartkowej ceny akcji, podczas gdy udziały UAV będą warte około 300 milionów dolarów.

Kwota ta byłaby mile widzianym zastrzykiem finansowym dla byłego prezydenta, który ponosi ogromne koszty prawne Ponad 450 milionów dolarów.

Według The Post w pozwie zarzuca się również, że rada ds. mediów Trumpa planowała przyznać nowe akcje „Trumpowi i/lub jego współpracownikom i dzieciom”.

Gazeta wcześniej informowała, że ​​w październiku 2021 roku Trump zadzwonił do Laitinsky’ego z pytaniem, czy to zrobi Część swoich udziałów przekazuje żonie Trumpa, Melanii A on odmówił.

Jak wynika z dokumentów Digital World SEC, Litinsky i Moss opuścili Trump Media wkrótce po uruchomieniu UAV po sporze z liderami firmy, ale zachowali swoje udziały.

Dwuletnia próba połączenia Trump Media i Digital World Acquisition Corp. napotykała na ciągłe opóźnienia, częściowo z powodu dochodzeń Komisji Papierów Wartościowych i Giełd w sprawie potencjalnych naruszeń przepisów dotyczących papierów wartościowych.

Przed ostatecznym głosowaniem akcjonariuszy, które odbędzie się 22 marca, fuzja nadal napotyka na komplikacje w miarę narastania przeszkód prawnych.