24 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Trump Media zostaje pozwany przez współzałożycieli, grożąc opóźnieniem fuzji

Trump Media zostaje pozwany przez współzałożycieli, grożąc opóźnieniem fuzji

Seria pozwów grozi zakłóceniem głosowania akcjonariuszy w sprawie długo oczekiwanej fuzji pomiędzy spółką zajmującą się mediami społecznościowymi, której właścicielem jest były prezydent Donald J. Trump, a bogatą w gotówkę spółką fasadową.

Dwóch z pierwszych założycieli Trump Media & Technology Group złożyło pozew, aby zachować swoje udziały w spółce dominującej internetowej platformy wydawniczej Truth Social. Pozew, złożony w środę pod pieczęcią w Delaware Chancery Court przez spółkę kierowaną przez Wesa Mossa i Andy'ego Litinsky'ego, zawiera zarzut, że Trump Media próbuje rozwodnić swoje udziały w spółce, której Trump jest większościowym udziałowcem.

Pozew dotyczy pilnej rozprawy w sądzie stanu Delaware przed głosowaniem akcjonariuszy Digital World Acquisition Corp. 22 marca w sprawie jej fuzji z Trump Media. Digital World jest spółką celową utworzoną w celu pozyskania środków od inwestorów w ramach pierwszej oferty publicznej i wykorzystania tych pieniędzy do znalezienia prywatnej spółki, takiej jak Trump Media, do przejęcia.

Pan Moss i Letinsky uczestniczyli w reality show Trumpa „The Apprentice” i udali się do niego w styczniu 2021 r. z pomysłem założenia firmy w mediach społecznościowych.

Patrick Orlando, były dyrektor generalny Digital World, również złożył pozew w Delaware, domagając się dodatkowych udziałów w spółce. Digital World złożył własny pozew do sądu stanowego na Florydzie, argumentując, że pan Orlando, który był sponsorem pierwszej oferty publicznej spółki, nie był uprawniony do większej liczby akcji ze względu na jego „chciwość, niekompetencję i ogólną odmowę zbycia” udziałów spółki magazyn. Najlepsza uwaga.

Digital World zebrał 300 mln dolarów w ramach pierwszej oferty publicznej we wrześniu 2021 r., a około miesiąc później ogłosił planowaną fuzję z Trump Media, która potrzebuje tej transakcji do prowadzenia działalności Truth Social. Firma zajmująca się mediami społecznościowymi Trumpa stwierdziła w dokumentach regulacyjnych, że bez nowego źródła finansowania może nie być w stanie przetrwać.

READ  Senatorowie zgłaszają obawy dotyczące zakupu Activision Blizzard przez Microsoft

W piątek w swoim wniosku regulacyjnym Digital World wspomniał o możliwości odrzucenia fuzji pan Orlando, który pozostaje w zarządzie. Grupa pana Orlando posiada około 15 procent udziałów w Digital World; Większość pozostałych akcji jest własnością około 400 000 inwestorów detalicznych. W innej sprawie poruszył możliwość potencjalnych procesów sądowych, które mogłyby opóźnić proces fuzji.

Po fuzji Trump będzie właścicielem 79 milionów akcji Trump Media. Biorąc pod uwagę obecną cenę akcji Digital World wynoszącą 39 dolarów, udziały Trumpa będą warte 3 miliardy dolarów. Potencjalna fuzja następuje w momencie, gdy konieczne jest zebranie funduszy niezbędnych do zapłacenia grzywny w wysokości 454 milionów dolarów po wydaniu wyroku przez nowojorski sędzia w sprawie o oszustwo cywilne.

Dzięki połączeniu z Digital World Trump Media otrzyma nie tylko przepływy pieniężne na finansowanie swojej działalności, ale także akcje znajdujące się w obrocie publicznym, które można wykorzystać do finansowania przejęć. Jako prezes Trump Media były prezydent otrzymał lwią część akcji ze względu na znaczenie jego nazwiska w sukcesie firmy. Jeśli dojdzie do fuzji ze spółką publiczną, stanie się jej największym akcjonariuszem.

Akcje spółek cyfrowych wzrosły w miarę jak Trump był coraz bliżej nominacji Republikanów na prezydenta, a transakcja prawdopodobnie zostanie sfinalizowana jeszcze w tym miesiącu. Cena akcji spółki wzrosła, mimo że reklamy w Truth Social były słabe.

Firma Orlando, która sponsorowała Digital World, będzie drugim co do wielkości akcjonariuszem Trump Media.

Pozew pana Orlando wpłynął kilka miesięcy po jego rezygnacji ze stanowiska dyrektora generalnego Digital World i w czasie, gdy spółka negocjowała ugodę z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd. Zeszłego lata Digital World zgodził się zapłacić grzywnę w wysokości 18 milionów dolarów w celu rozstrzygnięcia zarzutów, że prowadził niewłaściwe rozmowy w sprawie fuzji z Trump Media przed pierwszą ofertą publiczną. SPAC nie powinny zawierać transakcji przed pierwszą ofertą publiczną

READ  Czy to był plan ratunkowy? Sceptycy zstępują po odpowiedzi banku z Doliny Krzemowej.

W ugodzie organy regulacyjne określiły dyrektora generalnego Digital World, którego nie wymieniono z nazwiska, ale zidentyfikowano na podstawie stanowiska, jako odgrywającego integralną rolę we wczesnych rozmowach dotyczących transakcji. W swoim pozwie przeciwko panu Orlando spółka Digital World stwierdziła, że ​​pan Orlando otrzymał formalne zawiadomienie od Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, że może wobec niego zostać podjęte postępowanie egzekucyjne.

Pan Orlando nie został oskarżony o żadne wykroczenie. Odmówił komentarza, a jego prawnik nie odpowiedział na prośbę o komentarz.

Susan C. Beachy wniosła wkład w badania.