24 lutego, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Potwierdzono zwiększenie pamięci RAM w iPhonie 15: modele Pro dostają 8 GB

Potwierdzono zwiększenie pamięci RAM w iPhonie 15: modele Pro dostają 8 GB

Jedna z plotek sprzed premiery sugerowała, że ​​w iPhonie 15 nastąpi zwiększenie pamięci RAM, przynajmniej w przypadku dwóch modeli Pro. Wiarygodne źródło Aaron (@aaronp613) mówi, że jest teraz w stanie to potwierdzić na podstawie plików w Xcode.

Stwierdzono, że zarówno iPhone 15 Pro, jak i iPhone 15 Pro Max zawierają 8 GB pamięci RAM, co stanowi wzrost w porównaniu z 6 GB znalezionymi w równoważnych modelach iPhone’a 14…

Obydwa modele Pro otrzymują zwiększenie pamięci RAM w ramach aktualizacji do chipa A17 Pro.

Powinno to poprawić wydajność, gdy otwartych jest wiele aplikacji jednocześnie, a także podczas korzystania z przeglądarki Safari z otwartą dużą liczbą kart.

Podstawowe modele iPhone’a 15 i iPhone’a 15 Plus mają 6 GB, czyli te same cztery, co modele iPhone’a 14.

Jedną z plotek, która się nie sprawdziła, było zwiększenie najwyższej warstwy pamięci masowej z 1 TB do 2 TB. Będzie to prawdopodobnie interesujące dla tych, którzy używają iPhone’ów do poważnej fotografii, zwłaszcza do filmowania. To była plotka Połowa racjigdzie podobno pojemność modeli Pro ostatecznie zaczynała się od 256 GB i okazało się to prawdą.

Jednak Apple ma bardzo miłą niespodziankę dla fotografów i kamerzystów: iPhone 15 obsługuje teraz fotografię na komputerze Mac na uwięzi, umożliwiając automatyczne, szybkie przesyłanie zdjęć w trakcie ich robienia oraz nagrywanie wideo bezpośrednio na zewnętrzny dysk SSD.

Fotografowanie krawatem jest bardzo powszechnie stosowane w fotografii studyjnej i nie tylko oszczędza czas, eliminując potrzebę przesyłania zdjęć pod koniec sesji, ale pozwala zarówno fotografowi, jak i klientowi oglądać zdjęcia na pełnowymiarowym ekranie podczas fotografowania.

Nagrywanie wideo na zewnętrznym dysku SSD było dotychczas ograniczone do kamer kinowych. Jest na przykład zasilany przez kamerę BlackMagic Pocket Cinema Camera 4K i był to popularny powód, dla którego niektórzy wybrali tę kamerę zamiast konkurencyjnych modeli. Nagrywanie na dysku SSD zapewnia dostęp do niedrogiej, terabajtowej przestrzeni dyskowej i sprawia, że ​​przejście od fotografowania do edycji jest szybsze, gdy pod koniec nagrywania podłączysz dysk SSD do komputera Mac.