2 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Problemy z temperaturą kart AMD Radeon RX 7900 XTX wciąż rosną, a rozwiązania PowerColor mają pomóc konsumentom

Problemy z temperaturą kart AMD Radeon RX 7900 XTX wciąż rosną, a rozwiązania PowerColor mają pomóc konsumentom

Niedawno użytkownik Reddit napisał, że referencyjna karta graficzna AMD Radeon RX 7900 XTX osiągała temperatury 110C Junction podczas grania w nową grę Modern Warfare II. Jednak kiedy Skontaktuj się z firmą AMD z żądaniem RMAZaprzeczył, ponieważ firma stwierdziła, że ​​„temperatury są normalne, aw razie jakichkolwiek problemów prosimy o ponowny kontakt”. Inny użytkownik złożył pomyślnie zamówienie, ale wcześniej otwarty zwrot pieniędzy został odrzucony. Od tego czasu firma spotkała się z pewnym sprzeciwem w związku z tym problemem, zwłaszcza w związku z rosnącą liczbą pojawiających się problemów.

Coraz więcej przypadków wysokich temperatur pojawia się na kartach graficznych AMD Radeon RX 7900 XTX, a firmy takie jak PowerColor pomagają konsumentom.

Przed tym nowym opracowaniem AMD, NVIDIA spotkała się z ostrym sprzeciwem Przegrzanie i stopienie złączy 12VHPWR Na flagowej karcie graficznej NVIDIA GeForce RTX 4090, która ma już ponad trzydzieści lat i zgłaszane są przypadki problemów pojawiających się po uruchomieniu karty graficznej.

Wyjątkowość sytuacji AMD polega na tym, że obecnie wpływa ona na referencyjną serię procesorów graficznych AMD Radeon RX 7900. Obejmuje wszystkie karty sprzedawane przez partnerów AMD lub firmę, ale nie obejmuje procesorów graficznych specjalnie zaprojektowanych przy użyciu tej samej architektury graficznej. Oczekuje się, że kilka chłodnic lub konstrukcji montażowych będzie wadliwych, jak pokazuje De8auer na poniższym filmie:

Trzy lata temu firma AMD opublikowała na firmowym blogu artykuł zatytułowany „Aktualizacja społeczności AMD Radeon: większa kontrola nad mocą i wydajnością GPU, ulepszone monitorowanie termiczne, maksymalna wydajność”. Omawiając temperatury złączy w ulepszonym monitorowaniu termicznym procesora graficznego AMD Radeon VII, opublikowali następujące oświadczenie:

… zamiast ustawiać łagodne, „najgorsze” dławienie na śmierć całości, procesory graficzne Radeon TM RX 5700 będą nadal oportunistycznie i zdecydowanie zwiększać zegary, aż którykolwiek z wielu dostępnych czujników osiągnie swój „hotspot” lub „ crossover” temperatura 110 stopni Celsjusza. Oczekuje się, że będzie działać w temperaturze do 110°C podczas typowego użytkowania w grach i zgodnie ze specyfikacjami. Dzięki temu karty graficzne Radeon TM RX 5700 zapewniają znacznie wyższą wydajność i taktowanie od razu po wyjęciu z pudełka, przy jednoczesnym zachowaniu celów związanych z dźwiękiem i niezawodnością.

jeden z Architektura techniczna napędza AMD Radeon RX 7900 XTX, „Kevin”, wspomina, że ​​od wczoraj firma jest świadoma problemu z hotspotem i aktywnie bada i opracowuje plan pracy dotyczący „ponownego zbierania i zbierania numerów seryjnych”. Wyjaśnia ponadto, że obecna zagraniczna sytuacja COVID spowalnia ten proces, ale zgadza się, że problem mechaniczny wchodzi w zakres tworzenia i wypełniania RMA dla konsumentów. Jednak przyglądają się również aktualizacjom oprogramowania układowego, aby naprawić pojedyncze incydenty, w których konieczna jest poprawka oprogramowania, a nie wymiana sprzętu. „Kevin” omawia również nagrzewanie krawędzi, temperaturę w pobliżu krawędzi krzemu na GPU, stwierdzając, że temperatury krawędzi 90 stopni nie są normalne, ale temperatury krawędzi 70 stopni są nominalne.

READ  Pojawiają się nowe ikony aplikacji dla Wiadomości Google, telefonu i Kontaktów

Użytkownik Reddita f moc koloru Przedstawiciel platformy, „PowerColorSteven”, pomaga konsumentom w rozwiązaniu obecnego problemu dotyczącego kart graficznych AMD Radeon RX 7900 XTX. Dla tych, którzy mogą nie pamiętać Stephena, wspomnieliśmy o V Ten artykuł Firma napotkała wcześniej problem polegający na tym, że procesory graficzne z serii AMD RX 6700 XT były dostarczane z wciąż zainstalowanymi osłonami podkładek termicznych, co w tym czasie mogło powodować wysokie temperatury karty graficznej. Przedstawiciel handlowy uważnie monitorował ten problem przez ostatnie kilka dni i niedawno opublikował go jako przypięty wątek reddit:

Uh… po prostu dodając to tutaj na wypadek, gdyby nikt nie widział moich innych postów.

Jeśli masz problem z 110c i nikt inny nie pomaga ci z tym problemem. Bez względu na to, od którego (AIB kupiłem to od) kupiłem to od. Wyślij mi e-mail lub DM (ponieważ moje e-maile nie działają dzisiaj poprawnie) (również proszę nie używać czatu, to gówno nie działa dobrze). Sporządzam listę moich kontaktów AMD na temat liczby problemów, które obserwujemy. Zapytali, czy liczba użytkowników jest niewielka. Powiedziałem jej więcej niż garść, więc teraz muszę jakoś wesprzeć moje pulchne usta. Wyślij mi numery seryjne. Wysyłam e-mail do facetów z AMD z liczbą jednostek, których to dotyczy. moc koloru. szafir. GB. AMD Direct. cokolwiek. Wyślij mi numery seryjne. Mam nadzieję, że AMD otrzyma jakieś wieści dla nas wszystkich, ale niezależnie od tego, kiedy usłyszę coś istotnego, opublikuję post, aby zapewnić pewien poziom wskazówek, jak to zrobić.

– Użytkownik „PowerColorSteven”, czyli „sprzedawca czy coś” na Reddit

Trudno jednak stwierdzić, które firmy akceptują i wypełniają RMA, ponieważ liczba zarejestrowanych przypadków wskazywała, że ​​niektóre zostały dopuszczone, a inne odrzucone, nawet jeśli jest to ten sam producent. Pojawia się również kilka innych teorii dotyczących problemu, od nierównych zimnych płyt po użycie grafitowej podkładki grzewczej w celu rozwiązania problemu. Ponieważ liczba przypadków wzrosła w początkowych raportach, nie zaleca się łagodzenia problemu, ale poczekanie, aż dozwolone będzie oficjalne oświadczenie lub akceptacja RMA na poziomie łańcucha przez AMD.

READ  Google wyłącza usługę przesyłania strumieniowego gier wideo Stadia

Źródła wiadomości: urządzenia Tomai Redditi blogu AMDi Reddit (PowerColor)

Udostępnij tę historię

Facebook

Świergot