22 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polskie Alecro, czeski sklep internetowy, kupuje wieczorem za 1 miliard dolarów

Polskie Alecro, czeski sklep internetowy, kupuje wieczorem za 1 miliard dolarów

(Reuters) – Polska grupa e-commerce Alegro zgodziła się na zakup czeskiego sprzedawcy internetowego Mall Group za 881 milionów euro (1,02 miliarda dolarów), aby zbudować regionalną witrynę w swojej pierwszej znaczącej międzynarodowej umowie.

W czwartek Allegro poinformowało, że kupuje aktywa e-commerce grupy handlowej oraz aktywa logistyczne WE|DO od Rockaway Capital Investment Group Jakuba Havrlanta, PPF Group oraz EC Investments Daniela Kretinsky’ego i Patrika Tkaca.

Spółka stowarzyszona, która działa w Czechach, Słowacji, Węgrzech, Słowenii, Chorwacji i Polsce, będzie miała szeroki dostęp do rynku detalicznego, który może dotrzeć do 70 milionów osób o wartości 1,14 biliona automatów, powiedział Alegro.

„Kupujący skorzystają z zaawansowanej selekcji, ceny i wygody, podczas gdy joint venture około 135 000 handlowców może wystawiać i sprzedawać w dowolnym miejscu” – powiedział w oświadczeniu prezes Alegro Franசois Knights.

Dominacja Alegro w Polsce jest testowana w tym roku po wejściu na rynek sklepu internetowego Amazon i Shopee firmy Sea Ltd.

Polska firma, która rozpoczęła dostarczanie paczkomatów do własnej sieci, powiedziała, że ​​transakcja zapewni również obsługę transgraniczną WE | DO i dostęp do infrastruktury logistycznej w ostatniej chwili.

Firma przejęta odnotowała wartość biznesową brutto (GMV), najczęściej oglądaną wartość dla wyników sektora e-commerce, która wyniosła 4,3 miliarda w roku finansowym zakończonym w marcu, w porównaniu z 10,4 miliarda GMV firmy Alegro w drugim kwartale.

W oparciu o konkretne cele krótkoterminowe ostateczna cena może zostać zwiększona do 50 mln euro, a zakończenie umowy ma nastąpić w drugiej połowie 2022 roku.

Transakcja zostanie sfinansowana poprzez przegląd akcji i gotówki, powiedział Alegro.

(1 USD = 0,8655 euro)

(Sprawozdawczość Anny Brushniki w Gdańsku; montaż: Sherry Jacob-Phillips)

READ  "Idź do Polski!" Kampania Bedfan z włączonym Strong-Budgeon - Wiadomości z europejskiej branży gier