23 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polski urzędnik mówi, że trwają przygotowania do przybycia uchodźców z Ukrainy

Polski minister spraw wewnętrznych Mariusz Komiński powiedział w niedzielę, że Rosja przygotowuje się na „różne sceny” w oczekiwaniu na przybycie uchodźców z Ukrainy w przypadku inwazji na Ukrainę.

„Przygotowujemy się na różne sytuacje związane z sytuacją na Ukrainie. Jedną z nich są produkty regionalne związane z możliwością przybycia uchodźców z Ukrainy. Mogą oni szukać bezpiecznego schronienia w naszym kraju z powodu potencjalnych konfliktów” – powiedział Kaminsky. Tweeted.

W zeszłym miesiącu wiceminister spraw wewnętrznych Maciej Wasik powiedział, że kraj przygotowuje się do zezwolenia na ucieczkę do Polski miliona ukraińskich uchodźców.

Krzysztof Kosiński, burmistrz Ciechanowa na wschodzie Polski, powtórzył komentarze Kamińskiego w mediach społecznościowych, tweetując, że został poproszony przez samorząd regionalny o przygotowanie schronów dla potencjalnych uchodźców, zauważył Reuters.

Czeczenow leży 200 mil od granicy Polski z Ukrainą.

„Poproszono nas o określenie listy schronisk dla uchodźców, liczby osób, które mogą zostać zakwaterowane, związanych z tym kosztów i czasu, jaki zajmuje przystosowanie się do rekomendowanych budynków do 48 godzin” – napisał na Twitterze Koziński.

Departament Stanu USA ogłosił w sobotę, że Polska otworzyła swoje granice dla obywateli USA opuszczających Ukrainę.

„Polska wskazała rządowi USA, że obywatele USA mogą teraz wjeżdżać do Polski przez granicę lądową z Ukrainą. Nie jest wymagana wcześniejsza zgoda”. Powiedział. Obywateli amerykańskich na Ukrainie zachęcano do wjazdu do Polski na przejściach granicznych Korsowa-Krakowiec lub Medica-Shehini.

W zeszłym tygodniu Reuters poinformował, że Stany Zjednoczone wyślą do Polski 3000 żołnierzy z powodu obaw związanych z natychmiastową rosyjską inwazją na Ukrainę.

Według amerykańskiego wywiadu Rosja monitoruje środową datę docelową inwazji. Powiązana prasa.

urzędnicy amerykańscy Ostrzegana niedziela Okno do dialogu „kurczy się”, ponieważ Moskwa przyspiesza rozbudowę wojskową w pobliżu granicy z Ukrainą, podczas gdy dyplomatyczny szlak łagodzenia napięć między Rosją a Ukrainą pozostaje otwarty.

READ  Data, godzina i kanał telewizyjny do oglądania lub transmisji na żywo US 2022 FIVB Volleyball Men's World Championship