12 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska przygotowuje się na napływ uchodźców z Ukrainy – Minister Spraw Wewnętrznych

Punkt kontrolny na przejściu granicznym na granicy z Polską na Ukrainie 15 listopada 2017 r. pokazuje widok na Ustiług. REUTERS / Personel

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

WARSZAWA, 13 lutego (Reuters) – Minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński powiedział w niedzielę, że Polska przygotowuje się na „różne sceny” przybywających uchodźców w przypadku inwazji Rosji na Ukrainę.

Waszyngton powiedział, że Rosja, która ma ponad 100 000 żołnierzy w pobliżu Ukrainy, może dokonać inwazji w każdej chwili. Moskwa zaprzecza takim planom.

„Przygotowujemy się na różne scenariusze dotyczące sytuacji na Ukrainie, z których jednym są potencjalne produkty regionalne dla napływu uchodźców z Ukrainy” – powiedział Kaminsky w niedzielnym tweecie.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Burmistrz Ciechanowa na wschodzie Polski powiedział w sobotę, że został poproszony przez samorząd regionalny o przygotowanie schronów dla potencjalnych uchodźców.

Krzysztof Kosiński napisał na Twitterze: „Poproszono nas o podanie listy obiektów noclegowych dla uchodźców, liczby osób, które mogą zostać zakwaterowane, związanych z tym kosztów i czasu, jaki zajmuje przystosowanie się do rekomendowanych obiektów do 48 godzin”.

W Polsce mieszka od jednego do dwóch milionów Ukraińców, z których wielu przyjechało do kraju pracować.

Rzecznik MSW napisał na Twitterze Kamiński, odmawiając podania dalszych szczegółów dotyczących ustaleń. Ratusz w Chichano nie odpowiedział na prośbę Reutera o komentarz.

Pod koniec stycznia wiceminister spraw wewnętrznych Maciej Wasik powiedział, że Polska opowiada się za milionem ukraińskich migrantów.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Zgłosili Jonah Blushinska i Alija Ptak; Montaż przez Johna Stone Street

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Moc OZE w Polsce rośnie, ale nadal dominuje węgiel - raport - EURACTIV.com