30 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska zmierzy się ze Słowenią i awansuje do finału VNL mężczyzn

Kiedy Polska pokonała Słowenię 3-0 (25-22, 25-21, 25-23) w drugim półfinale we włoskim ośrodku Adriatic Resort w sobotę, Polska będzie ciężko pracować, aby zapewnić sobie miejsce w niedzielnym finale turnieju FIVP Men’s 2021 Liga Siatkówki. Rimini.

To przygotowuje grunt pod starcie między mistrzem świata Polski a mistrzem olimpijskim Brazylią, która wyeliminowała Francję w pierwszym półfinale.

Bartos Kurek, z 61% (14/23) i 17 punktami w klasyfikacji ogólnej, odegrał kluczową rolę w zwycięstwie Polski. Słowenia miała problemy z agresywnym pokonaniem rywali, oddając 14 punktów (cztery od Fabiana Trisicy, po trzy od Gurka i Piotra Nowakowskiego).

Bardzo rzadka przerwa od tomu napisanego przez Michaela Kubiaka w Danzek Stern dała Polsce dwupunktowe prowadzenie w pierwszym secie.

Ale re. Stern szybko postawił Wilfredo Leona przed Słowenią 14-13. Trener Vittal Heinen został zmuszony do startu po raz pierwszy.

Jeszcze jeden punkt po tym, jak Clemens został zabity przez Sebulza po tym, jak Stern okopujący się natychmiast przywiózł obydwoje Słoweńców – ale nie mogli go przyjąć w latach dwudziestych.

Równoległe bloki Fabiana Trisicy w Sebulzu od prawej i Sternila Novakowskiego po lewej, szeroko rozsyłane ataki Słoweńców przypieczętowały umowę dla Polski.

Jednak Słowenia nie wyrzuciła jeszcze kawałka. Kiedy Heinen rozpoczął drugą rundę z Novakovskym zastępując Jacoba Kochanowskiego, Słowenia szybko otworzyła się z trzypunktową przewagą, którą Stern powiększył do czterech po asie z Kubiakiem po zakończeniu pierwszego technicznego czasu.

Ponieważ Polska chce osiągnąć przewagę 4-1 9-9, obie drużyny wymieniały się głównie na boki, dopóki Lyon nie uzyskał dwupunktowej przewagi w drugim czasie technicznym Polski, dopóki Lyon nie poślizgnął się nad Johnnym Kovacicem.

Jeden as Trisica w Sebulu strzelił cztery w ciągu 20-16, a Polska utrzymała się do finału seta.

Na trzecim miejscu było ciasno, Polska prowadziła dwa razy pod koniec drugiego czasu technicznego, a Słowenia kontynuowała, aż poślizg z Mathewsa Phoenixa na Tyne Urnat spowodował, że trzecia była trzecia. Polak nadal był na uboczu, aby zakończyć mecz, ale Midja Casparini posłał ostatni serwis do siatki.

READ  Punia opuszcza Polia Open z powodu kontuzji ręki

To pierwszy raz w finałach VNL dla Polski i Brazylii. Obaj spotkali się z Polską w meczu o brązowy medal edycji 2019 i ostatecznie stanęli na podium.

VNL Rookies Słowenia zmierzy się z Francją w niedzielnym meczu o brązowy medal przed finałem.

Szybkie linki:
Liga Narodów FIVB Siatkówka
Facebook
Świergot
Instagram
Światło internetowe