24 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Iran zwraca amerykańską szczepionkę przeciw Covid Polsce |  Aktualności

Iran zwraca amerykańską szczepionkę przeciw Covid Polsce | Aktualności

Teheran twierdzi, że 820.000 miejsc pracy podarowanych przez Polskę jest wykonywanych w Stanach Zjednoczonych i zostanie zwróconych.

Iran zwrócił 820 tys. dawek szczepionki przeciwko koronawirusowi podarowanej przez Polskę Stanom Zjednoczonym.

Telewizja państwowa zacytowała urzędnika Ministerstwa Zdrowia Mohameda Hashemi, który powiedział w poniedziałek, że Polska przekazała Iranowi około miliona dawek brytyjsko-szwedzkiej szczepionki astrogenicznej.

„Ale kiedy szczepionki trafiły do ​​Iranu, okazało się, że 820 000 dawek importowanych z Polski pochodziło ze Stanów Zjednoczonych” – powiedział.

„Po uzgodnieniu z ambasadorem RP w Iranie zdecydowano, że szczepionki zostaną wycofane”.

Irański minister zdrowia Bahram Einollahi napisał w liście do szefa celnika, że ​​wbrew polskim obietnicom pochodzą one z „nieautoryzowanego źródła”.

Powiedział, że polscy dostawcy obiecali „usunąć szczepionki z zatwierdzonego źródła” i wycofać szczepienia.

W 2020 r. Najwyższy Przywódca Iranu Ali Hossaini Chamenei, który ma ostatnie słowo we wszystkich sprawach państwowych, wykluczył możliwość przedostania się amerykańskich lub brytyjskich szczepionek do kraju i nazwał je „zakazami”.

Iran teraz importuje tylko zachodnie szczepionki, które nie są produkowane w Stanach Zjednoczonych ani Wielkiej Brytanii.

Iran walczy z szóstą falą infekcji wirusem koronowym, a urzędnicy twierdzą, że agresywny wariant Omigran dominuje teraz w kraju.

Według oficjalnych danych, Iran ma najwyższą liczbę ofiar śmiertelnych na Bliskim Wschodzie, z całkowitą liczbą ofiar śmiertelnych ponad 135 000 z powodu COVID-19.

Mówi się, że 90 procent populacji w wieku powyżej 18 lat zostało zaszczepionych, chociaż tylko 37 procent osób w grupie otrzymało trzecią szczepionkę.

Zwolennicy jej sprawy pracowali nad udostępnieniem w Internecie rzeczywistego zapisu tego oświadczenia.

Iran Synopharm opiera się na sponsorowanej przez państwo chińskiej szczepionce, ale oferuje obywatelom inne szczepionki do wyboru – Oxford-AstraZeneca, rosyjski Sputnik V, indyjska firma Bharat’s Covaxin i lokalnie hodowany kieliszek COVIran Barekat.

READ  Polscy nadawcy prywatni twierdzą, że nowy standard telewizyjny jest dyskryminujący