16 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska wciąż najgorszym krajem dla gejów w UE: raport – POLITICO

Polska wciąż najgorszym krajem dla gejów w UE: raport – POLITICO

Czwarty rok z rzędu Polska ma najgorsze wyniki w zakresie praw osób LGBTQ+ w UE po Rumunii i Bułgarii, wynika z czwartkowego raportu organizacji ILGA-Europe. przedstawia.

Raport ocenia kraje europejskie na podstawie przeglądu przepisów i polityk dotyczących lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych i interseksualnych (LGBTI). Każdemu krajowi przypisuje się ocenę od 0 (rażące naruszenia praw człowieka) do 100 procent (pełna równość).

Od 2022 r. na czele listy znajduje się Malta z wynikiem 89 proc., następnie Belgia i Dania z wynikiem 76 proc., następnie Polska (15 proc.), Rumunia (18 proc.) i Bułgaria (20 proc.).

„Pomimo poważnych ataków skierowanych przeciwko osobom LGBTI w wielu krajach, równość wciąż czyni postępy w całej Europie”, powiedziała ILGA-Europe w komunikacie prasowym, uchwalając „ustawodawstwo uznające tożsamość płciową”.

Choć Polska jest w najgorszej sytuacji wśród krajów UE – tak jest Od 2020 r – Zyskał dwa punkty w porównaniu z zeszłym rokiem.

Wzrost jest napędzany przez polskie sądy, które „zapewniają, że prawne uznanie płci nie wymaga interwencji chirurgicznych i że organ ds. równości rozszerza swoją działalność na osoby transpłciowe” – powiedziała Katrin Hugendubel, dyrektor ds.

Poza krajami UE, według raportu, najgorszymi krajami LGBTI na kontynencie europejskim są Azerbejdżan, Turcja, Rosja i Armenia.

READ  Anglia w eliminacjach do Euro 2024 z Ukrainą we Wrocławiu.