18 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska ustawa o odkupieniu Holokaustu jest niesprawiedliwością – Od redakcji

Przed Holokaustem w Polsce mieszkało ponad trzy miliony Żydów i jest to jedna z największych społeczności żydowskich na świecie. Jednak większość żydowskich Polaków zginęła w gettach, obozach zagłady i obozach koncentracyjnych w okupowanej przez Niemców Polsce – w tym w największym Auschwitz-Birkenau w niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych.

Prezydent RP Andrzej Duda obraził swój kraj i wywołał bolesne wspomnienia wśród potomków Żydów, którzy zginęli w Polsce. Podpisz kontrowersyjny projekt ustawy Nakłada 30-letnie ograniczenia na roszczenia dotyczące mienia przejętego przez nazistów, a następnie zatrzymanego pod rządami komunistycznymi w Polsce.

Chociaż nie wspominając o Żydach, jest prawie niemożliwe, aby chronić prawie wszystkich byłych polskich właścicieli mienia, które zostały nielegalnie skonfiskowane w okresie komunizmu i wszystkich żydowskich właścicieli mienia, którzy byli w posiadaniu NASA.

Podczas II wojny światowej Duda obiecał, że jego kraj nie zrekompensuje ocalałych z Holokaustu zbrodni niemieckich.

Ten ruch spowodował poważny kryzys między Izraelem a Polską, które wcześniej łączyły silne więzi, a Warszawa jest jednym z najsilniejszych sojuszników Jerozolimy w Unii Europejskiej.

Bez zmiękczania rzeczy i trzepotania piórami, odpowiedź Izraela, kierowana przez ministra spraw zagranicznych Yira Lapida, była silna i stanowcza.

Potępił „prawa mające wpływ na pamięć o Holokauście i narodzie żydowskim” i oskarżył Polaków Lapidów o celowe zachowania antysemickie.

„Dni, w których Polacy krzywdzili naród żydowski bez odpowiedzi, minęły i nie wrócą” – ostrzegł w sobotę Labid. „Dziś Żydzi mają własną dumę i silną pozycję. Nie boimy się gróźb antypłciowych i nie mamy zamiaru mrugać okiem przed haniebnym zachowaniem antydemokratycznego rządu polskiego.

READ  Polski bank centralny zwrócił się do EBC wbrew Tuskowi

Ambasador Izraela w Polsce Dal Ben-Ari Yalon zapowiedział, że zostanie odwołany do konsultacji i nie będzie w przyszłości wysyłał do Warszawy mianowanego przez Jerozolimę ambasadora Jakowa Liwna.

Matthias Moravici: „Dopóki jestem premierem, Polska na pewno nie zapłaci za niemieckie zbrodnie”. (Źródło: Christian Hortman / Właściciele)
Premier RP Mateusz Moraviki Oskarżenie antyizraelskie przeciwko prawu zostało oddalone.

„Każdy, kto zna prawdę o cierpieniach Holokaustu i Polski podczas II wojny światowej, nie może zaakceptować sposobu, w jaki prowadzona jest polityka” – powiedział w poście na Facebooku.

Odmowa przyjęcia przez Polskę odpowiedzialności za swoją rolę w Holokauście jest jej piętą achillesową. Chociaż większość krajów postkomunistycznych próbowała naprawić błędy historyczne i rozwiązać problem skradzionego mienia żydowskiego z czasów Holokaustu, Polska pozostała w tyle, twierdząc, że to Niemcy, a nie Polacy, są odpowiedzialni za okrucieństwa wobec Żydów. .

W rzeczywistości w 2017 roku Polska uchwaliła ustawę zakazującą obwiniania Polaków lub Polaków za II wojnę światową lub Holokaust. Kilku izraelskich urzędników, w tym ówczesny prezydent Reuven Rivlin, potępiło prawo, mówiąc, że jest to „ręka” w masakrze Żydów w Polsce i Polaków.

Uchwalenie polskiej ustawy nie klasyfikuje Izraela. Stany Zjednoczone opowiadają się za państwem żydowskim, a sekretarz stanu Anthony Blinken powiedział, że ofiary polskiego ataku muszą znaleźć sposób na zapewnienie godziwego odszkodowania za skonfiskowane im mienie.

„Bardzo nam przykro, że zaakceptowaliśmy te poprawki”, powiedział Blinken, który wezwał polski rząd do „konsultacji z przedstawicielami zainteresowanych stron i opracowania jasnego, wydajnego i skutecznego procesu prawnego w celu rozstrzygnięcia roszczeń dotyczących skonfiskowanego mienia i zapewnienia pewnego stopnia sprawiedliwość.”

„W przypadku braku takiej procedury ustawa ta byłaby szkodliwa dla wszystkich obywateli polskich, których mienie zostało niesłusznie zabrane, w tym polskich Żydów, ofiar Holokaustu” – powiedział.

Łysa próba wyrządzenia kolejnej niesprawiedliwości milionom ludzi zabitych w masakrze na polskiej ziemi nie jest skandaliczna.

READ  Boeing otwiera nową bazę zaopatrzenia w części w Polsce

Jak mądrze powiedział w tym tygodniu rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Lior Hayat: „Ta historia nie dotyczy wyłącznie pieniędzy. Chodzi o pamięć i odpowiedzialność. „